Zasebnost

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

najobj sporočil: 31.955
[Avto] Tema: 7 vprašanj - kaj vse vpliva na porabo goriva
[#2571287] 29.12.15 12:00 · odgovor na: anon-317711 (#2571247)
Odgovori   +    1
[FFeeBBoo]
> [najobj]
> > [bc123a]
> > > [kajulci]
> > > Tole z varnostno razdaljo jaz nisem čisto ziher, da je stvar taka, kot nas prepričujejo. Ko je meni zadnjič pri kakih 60km/h ali kak kilometer manj skočil cucek direkt pred avto, max 5 m je bil pred avtom, sem ustavila avto praktično takoj, cucka nisem povozila, je pa lastnika skoraj kap, je klecnil in skoraj z glavo zaril v pločnik. To je edini primer da se spomnim, da sem morala bremzati na črto. Takrat sem najprej pomislila, kako to, da sem lahko ustavila, ker sem bila ziher, da to ni možno, glede na to, kaj nam ves čas tupijo v glavo o zavornih poteh. Cesta je bila suha.
>
> > Ni ti nenadoma skocil 5 m pred avto pri 60 km/h, ker bi sedaj bil (cucek namrec) med pokojnimi.
> >
> > 2 sekundi je reakcijski cas, ne zavorna razdalja.
> >
> > Bolj verjetno je, da si cucka videla ze prej in reakcijo pripravila ze takrat, ko se je blizal cesti, kar pomeni da si verjetno imela ze nogo na bremzi, rahlo zavirala, oci na pecljih, in si samo orenk pohodila pedal, ko se je scene odlocilo za samomor.
> >
> > dejansko drzi, da ce pred tabo avto zacne zavirati, rabis dve sekundi, da sam reagiras na enak nacin.
> >
> > ce je avto pred tabo v zaviranju boljsi (krajsa zavorna razdalja kot tvoj avto), se bos tudi ob 2 sekundni razdalji zabil njemu v rit, ce pa je slabsi, pa je lahko razdalja krajsa kot 2 sekundi, pa se bo izslo.
> >
> > se enkrat, nima nic z zavorno potjo, ampak z reakcijskim casom.
> >
> > od tu tudi logika da avtomatika drzi krajso razdaljo, ker ima nekaj redov velikosti krajsi reakcijski cas.
> ... ups ! ...
>
> P.S.: v tem cajtu na manjših skakalnicah Prevc po doskoku v telemark že zavira na koncu doskočišča ...
hehe, te kar strah rata, ko bereš tole o obdelovanju infomacij, dvigovanju in premikanju nog a ne...džabe njim nove gume, bremze in tempomat, če je to tko. eh, ljudje dragi, peš se najdlje pride. pa še ljubi cajt boste mel za razmišljat katero nogo je treba za naslednji korak premaknit

ps. ko sem jaz v avtošolo hodil je bil povprečen reakcijski čas 1 s. zdaj je menda že dve. očitno smo nazadovali...pa bi mislil, da je mladina od vseh teh videoigric ipd že pod 0,1s
... ja, ampak ko sva midva hodila v avtošolo, midva nisva istočasno telefonirala, pisala SMS-e, guglala in kaj je še tega, kar današnja mladina med vožnjo počne, ker ji zaradi vse sorte novih čudes namontiranih v avto menda itak ni več treba mislit na vožnjo ...

Vse ocene tega sporočila:

Gostje ne morejo pregledovati ocen