Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

hansi sporočil: 862
[porkamizerija]
> [hansi]
> > [nelevnedesn]
> > > [hansi]
> > > kljub temu, da je Dacia bolj vzdrzljiva od Renaultov, ne more pa skriti porekla. Vozniki se na cesti ne pozdravljajo, ker so se zjutraj ze videli pri mehaniku.
> >
> > Imam 18 let starega megana z 270000 km (kupil sem ga za vozit prikolico, ko sem gradil), pa še dela ko šus. Nobenih stroškov, olja nisem zamenjal že csaj 5 let.
> > Kar pa ne morem reči za mojega Sharana... Stalno pri mehaniku, servis drag ko pes...Računalnik, turbina, sklopka.
>
> Vaš Megane je še iz generacije, ko so todi pri Renaultu delali dobre, vzdržljive avte. Avti, narejeni v Renaultu po letu 2001 so pa druga zgodba, verjetno s kakšno izjemo, kot je npr. Clio storia...

kako to misliš, ravno clio storia je največji jajc.
prijateljici je (med drugim) spuistil hladilnik (radiator) v kabini, tako da je fasala par litrov antifriza v kabino, še zdaj ni suho po skoraj letu dni...je gledal mehanik pisano, pa pri tri leta starem avtu, je rekel, to se sicer zgodi, ampak pri 12 let staremu in podobno.
imam pa z enim drugim modelom dobro izkušnjo, ampak se bom nehal hvalit, raje potrkam na les dokler je tako.
še vedno pravim, slaba firma, dobra firma...treba je gledat konkreten model s konkretnim motorjem, potem pa še malo sreče in je vsaka firma lahko dobra, ali pa zanič, če ni sreče.
Se strinjam, da je treba gledati konkreten model s konkretnim motorjem.
Pri renaultih omenjenih letnikov sta clio in twingo še najmanj kvarljiva.
Primer za avte, vožene po slovenskih cestah:
Laguna 2002: menjava sklopke vsakih 100000 km, zavorne ploščice vsakih 20 - 30.000 km, ležaji zadnje preme vsakih 50.000 km, spone prednje preme vsakih 30.000 km, display v armaturi se pokvari v 30% vozil, kartica-ključ se pokvari najpozneje po 100.000 km, čitalec itak nagaja...turbina pri dizlu 150000km,... menjalnik 150000km
Megane 2004: podvozje zdrži cca 50% več kot pri laguni, je pa več napak na elektro instalacijah in armaturki.
Espace 2005: podvozje zdrži cca 20% več kot laguna, kvarijo se ležaji ojnične gredi pri dizlih....ostalo kot pri laguni...

So pač avti za penzioniste z boljšimi penzijami, ki itak nimajo kaj delat, pa hodijo po mehanikih....

Vse ocene tega sporočila:

Gostje ne morejo pregledovati ocen