Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Pahor bi KPK, ki deluje predvsem preventivno

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-322667 sporočil: 43
[Glavni forum] Tema: Pahor bi KPK, ki deluje predvsem preventivno
[#2356993] 25.03.14 15:32 · odgovor na: (#2356743)
Odgovori   +    3
čas vnosa: 25.03.14 14:29
[rubec]
Pahor podpira tudi zamisel o organu, ki bo nadziral delo KPK, na koncu pa ugotavlja tudi, da sedanja ureditev pogojev za imenovanje kot tudi ureditev samega imenovanja funkcionarjev KPK ne prispeva k njihovi integriteti, zato so nujne spremembe tako pri opredelitvi pogojev za funkcionarje, kot pri postopkih njihovega imenovanja in sestavi razpisne komisije.

A lahko kdo to prevede. Jaz imam samo eno fakulteto.
Tudi jaz sem zgornje večkrat prebral in potem dolgo gubal čelo in se praskal po glavi, dokler mi ni kapnilo, da je izpadlo nekaj ključnih besednih zvez. V resnici bi morala zadeva izgledati takole:

Pahor s polno odgovornostjo podpira tudi zamisel o organu, ki bo s polno odgovornostjo nadziral delo KPK, na koncu pa s polno odgovornostjo ugotavlja tudi, da sedanja ureditev pogojev za imenovanje kot tudi ureditev samega imenovanja funkcionarjev KPK ne prispeva k njihovi integriteti in odgovornosti, zato so nujne odgovorne spremembe tako pri opredelitvi pogojev za funkcionarje, kot pri odgovornih postopkih njihovega imenovanja in sestavi razpisne komisije.

Vse ocene tega sporočila:

Gostje ne morejo pregledovati ocen