Zasebnost

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-187668 sporočil: 5.835
[sime55]
Izziv za raziskovalne novinarje(če je sploh še kakšen kje)za zadnjih 20 let v deželici na napačni strani Alp: analiza najodmevnejših preiskav,ugotovljeno oškodovanje po primeru, vložena obtožnica,pravnomočna obsodba,odvzeta protipravna korist, realizacija obsodbe, stroški pregona,končni finančni obračun...
Kako lahko država sploh realizira obsodbe, če je v Sloveniji premalo zaporov. Sodniki vedo, da so slovenski zapori prenatrpani in to je tudi eden od razlogov, da se sodni postopki tako vlečejo, pač ni dovolj zaporov, kamor bi namestili obsojence.

Na spletni strani sdp.si (sdp = sindikat delavcev v pravosodju) so zapisali: "V lanskem letu je število zaprtih v slovenskih zaporih spet naraslo, kar se dogaja že več let. V primerjavi z letom 1996, ko je bilo zaprtih 682 ljudi, jih je zdaj za rešetkami 1268. Ker je zaposlenih zdaj manj, kot jih je bilo pred desetletjem – 1996 jih je bilo 847, zdaj so 803 – je jasno, da se razmere bližajo kritični točki. Poleg tega ni prav veliko možnosti, da bi se kmalu izboljšale, saj novega zapora, s katerim bi razbremenili sedanjih 13, še vsaj nekaj let ne bo.

Najbolj zaseden je ljubljanski zapor, v katerem je skoraj dvakrat preveč ljudi (zmogljivost 128, zaprtih 255), sledijo mu Dob (zmogljivost 233, zaprtih 366), Novo mesto (zmogljivost 35, zaprtih 45) in Maribor (zmogljivost 146, zaprtih 174). Skupno so slovenski zapori zasedeni skoraj 120-odstotno."

Vse ocene tega sporočila:

Gostje ne morejo pregledovati ocen