Zasebnost

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-237381 sporočil: 924
Zadnja sprememba: anon-237381 03.09.2014 11:01
Depreciacija pomaga samo delno. Veliko trgovine je notranje in jug ne postane konkurenčen severu. Poleg tega vsi lahko tiskajo in to tudi počnejo. Amerika, Kitajska, Japonska - 3 največje ekonomije tiskajo.

Glede vojn: Najbogatejša država, kjer je bila vojna po 1945 je bila Hrvaška (morda tudi Libija) z okrog 10.000 BDP / capita. Če pogledaš podatke, vidiš, da so vojne samo v državah z BDP pod 5000 USD. Koreja, Vietnam, Afganistan, Irak, Iran, afriške države, ex Jugoslavija, Ukrajina. Tudi v 2. svetovni vojni so se bogate države (Nizozemska, Češka) vdale brez boja.

V bogatejših državah se vojna ne izplača. In danes klasična vojna ni aktualna. Vojne so ekonomske, medijske, informacijske.

Klasičen primer je konec hladne vojne. Zahod je pripomogel, da so v SSSR prišli gor senilni kadri. Nato so se dogovorili z Gorbačovom, ki je razrahljal represivni aparat. Potem so šli v oboroževalno tekmo. SSSR je izvažal nafto, uvažal hrano in imel stagnirajoče gospodarstvo. V 1980-ih so se dogovorili z OPEC-om, da se zniža cena nafte, nato so s Plaza Accordi 1987 znižali še dolar (v katerem je nafta denominirana). Vedno večji odstotek (nad 20%) za oboroževanje, nizki dohodki od nafte in uvoz hrane so privedli do krize. Rezultat je bil zlom SSSR brez izstreljenega naboja, prihod na oblast Jelcina in prozahodnih politikov.

Državo naljalžje uničiš tako, da pripomoreš k temu, da na vrh pridejo nesposobni kadri. Zato me je strah za Slovenijo, ker vektor kamor gremo vodi proti uničenju države.

Vse ocene tega sporočila:

Gostje ne morejo pregledovati ocen