Zasebnost

Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek V Sloveniji tiktaka energetska bomba

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-293249 sporočil: 10
Spoštovana avtorja prispevka!
Moram začeti kar z negacijo gornjega stavka,ker ob takšnem manipuliranju z javnostjo pravzaprav, vsaj zame nista preveč spoštovana. Groza, takšne izgube v TEŠ samo zaradi nesramno, kar dvakrat dragega bloka TEŠ6, kajne? In Nemci so po vašem zgradili novo TE s 1600 MW pri mestu Hamm za 1 milijardo EUR, kajne, in zaprli so jo menda že, kajne? Pri mestu Hamm gre v resnici dva nova bloka TE Westafalen D in E, 2x800 MW, ki sta imela pri načrtovanju leta 2005 ocenjeno investicijsko vrednost 1,3 milijarde EUR, potem se v njihovih prospektih med gradnjo pojavila vrednost 2 milijardi EUR, še malo kasneje pa 2,4 milijarde EUR. V nekem drugem prospektu RWE celo piše, da gre na lokaciji Hamm za skupne posodobitve v višini kar 6 milijard EUR. In pri teh elektrarnah gre za najcenejšo vrsto, na najboljši črni premog.
Torej, predvidena cena pri vestnih, varčnih in poštenih Nemcih se je dvigovala zelo podobno kot pri TEŠ6, pri tem TE Wesfalen zaradi lahko dostopnega črnega premoga ne gre direktno primerjati s TEŠ6. Jaz nikjer nisem zasledil, da je ta novo zgrajena bloka RWE tudi v resnici zaprl, je pa resno grozil, da če se ne bodo spremenile tržne razmere (ali uvedle ustrezne kompenzacije zaradi subvencij v OVE), bo začel zapirati tudi nove elektrarne in potem naj regulira elektroenergetski sistem kar sam gospod bog ali kdorsi že bodi. Sem na tem forumu že pisal, da bi bila realna cena naše TEŠ6 okrog 1,2 milijarde EUR, za drugo pa itak veste kako se je porazgubilo po naših strankarskih in lobističnih področjih (večji del presežne vrednosti EUR je šlo itak za obresti na kredite, ker pač nimamo keša).
Torej, dragi novinarji Financ. Tako kot povsod drugje, ne nakladajte kar tja v tri dni in ne manipulirajte s že tako razjarjenimi množicami. Pa da ne bo pomote, jaz nisem ne s TEŠ ne s HSE, sem samo Slovenec (skušam ostati pošten in objektiven). Brez TEŠ6 bomo Slovenci v naslednjem kratkoročnem obdobju lahko samo še hlapci, odvisni od uvoza najbolj strateške dobrine, elektrike. Te dni, ko vode ni v izobilju in ko je malo bolj mrzlo, Slovenija uvaža za svojih 1900 MW potreb (v dnevnih urah) elektrike kar za okrog 600 MW, torej skoraj tretjino. Pa obratujejo prav vse razpoložljive elektrarne. Kaj bo, če nam za dlje časa izpade kakšen NEK ali TEŠ6. Ali smo sposobni izdelovati konkurenčne proizvode na uvoženo elektriko, ki bo potem v vsakem primeru dražja kot tista v Nemčiji, ali smo sposobni izdelovati boljše Mercedese od Nemcev?

Vse ocene tega sporočila:

Gostje ne morejo pregledovati ocen