Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Imate deset arov zemlje? Kaj posaditi?

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

kzupanc sporočil: 10.519
[Glavni forum] Tema: Imate deset arov zemlje? Kaj posaditi?
[#2136595] 04.06.13 11:16 · odgovor na: (#2136398)
Odgovori   +    7
[FesjtCook]
Kaj pa, če bi tipičen Slovenec vsaj pol časa, ki ga zabije v vrtičkih in pri sajenju in okopavanju kropmpirja, uporabil zato, da poskusi s poslom.

Ne, to pa ne. Za kaj takega je treba uporabljati glavo, ne samo roke.

Ob vzgoji pa pohvalimo "pridnost" z rokami, ne pa inteligentnih otrok. "Ti ne boš meni čez glavo zrastel!". "Neumen kmet ima debel krompir."

Pravo vrtičkarstvo za biznis pa bi bilo tisto z indijsko konopljo. ;)

P.s.: Jeseni se dobi kropmpir po 0,1€/kg.
- Tudi sajenje in okopavanje je popoldanski posel. In rekreacija. Mnogo bolje kot sedeti v lokalu ali pred TV. Čas za kaj bolj intelektualnega se pa najde pozimi, zvečer in ob dežju.
- Ne, tudi za vrtiček je treba veliko uporabljati glavo. Mnogo več kot za ogled nogometne tekme.
-Indijska konoplja? Res, tudi pri vrtičkarstvu so možne stranpoti. Industrijska pa že mogoče, ampak za resno pridelavo.
- Mi, ki smo od malega navezani na zemljo in jo radi obdelujemo, hkrati pa smo bili v vrhu na raznih tekmovanjih matematike ipd. znamo pri otrocih ceniti tako pridne roke, kot inteligenco, modrost in razgledanost.
- Tudi Finance se včasih dobijo zastonj (recimo tale malo starejši članek). Krompir za 10 centov pa dvomim, da je pol tako dober in zdrav kot z mojega vrta.

Vse ocene tega sporočila:

Gostje ne morejo pregledovati ocen