Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Razlog, zakaj vam ne dam službe

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

čarli sporočil: 13.178
[Glavni forum] Tema: Razlog, zakaj vam ne dam službe
[#1530577] 11.01.12 16:41 · odgovor na: anon-237908 (#1530493)
Odgovori   +    2
[Seph]
Prva pripomba je na mestu, ker se nisem dovolj natančno izrazil. To pa zdaj ne pomeni, da ne vem, kakšne so resnične posledice namišljenega koncepta "nevidne roke". Dal sem ga samo za primer, kako so lahko nekateri ideali daleč od resničnosti, pa kljub temu lahko služijo kot zgled in vodilo. Ker vseh ne moremo imeti, nekateri pa si med sabo celo nasprotujejo, je lahko zelo pomenljivo to, katere si kdo izbere.


Samo toliko je mogoče špekulirati o intencah in motivih ljudi, Čarli pa verjetno poseduje kar čitalec misli, ki je preskeniral mojo držo in zdaj vse ve o njej :-)
Sem kje napisal, da vse vem o tebi? Napisal sem samo v zvezi s solidarnostjo;)

Mimogrede: vsaka solidarnost je najprej prisilna, preden jo posameznik ponotranji in sprejme za lastno normo.
Od kje tebi to? Če je nekaj prisilno potem pomeni, da ni tisto pravo. In če ni pravo se človek proti temu bori;) Toliko o logiki;)
To je bistvo primarne socializacije, kdor je to prešprical, ima pač težavo z razumevanjem tega. Ekonomisti bi kot družboslovci morali imeti na fakulteti vsaj osnove sociologije (tako kot imajo na FDVju osnove ekonomije), pa ne bi bilo takih napačnih domnev.
Ja očitno si ti še kaj drugega prešprical kot sociologijo in ekonomijo. Pa ne iz učilnic, ki ničesar ne naučijo ampak od resničnega življenja;) Toliko o domnevah:)
Jaz že nosim lastno moralno breme in tega nisem nikoli postavljal pod vprašaj, težava je v tem, da se mu drugi izogibajo.
Opa, spet tisti znani vzorec:) ja itak sam sebe vidiš kot najboljšega vsi drugi so pa zanič kaneda;) Aja s čim pa ti nosiš lastno moralno breme?

V tej razpravi sodimo kar vsi glede te zadeve, le da se mersko orodje razlikuje.
Ja sodimo že res vsi. V tem primeru ti še najbolj:) Navsezadnje očitaš drugim, da ne nosijo lastnih bremen;)

Ampak zdaj sem se razpisal, nekateri tukaj so me že opozorili, da imajo težave s kontinuiranim branjem treh odstavkov zapovrstjo, pa se malo samoomejujem.
No jaz s tem nimam problemov;) Edin shamana se mi ne da brat ponavadi, ker piše res na dolgo in široko. Pa saj ne bi bil problem, če bi bilo zanimivo branje...

Vse ocene tega sporočila:

Gostje ne morejo pregledovati ocen