Zasebnost

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-95252 sporočil: 361

palcom wrote:

 Ne boš verjel, da sem se danes spomnil ravno na Metelkovo. Mene ves čas zelo čudi, da ljudje protestirajo in pišejo peticije proti preseljevanju, namesto da se zberejo in organizirajo lokacijo, ki bo ustrezala vsem. Nesmiselno je, da se cigane rine med tiste Dolenjce , ki se bodo zagotovo slej, kot prej pomirili in bodo nehali s takšnimi masovnimi akcijami, ne bo pa življenje ciganov v tem okolju nikoli prijetno in jim bo drhal na vse načine nagajala in jim slabšala življenje.

Zato moramo preselitev na bolj prijazno lokacijo razumeti, kot akcijo ki bo ciganom izboljšala kvaliteto življenja. Pri tem bi pa lahko največ naredili in pomagali prav tisti, ki cigane razumejo in so pripravljeni z njimi sobivati. Pomagali bi lahko največ tako, kot sem že povedal, z iskanjem lepe in prijazne lokacije ter z zbiranjem denarja za nakup parcele in gradnjo ustreznih objektov. V preteklosti smo velikokrat pomagali ljudem z različnimi akcijami, tokrat pa tega ne opazim in se čudim, da ljudje, ki pravijo ,da ciganom želijo dobro pišejo peticije in zahtevajo da cigani ostanejo v njim sovražnem okolju.
Mislim, pa to ne more biti res...

lp.m

Glede Metelkove je tako, da oni ne bi želeli bivati v mestu, imajo radi naravo in svobodo gibanja. Popolnoma jih razumem. V ljubljani in okolici je ogromno zemlje in lokacij, ki bi jim ustrezale. Tukaj pri meni v Fužinah/Polju je čuda zemlje, celo zapuščene in zanemarjene, gozd je blizu, za Bežigradom sem tudi videl nekaj lepih lokacij, o Podutiku traje ne bi zgubljal besed , Trzin in okolica tudi fajn, še proga je v bližini, to imajo radi...
 
se popolnoma strinjam - Rome v prestolnico, če ne na rožnik ali podutik, lahko zasadijo metelkovci nekaj dreves na dvorišču in se romi naselijo k njim

romi bi bila zelo dobra markentiška naložba za metelkovce, oboji bi lahko nekaj zaslužili, župan, pa še kaj primakne, kar je obljubil pred volitvami

Vse ocene tega sporočila:

Ni nobene :(