Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Oskrunjeno obeležje na Roški

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-79735 sporočil: 16.531
[Glavni forum] Tema: Oskrunjeno obeležje na Roški
[#2134515] 02.06.13 18:52 · odgovor na: (#2134492)
Odgovori   +    0
[valsidalado]
> [sstanislav]
> > [valsidalado]
> > > [sstanislav]
> > > Ja, ampak DD ni navadna delnica, je prednostna in neprenosljiva.
> > >
> > > www.mladina.si/87624...gn=oldLink
> >
> > Ta na tem linku je bila verjetno pa prenosljiva? Mogoče te bom kdaj razumel, pa prednosti vsega. Zaenkrat samo poskušam. Plus sem ti dal za trud in strpnost, ker to cenim.
>
> Nič ni bila prenosljiva, samo novinar Mladine si je moj tekst prikrojil po svoje.
> Pa tudi jaz si nisem nalimal logo DS, ampak je bil tak sklep kongresa, da gre na volitve DD kot vodilna tema programa.
> Po posredovanju Mencingerja so takoj po objavi v Mladini to temo umaknili in seveda volitve izgubili v nulo.
> Kdor ne uboga, ga tepe nadloga ;)
>
> DELNICA DRŽAVE
>
> Delnica države je dokument, ki zagotavlja imetniku
> stalno upravljalsko pravico in stalno mesečno
> dividendo.
> Imetnik delnice države je vsak državljan države.
> Delnica države nima nominalne vrednosti.
> Delnica države ni prenosljiva.
> Vir in mera dividende je davek od dobička vseh
> podjetij v državi v celoti.
> Stopnjo davka na dobiček določa Banka države.
> Mesečne dividende izplačuje Banka države.
> Ta dokument se imenuje potrdilo o državljanstvu.
>
> 106

> Nič ni bila prenosljiva, samo novinar Mladine si je moj tekst prikrojil po svoje.

Naše 'podjetniška fantazija' res ne pozna ovir. Vsak bi tiskal denar, če ne drugače tako, da si ga (pa še drugo, ideje...) oblastno kar prisvoji, predvsem pa zasluge (kar je tržna vrednost, kredibilnost) itd. ;)

Kar se delnice kot dokumenta tiče, se strinjam. Pri nas se ne ve, kdo pije, kdo plača.

Toda, ker je javni kapital državni, so cilji države in oblasti pač pri nas nad javnimi interesi, ščitimo pa tudi državo, namesto da bi ščitili javni (zasebni!) in ostali zasebni kapital (navzkrižno seveda, ščititli drugega pred drigim). Država v lasti naroda je pa po mojem uzakonjen nacizem, oz. samoprevara, kar je tudi sama demokracija, če se dobesedno razume kot vladavina, namesto kot ukinitev vseh vladavin. A v državnem kapitalizmu demokracija nujno pomeni vladavino, vladavino v imenu ljudstva, ker je pač v državnem kapitalizmu država lastnica javnega kapitala (mi pa zato lastniki države). Predvsem je pa ta koncept zelo diskriminatoren do tujega kapitala, razen do tistega dela, ki ga varuje naša oblast (tako da nekako celo shajamo, perspektive pa vseeno ni, saj kdo le pameten bi zaupal oblastnemu sistemu in zaradi sistema oblastni naciji). Tako zasnovana država (ki z vsem upravlja kot s svojim) začne narod ogrožati, namesto da bi skrbela (izključno) za varnost. Sploh nismo resni. To vidim tudi po minusih, ki jih fašem, pa čeprav edini v tej državi zagovarjam, kar pač zagovarjam, nemško libralno doktrino (upam, da dostojno in pravilno): ustavno ločitev javnega kapitala od države, opredelitev davkoplačevalcev kot pravne osebe, izraženo v stavku nekih nemških makroekonomistov, 'Javni kapital je zasebni kapital davkoplačevalcev', ki pa nam očitno prav nič ne pove. Nam bo kapnilo, a ko bo čisto zares že prepozno.
Vidva, z onim novinarjem Mladine, mislim, da je bil Jani Sever, bi bila odličen par ;)

Vse ocene tega sporočila:

Ni nobene :(