Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Imate deset arov zemlje? Kaj posaditi?

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

rub15 sporočil: 1.344
[Glavni forum] Tema: Imate deset arov zemlje? Kaj posaditi?
[#2137146] 04.06.13 16:42 · odgovor na: (#2137134)
Odgovori   +    4
[petunia]
> [rub15]
> > [petunia]
> > > [rafik]
> > > > [petunia]
> > > > Se je pa že zgodilo, da so kaki butasti policajčki težili zaradi nasadov industrijske konoplje, ker je pač niso razlikovali od one druge, ta hude :)
> > >
> > > Kakšna biljka "tahude" vedno zaide v nasad industijke..seveda povsem slučajno... :)
> >
> > Jooooj, pa ne tega okol govort, no :))
>
> A taka si ti, bi še malo postrani zaslužila s konopljo.:-)

Tole je pravzaprav zraslo na Rafikovem zeljniku in po moje je on bolj ciljal na pridelavo za lastno uporabo. Ampak to bi bila vseeno precej butalska varianta, glede na to, da moraš vsako leto pridobiti posebno dovoljenje od Ministrstva za kmetijstvo, kjer morajo biti točno navedene površine kjer boš sejal, da se te evidence posredujejo tudi policiji, da ti ob vsakem času lahko na njivo uleti inšpektor in če ti v vzorcu najdejo več kot 0,2% THC ni izključen niti dopust na Dobu, s polnim penzionom seveda :)

>
> Resno, dvomim da se pridelovalci industrijske konoplje ukvarjajo z ilegalno konpopljo, si lahko hitro zjebejo posel.

Seveda, saj se z legalno pridelavo lahko celo bolje zasluži. In kolikor berem, bi lahko v Sloveniji iz konoplje naredili močno kmetijsko, pa tudi predelovalno panogo in super biznis.
Vse kar si napisala drži. Sem (so)lastnik njive v Prekmurju, na kateri najemnik sadi konopljo, zato malo spremljam kaj se dogaja na tem področju. In držim pesti, da jim uspe. Sem kar malo ponosen, da sem en majhen delček te zgodbe.:-)

Vse ocene tega sporočila:

Gostje ne morejo pregledovati ocen