Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Razlog, zakaj vam ne dam službe

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-197765 sporočil: 6.444
[Glavni forum] Tema: Razlog, zakaj vam ne dam službe
[#1531778] 11.01.12 21:46 · odgovor na: anon-237908 (#1531051)
Odgovori   +    7
[Seph]
No, to je izjava na prvo žogo, in jahajoč na še vedno trajajočem valu animozitete do "socializma" (ali karkoli pač razumete pod tem pojmom) je zelo enostavno dajati take izjave od sebe.

Škoda, ker jih bolj malo zna pojasniti, zakaj je v danih okoliščinah to res.


Evo, samo ena koščica: zakaj bi bil kapitalizem učinkovitejši, če pa vedno upošteva nek dobiček, ki je potem odtujen? Podjetje, ki samo pokriva stroške delovanja, bi ta dobiček lahko porazdelilo/pretvorilo v cenejše ali boljše proizvode/storitve. Kdo je zdaj tu učinkovitejši ali boljši?
Ti očitno nimaš blage veze o dobičku a ne? Približno tako kot naši managerji, ki mislijo, d aje dobiček za to, da si ga razdelijo na koncu leta. Potem se pa čudijo, zakaj so vsako leto bolj nekonkurenčni in imajo vsako leto manj dobička.

Dober gospodar bo dobiček vložil v razvoj in opremo podjetja. No, nekaj si ga bo tudi izplačal, saj drugače je brez veze, da ima svoje podjetje. Če si ne bi nič dobička izplačal, potem je bolje, da se zaposli kot delavec. Manj dela, manj skrbi, manj rizika.
Nekateri lastnik se odločijo, da del dobička namenijo tudi delavcem kot nagrado, če ocenijo, da jih bodo tako stimulirali za boljše delo. Takoj, ko pa bo delitev uzakonjena, pa takšna delitev ne bo imela več nobenega stimulativnega efekta.

V glavnem, toplo ti priporočam, da si odpreš svoje podjetje in po nekaj letih ti bo vse jasno. Prej ti pa nihče ne more razložiti, ker se nočeš postaviti v vlogo podjetnika. Ti samo vidiš, da ima podjetnik boljši avto in večjo hišo kot ti in si mnenja, da mora vse to deliti s tabo. V resnici, pa je rizik velik in vsak podjetnik lahko hitro ostane brez vsega.

Jaz imam svoje podjetje pa ne zato, da bi bogatel niti zato, da bi zaposloval (mi ne pride na kraj pameti) ampak točno zaradi tistih razlogov, ki tebe morijo. Imam svojo firmo, da si lahko vzamem dopust kadar meni paše in kolikor dolgo mi paše, da si dam plače kolikor meni paše (ni ravno tako ampak bolje kot, da sem odvisen od nkoga drugega). Da mi nihče ne teži kdaj moram biti na šihtu, da lahko sam uravnanvam koliko bo firma imela profita. v svojih 23 delovnih letih nikoli nisem bil zaposlen v kakšnem podjetju. Sem nekoč zaposloval, pa ne bi to ponovil nikoli več. Zakoni so takšni, da sem imel občutek kot, da sem človeki, ki sem ga zaposlil v resnici posvojil. Ne hvala. Ne bi pa tudi nikoli šel delati v kakšno podjetje. Tako kot imam zdaj je super.

Priporočam tudi tebi. Seveda boš moral osvojiti kakšna znanja, papirne diplome in doktorati ti tukaj ne bodo kaj dosti pomagali, pa tudi ceno si boš moral znati postaviti. Predvsem pa boš moral razumeti, da si vsak en bo mogel privoščiti tvojih uslug in da ti nisi karitas niti socialna služba.

Vse ocene tega sporočila:

Gostje ne morejo pregledovati ocen