Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-258837 sporočil: 1.755
Zadnja sprememba: anon-258837 14.06.2014 19:34
Jaz bi še k temu dodala, da si sposojamo denar predvsem od Američanov in Evropejcev, kar ni zanemarljiv faktor. Če je tudi g. Stanovniku jasno, da tisti, ki ti posoja denar, odreja pogoje, potem je bolj verjeten scenarij, da bodo tisti, ki nam posojajo denar, še poskušali okrepiti vpliv v Sloveniji in ne bodo dopustili širjenja ruskega vpliva, ne glede na to, kaj naše politične pokveke kvasijo. Do sedaj se z nami niso pretirano ukvarjali, ker smo nepomembni, vendar pa so verjetno postali malo bolj pozorni v luči dogodkov v Ukrajini. Pa ne pozabit, da si je tudi Tito sposojal denar od Američanov zato, da nismo padli pod vzhodni blok. Tito ni bil nor in je vedel, da bo med prvimi likvidiranimi, če bi se priključili Varšavskemu paktu, saj se je Stalin rešil vseh, ki so mu bili nevarni.

Poleg tega kot si že povedal, ne vidim teorije, da bi se Hrvati odrekli samostojnosti, še manj Bosanci ali pa Albanci na Kosovu... preveč krvi je bilo prelite. Znova se moram vrniti k izjavi Mussomelija, da smo prelahko prišli do samostojnosti, za to je ne cenimo. Če bi pri nas divjala večletna vojna, potem bi bilo vse, kar bi bilo povezano z zvezdo in bivšo skupno državo, veliko bolj osovraženo, kot pa je. Na Hrvaškem ni čutiti niti malo jugonostalgije, niti približno toliko kot pri nas. Oni hodijo na šoping in smučanje v Avstrijo in Italijo, ne k nam. Mi še vedno rinemo na dopust na Hrvaško in obujamo spomine na stare dobre čase. Hrvati so bili pametni in od vsega začetka krepijo nacionalno zavest. Srbi pa tudi že komaj čakajo, da jih sprejmejo v prestižni klub EU - če so se takorekoč odrekli Kosova zaradi tega, potem ne bodo silili v tretjo YU, ampak v EU.

Pa še to - izstop iz EU je samomor države v trenutni situaciji, ko se vsi vedno bolj povezujejo. Po moje si tega ne more privoščiti niti VB, ki s tem zadnje čase na veliko rožlja, ker je tam trenutno antievropski sentiment zelo močan. Preveč denarja je v igri.

Vse ocene tega sporočila:

Gostje ne morejo pregledovati ocen