Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

0329Softb sporočil: 3.757
Zadnja sprememba: 0329Softb 08.03.2014 21:42
ce se vrneva nazaj v slovenijo, pa dejansko ne vidim tega, kako naj bi se doslej demonstrirana "desnica" bistveno kvalitativno razlikovala od doslej izkazane "levice". je vse prevec tistega "saj bi, ampak..." in
(*) Na tole bom odgovarjal spodaj!

komentar, naj se vendar jansa osebno umakne, ce je to cena za ohranitev "desne" vlade, saj je menda to pomembnejse od ene osebe. in kaj to nuca? pol kurca nic. kaj cem pol.
(*) vse pod zvezdico bom zbral nekje spodaj

Ne nuca, ker so neke stvari "svanule" končno tudi Janši. Prideva do zvedice. :)
seveda vemo. vemo tisto, kar pise: da se LAHKO (se klicaj sem dal zraven, da poudarim to besedo) zgodi to. da obstaja ta riziko in skusnjava.
Prijatelj, če bi bili pri vsem tako previdni in upoštevali vse kar se LAHKO zgodi, potem ne bi nihče shodil. Preveč nevarno.
kako je z realizacijo tvojega prepricanje na madzarskem, s katero sva zacela temo? tam je - kolikor je meni znano, pa kar spremljam - tako, da so drzavni mediji ornk pod kontrolo;
Mislim, da je to ZELO prav za omejen rok. Mi in Madžarska nismo Velika Britanija. 45 let socializma in enopartijskega sistema bi bilo potrebno zdraviti že leta 1991. To, da so nam vsem vrgli demokracijo je bila velika napaka, čeprav se mi ne sanja, kaj bi lahko bila druga realna alternativa. To, da bi najeli za 5 let voditelja iz zahoda bi bilo "svetovno", vendar neuresničljivo.
Kot so leta 1945 povsod po svetu v kali zatrli vso čislanje fašizma, bi tak isto morali narediti leta 1991 s socializmom.
da ne bi mesali stren neki prosti strelci, pa je bilo celo prepovedano, da bi se volilni oglasi predvajali izven drzavnih medijev. (nakar je sledila ze omenjena epizoda z evropsko komisijo.)
No, skoraj takšno stanje imamo mi pri nas že "od nekdaj".

==== Bom kar združil oba tvoja posta
>Trenutni volilni sistem veže roke vsem. Janša je bil v obeh vladah v povsem kontroliran s strani pizd najhujše vrste. Po bitki je vsak general pa vendarle. Celo prve vlade ne bi smel sestaviti, da se o drugi ne pogovarjamo.
torej pravis, da so se tista vladajoca leta, kolikor jih je "desnica" nabrala, bila v bistvu prevec in napaka?
Evo zvezdica * :)

Vlada 2004-2008 je zame osebno najboljša vlada, kar jih je Slovenija imela ali, če zapišem tisto, kar res mislim. Najmanj slaba slovenska vlada. Sam do leta 2008 niti v sanjah nisem bil pripravljen voliti SDSa.

Kaj je ta vlada naredila konkretno zame?
Ukinili so obvezno članstvo v gospodarski zbornici, tudi moji otroci so jedli brezplačno malico, ukinili so davek na izplačane plače, zmanjšali davek od dobička, itd.

Napak je bilo ogromno. Ministrstvo za reforme z rezultatom nula, ignoriranje mase pametnih ljudi med njimi recimo Mrkaiča, itd.

Kako vidim sam vlado 2004-2008. Veslaški četverec v katerem vsaj 2 veslača pazita, da ostali ne bi bili prehitri. V kolikor bi bil jaz JJ (to vem danes, takrat nisem) NIKOLI ne bi šel v koalicijo v bistvu z nikomer. Še več. V kolikor bi me pustili, da Sloveniji prepišem en sam zakon, bi bila to sprememba volilnega sistema.

Danes lahko Janši očitamo morje stvari, ki jih njegova vlada ni storila. To, da z DESUSOM in LS tudi teoretično ni mogla storiti kaj dosti ne briga nikogar, tudi mene ne. Od vseh pravilnih političnih potez slovenskih politikov mi je že od nekdaj všeč takratna poteza JPD, ki je po 6 mesecih vladi pokazal fakiča, ko sta Desus in LS začela omejevati plan reform.

Zato, ker je JJ "veslal" z veslači, ki so veslali v drugo smer mislim, da bi bilo zanj mnogo bolje, da sploh ne bi veslal (vladal).
okej... kaj potem vidis kot realno pot za to, da pride na oblast in sicer v tako recimo temu cisti obliki, kot jo zelis?
Sam sem prepričan, da bi tudi kaviar komunisti, ki obvladujejo večino, bili v povsem drugačni situaciji, če bi preprosti ljudje razumeli kdo pije in kdo plača.

.. torej sama ne more na oblast, ce pa pride z drugimi, potem je itak brez veze.
Ja. Točno tako. Kakšna je sploh v teoriji lahko desna vlada, ki ima v koaliciji DESUS? Ali recimo LS izpred 6-7 let, čeprav tudi danes nimam dobrega mnenja o njih?
Kako se lahko kdorkoli drži predvolilnega programa, če nihče nikoli ne zmaga? V bistvu so volitve s tem volilnim sistemom farsa na kubik. V vsaki vladi niti vleče KP s svojima hčerama SDjem in LDSom (njegovimi derivati).
tako da, ce povzameva, "desnica" po neki normalni poti sploh ne more na oblast. razen recimo tako, da nekdo izven drzave financira njeno priljubljenost in operativno moc. al kaj?
Če je normalna pot ta volini sistem, potem je točno tako. Desnica na oblast ne more, financiranje pa ne bi nič pomagalo. RTV SLO, osrednji slovenski medij, se kupiti ne da.

Vse ocene tega sporočila:

Gostje ne morejo pregledovati ocen