Zasebnost
40 min
Advance Capital v prvi prevzem: kupil je največjega proizvajalca solarnih panelov v jugovzhodni Evropi
2 uri
Salus v prvem četrtletju: prihodki in dobiček gor
2 uri
Kaj morate vedeti o dedovanju (PRO)
3 ure
Je vredno pri optimizaciji stroška elektrike pogledati tudi načrtovanje proizvodnje? (Oglas)
5 ur
Nemčija napoveduje milijardna vlaganja v kolesarsko infrastrukturo, kje pa smo v Sloveniji? 6
6 ur
Kako bodo v ljubljanski Energetiki zagnali proizvodnjo vodika 10
8 ur
Objavljamo seznam projektov gradnje javnih najemnih stanovanj po vsej Sloveniji
8 ur
Minister Maljevac do leta 2026 napoveduje gradnjo pet tisoč stanovanj, trenutno kaže na slabih 1.500 1
14 ur
V Avstriji in Češki smo preizkusili številko ena med evropskimi karavani 1
15 ur
Najbolj brani članki danes
16 ur
Simon Anko, BS: Digitalni evro ne bo ukinil gotovine
16 ur
Kaj trenutno delajo v največjih bankah pri nas: jih kaj skrbi?
16 ur
Kibernetska varnost: stoodstotne ni, potrebni so dobri sistemi za hitro zaznavanje napadov
16 ur
Od konca maja bo prijava v portal SPOT mogoča le prek SI-PASS
17 ur
Igre bodo. Bo tudi kaj kruha? 1
18 ur
Trije primeri: Kaj s presežki denarja počnejo slovenska podjetja? 4
18 ur
Top službe – AZN, Banka Slovenije, Kemijski inštitut, DHL, Knauf, Henkel, Krka, Helios ...
18 ur
Prek razpisa po tri tisoč evrov za podjetnice na začetku poslovne poti
19 ur
Kako bodo podnebne spremembe podražile vaše zavarovanje
19 ur
Kakšno startup okolje načrtujejo na gospodarskem ministrstvu do leta 2030

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

novica sporočil: 5.397
[MorituriTeSalutant]
> [novica]
> > [MorituriTeSalutant]
> > Čestitam g. Matozu, denar od Patrie, ki bo kanil na znanem kraju, znanem mestu in znanem času zavoljo maslenih spletk in zarot, je zaslužen pošteno. A glej ga zlomka, kako se s pravičniškim ogorčenjem oglaša sam cvetober zemljiško-finančnega mešetarjenja; pa ravno jelinčića in popovića ste iz rokava potegnili, a je to kakšen joke ali kaj :)
> >
> > Kaj boste šele pisali, ko bo Janša od denarja od Patrije kar celo Trento lahko kupil, morda pa še gozd martuljek, na primer.
> >
> > Zanimivo se je obrnila ta zgodba. Nekam čudno se morata počutiti Masleni in Ribjeglavi sedaj, ko je postslo jasno, da bo edini keš, ki bo Janši kanil v žep zavoljo Patrij, ravno iz njunega žepa. No, simbolično njunega, sve će to narod da pozlati.
>
> tudi sam čestitam odvetniku za dobro naložbo. ker je pameten in posloven, gotovo ne bi svojega denarja tlačil v zanič naložbe. jelinčič je praktično sosed te parcele, popovič pa lokalni župan...ne vem, kaj je narobe, če njiju vprašamo za mnenje. nihče nikogar ne obsoja in nihče se ne gre pravičnika.
> matoz najprej ni hotel razkrit vira financiranja in je poklical šele čez nekaj ur ter povedal, da bo denar prišel iz patrie. na izrecno vprašanje, ali naj to napišem, je odgovoril, da ja. torej, če on ne vidi problema v omembi patrie, ni razloga, da bi v tem videl problem kdorkoli drug.
> lep vikend vam želim,
> novica.

Novica, morda res niste želeli obsojati, a članek deluje privoščljivo in v smislu od kod zdaj Matozu denar. Verjetno ne mislite, da je kot odvetnik lokalni revež, Jelo, ki je bil zgolj poslanec, pa lokalni bogataš, ki si lahko privošči pol miljona vredno zazidljivo parcelo in se ob tem še zavistno usaja, kako da je Matoz kupil poceni. Kupil je, za koliko se je prodalo, in to je vsa zgodba. Da vam je omenil Patrio je pa čisti užitek in pika na i vašemu članku, ki ga šele postavi v pravi kontekst.

In če je bil vtis po branju vašega članka, da gre za razpihovanje nevoščljivosti ali celo namigovanje, da gre za kaj nezakonitega (tega občutka se ni moč znebiti), je objava Matozovega odgovora glede denarja od falirane Patrie vse postavila v luč poučne resnice, da krive obtožbe in krivi procesi konec koncev stanejo.

Konec dober, vse dobro, bi dejali.

Novica, in da bo jasno, jaz vam sploh ne očitam, ampak res niti malo, da ste z objavo tega članka imeli kakršnekoli slabe namene, da bi kaj podtikali ali insinuirali. Povem pa vam, da je članek izvorno pustil takšen vtis.

Glavno je, da se vsi razumemo: g. Matoz je bister in podjeten, lepo, da investira, denar je pošteno prislužil, summa summarum torej ni nobenega problema.

Naj živi gozdiček Patria.
kako vam članek deluje, je predvsem stvar vaše percepcije. ko sem matoza klical, sem mu itak rekel, da ga po financah ne bom spraševal, ker je v karieri sigurno uspel zaslužit za to kupnino. tako kot ne bi bilo prav, da jaz obsojam matoza, ni prav, da vi obsojate jelinčiča in mu očitate zavistno usajanje. jelinčič je lepo rekel (in to je zaradi meni neznanih razlogov izpadlo iz članka), da če parcela ni zazidljiva, je to izjemno ugoden nakup. in kot izjemno nagoden nakup je matoz to zemljo tudi ocenil in zato kupil.
spet, od kod vam vtis, da bi karkoli v zvezi z odvetnikom matozom lahko bilo protizakonito, mi ni jasno. če je to zaradi patrie, morda, ne vem. povem pa, da je patrio sam matoz želel imeti v članku in smo mu ustregli. ne z željo, da bi kdo mislil, da mi kogarkoli kriminaliziramo ali vzbujamo zavist.
novica

Vse ocene tega sporočila:

Gostje ne morejo pregledovati ocen