Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-24983 sporočil: 7.885
[jesterjay]
> [chef]
> >Kar je vplačano do konca lanskega leta se bo po desetih letih enako lahko dvignilo kot do sedaj. Drugače pa če sem prav slišal, šele ob upokojitvi in to samo do 5.000 evrov, se mi zdi, ker nisem siguren, da sem si znesek ravno zapomnil, ampak vsega pa sigurno ne več.
>
> Ob upokojitvi boš naenkrat lahko dvignil 5.000 (kar vplačuješ od 1.1.2013), ostalo pa bo dosmrtna renta (ki se deduje), pri tem pa boš lahko izbral hitrost črpanja sredstev. Je pa ta dodatna pokojnina na tvojem osebnem računu, tako da se nikamor ne preliva/odliva itd, kar slišiš sicer na vsakem koraku...

5000 enot evropske valute bo ob moji upokojitvi (cca 2040, če se ne bo spremenil) vredno....? ;)
Težko reči, do takrat se bo še marsikaj spremenilo. Zdaj če imaš namen dvigniti, potem so verjetno druge možnosti boljše. Sicer pa vprašanje kaj se bo do takrat še spremenilo. V bistvu je edina prednost takega varčevanja, da je neobdavčeno, sicer možno da bo obdavčeno kasneje z dohodnino, če boš imel preveč.
Sicer pa kot sem rekel, kaj veš kaj bodo do takrat še vse spremenili.

Druga prednost je pa da imaš tukaj red, če ga ne znaš sam držati. Če bi sam varčeval bi recimo dostikrat rekel, ne morem vplačat je treba to kupiti nujno in potem vprašanje koliko bi se nabralo v pokojninskem skladu.

Zdaj če teh problemov nimaš, potem dvomim da je to najbolj smiselno. Razen če vplačuje delodajalec, ker drugače tega itak ne bi videl, pa kar dobiš je dobro, pa potem malo še sam na kak drug način. Saj ono kar delodajalec vplačuje ne bo ravno zvišalo pokojnine, kolikor se bo zmanjšala pokojninska osnova, tako da bo premik na nižje ob upokojitvi še vedno velik.

Sicer kar meni ni všeč je da ne moreš dvigniti preden greš v penzijo. Recimo da slučajno prej zboliš, pa rabiš denar za zdravljenje, kaj ti potem pomaga ono na pokojninskem računu, če recimo brez zdravljenja do tam niti ne boš zdržal.

Vse ocene tega sporočila:

Ni nobene :(