Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-15715 sporočil: 6.084
[burda]
Tole sem še našel, v prvem članku SPL trdi podobno, v drugem nek gradbenik prav tako. Ne rečem, če je med stanovanji gips stena, ampak v neki normalni stavbi pa menda ne bodo zmrznili zaradi enega neogrevanega stanovanja, smo malce več energije se porabi. Najdite kakega Avstrijca, Nemca ipd., ki trdi podobno, pa bomo verjeli.

www.24ur.com/novice/...-kaos.html
mojdom.dnevnik.si/sl...ta+resnica
Hvala za linke, bom prečital ob priliki. Ravno danes sem 2 uri sedel na sestanku v veliki stavbi in poslušal nebuloze na to temo. Nisem strokovnjak za ogrevanje, samo iz izkušenj vem, da so se tega lotili in se lotevajo ljudje ki pojma nimajo in se povrhu nočejo naučiti tistega, kar se niso pred začetkom poslovanja.

Problemov je več, od samih merilnikov in tehnologije ugotavljanja porabe energije, prek odčitavanja in izračunov, faktorjev in izravnave vpliva lege stanovanj. Če se tega lotiš, kot je treba ne verjamem, da ni možno ugotoviti zakaj se ponekod dogajajo ekstremna odstopanja.

Eden od večjih problemov je pravilno in točno, kompetentno informiranje, ki marsikje ne deluje. Eden od glavnih problemobv vidim v tem, da vsi etažni lastniki pričakujejo manjše račune in ne prenesejo, da so jim računi zdaj višji, kot so bili pred inštalacijo merilnikov. Pa je ravno v tem keč,

Vse ocene tega sporočila:

Ni nobene :(