Zasebnost

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

0513ANITO sporočil: 10.833
[MarijanMacek]
> [0513ANITO]
> Evo bom poizkušal na kratko izpostaviti vse zablode, ki so jih uspeli sproducirati na MOLU v zvezi v vplivom toplotnih črpalk na delovanje TE-TOLa.
>
> Najprej vzemimo v obravnavo podatek da TE-TOL obratuje z 80% toplotnim izkoristkom v soproizvodnji: 20% elektrika, 60% toplota, 20% izgube. Vir: www.te-tol.si/index...._path=2455
>
> Topoltne črpalke Zrak-voda pa imajo povprečni letni COP okoli 3.
>
> Torej, če elektriko proizvedeno v TE-TOLu porabimo za pogon TČ, dobimo sledeč toplotni izkoristek goriva: 3 x0,2+0,6= 1,2 (120% toplotne energije, glede na kurilno vrednost goriva). (Celih 40% več, kot je izkoristek procesa soproizvodnje v TE-TOLu)
>
>

Sem dejal, da ne mislim komentirati. Toda zgornji račun sodi v kategorijo perpetum mobile, sl.wikipedia.org/wik...uum_mobile in me je vzpodbudil k odgovoru. V tem kratkem slovenskem zapisu je v 5. vrstici omenjena tudi teorija zarote: ”Po teorijah zarote naj bi bil perpetuum mobile prve vrste odkrit že pred časom, vendar ga zaradi energetskih družb in vladajoče elite človeštvu zaradi različnih razlogov ne dajo v uporabo.”
Očevidno si silen pristaš teorije zarot, saj trdiš, da tvoja TČ v kombinaciji s TE proizvede več energije kot je pokuri sama TE. Seveda pa občinske oblasti nasprotujejo tvojim silovitim energetskim izkoristkom zaradi pritiska lobijev etc.........

Ponovno se je izkazalo, na kakšen nivo sodijo komentatorji Financ!
Dokazal si, da pojma nimaš.

Vse kar znaš in veš, da izkoristek naprave ne more preseči 1 (oz 100%).
Pri tem se pa tvoje znanje neha.

Jaz nisem nikjer napisal, da je izkoristek Toplotne črpalke 120%, pač pa sem navedel primerljiv energijski dobitek v primerjavi s kurjenjem premoga v TE-TOLu.

Hja. Moral se boš podučiti o delovanju toplotnih črpalk (levi krožni proces), da boš lahko sledil temi in ne boš pametoval v tri krasne.

Vse ocene tega sporočila:

Gostje ne morejo pregledovati ocen