Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-331167 sporočil: 151
čas vnosa: 08.07.14 14:56
[vinopivec]
> [mambojambo]
> Bodo raziskali tudi prodajo Leka Novartisu? Tedanja uprava z Dragonjem na čelu je bila prevzemu močno naklonjena. Bodo raziskali če je bila nekdanja uprava Leka za to njeno držo od Novartisa nagrajena? Kako pa je Novartis plačal za prevzem če ne z Lekovim zaslužkom. Kakšne strateške funkcije pa so po prodaji Novartisu ostale v Leku (strateški marketing in prodajo so ukinili)? Jao Dragonja, ravno od tebe pridejo take...

Oprosti kolega, čista neumost, ki jo Mencinger &Co. širijo okrog, kadar jih kdo vpraša. Ali kadar jih ne. Zelo dobro poznam branžo, IP in takratno situacijo z amoksiklavom, Genevo in ZDA in že ves ta čas besno odreagiram na bla-bla preveč pametnih laikov. Koliko ljudi v RS zaposluje Lek danes, koliko jih je takrat? Kakšen je profil zaposlenih danes, kakšen je bil takrat? Kakšne so plače zaposlenih tule v primerjavi s Krko danes in kakšne so bile takrat (plače uprave nimajo veze, ker se lahko primerjajo le plače obeh uprav matičnih podjetij)? Zakaj v Leku razvijajo Novartisov biotech, v Krki pa večajo kapacitete tabletnih štanc? Ne me basat, no.

Ampak čez mesec bo tule z novim nickom že naslednji modrijan, klen zagovornik nacionalnega interesa. Ni konca.
Oprosti kolega, ampak moj zapis si popolnoma napačno razumel...Beri ga kot odgovor na Dragonjeve nebuloze v članku in beri to kar v mojem postu piše. Ne beri ga pa kot debato o nacionalnem interesu ali o uspešnosti Novartisovega prevzema za Slovenijo in njene davkoplačevalce. (ja pa tudi sem kar prepričan da poznam razmere v tedanjem in sedanjem Leku bolje kot jih poznaš ti, kaj bi bilo če bi bilo pa kljub temu težko sodim).

Vse ocene tega sporočila:

Ni nobene :(