Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Dogajanje na kongresu PS do glasovanja

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

bc123a sporočil: 48.253
[bc123a]
> Penzije, ki imajo pokritje v prispevkih, se mi ne zdijo problem. Tiste, ki ga nimajo, je hotela SDS rezati.

Kako se ti ne zdijo problem? Saj to je bistvo tistega, kar je problem desnice kot jo vidim jaz - 1.7 miljarde gre iz proracuna za penzije, vam pa se to ne zdi problem???? Vidite samo tiste kulturniske in partizanske penzije ki so fiskalno pickin dim! Kulturni boj namesto ekonomije, saj o tem govorim....
Evo, tule sem fasal samo minuse (in to na dejanske cifre), odgovora pa nobenega. WikiLeaks, Minuteman, exileOnMainStreet...

Kako sedaj? Ko desnica na forumu nori, da se bratuskova zadolzuje vsi omenjajo javni sektor, penzionistov pa noben. Pa se penzije v PAYG sistemu sploh NE BI SMELE izplacevati iz proracuna (place JS se od drugje itak nimajo).

A ni to dvolicno? Desnica se noce zameriti upokojencem, ceprav je 1) popolnoma normalno da bi morale penzije biti nesubvencionirane, skratka z 0 iz proracuna, 2) bi bil potreben precej majhen rez v penzije, da bi mocno popravil slovensko fiskalno situacijo. Z zmanjsanjem plac v JS za enih 20% in odpravo dofinanciranja penzij iz proracuna ima slovenija jutri uravnotezen proracun.

Ampak ce se vam, SDSjevcev 1.7 miljarde ne zdi problem - well, potem sem pa ponosno vseglihar.

Vse ocene tega sporočila:

Gostje ne morejo pregledovati ocen