Izbrani forum: Borza

Izbrana tema: Bitcoini danes

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-178850 sporočil: 45
[Borza] Tema: Bitcoini danes
[#2080473] 09.04.13 20:40 · odgovor na: bc123a (#2080457)
Odgovori   +    0
[bc123a]
Sem vmes malo gledal, tista firma (Butterfly nekaj) ki obljublja dosti poceni in hitre masine izgleda zelo zelo sumljivo (potencialen scam). Tisti, ki pa dejansko delajo prodajajo ASIC masine, pa jih prodajajo hudo drago, ker so cene izrazene v Bitcoinih :) - serije so pa zaenkrat zelo majhne (300 prva, 600 kosov druga, itd). Dejansko je zaradi algoritma kolicina narudarjenih kovancev s casom konstantna, tako da ce res te masine preplavijo trg, bodo kar naenkrat nerentabilne, pri hitrosti, ki jo ponujajo, bo pa takoj konec kaksnegakoli amaterskega rudarjenja z GPUji.

Zanimivo je, da so GPUji tako pocasni, da bi morala biti cena bitcoinov se nekajkrat visje, da bi se recimo poplacal najem Amazon Cluster Compute GPU instance po najnizjih (trznih, ne fiksnih) cenah. To mi daje misliti, da veliko ljudi rudari za hobi in ob izgubi (ali pa izkoriscajo kapacitete sicer prostih masin).
Butterflylabs verjetno:
www.butterflylabs.com/

Tudi sam sem prebral kar nekaj sumljivih novičk v zvezi z njim. Da so ukinili produkte in niso dostavili naročenih, potem da so performance daleč od oglaševanih,...

Je pa danes kar nora rast, sedaj je že pri $237.

Vse ocene tega sporočila:

Ni nobene :(