Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-214372 sporočil: 3.048
Zadnja sprememba: anon-214372 19.03.2013 15:09
[fverdi]
Poglejte fantje, to sem že enkrat zapisal. V SLO smo že lansko leto skočili čez mejo, kjer se nam bank (gledano makroekonomsko s stališča davkoplačevalcev) ne splača več reševati in je bistveno bolje, če jih poženemo v bankrot. Šlo bi za ca. 3 banke NLB, NKBM, Abanko, ki povečini že sedaj ne kreditirajo zdravega jedra slovenskega gospodarstva, medtem ko so davkoplačevalcem v čisto breme. Takšen ukrep bi bil v trenutnih razmerah daleč najbolj racionalen.

Lp, F
Kaj bomo pa z dolgom naredili? Komu je sploh NLB dolžna?

Nimam podatkov, domnevam pa da gre nekako tako

-tuje banke in mednarodne institucije (sposojen denar)
-obveznice (investitorji?)
-lastniki depozitov (vloge, računi itd.)

Vsaj za vloge do 100k je porok država, za nekatere obveznice najbrž tudi. Najbrž tudi za kakšen sposojen denar (ECB? ne vem?).

Koliko nas to potem stane, državo?

P.S. Temi na rob. Ko sem bil majhen so nas učili, da Janez prinese denar v banko in banka potem ta denar posodi Mihi, da odpre frizerski salon ali si zgradi hišo. Glede na to, da so mi lagali in da si banke sposojajo denar podolgem in počez in ga še multiplicirajo, me osebno ne bi motilo, če jih poženemo v bankrot - vendar tako, da se vrnejo k Janezu in Mihi, torej da najprej najebejo tisti iz alineje 1 in 2 in šele potem Janez. Lastniki so še prej na lestvici, ne z dokapitalizacijo ampak z razlastitvijo na račun ostalih treh skupin.

Vse ocene tega sporočila:

Gostje ne morejo pregledovati ocen