Izbrani forum: Nepremičnine

Izbrana tema: članek Stanovanja v treh letih dražja za 50 %

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-89 sporočil: 10.178
[Nepremičnine] Tema: Re: Stanovanja v treh letih dražja za 50 %
[#146598] 24.10.07 10:53 · odgovor na: anon-99717 (#146585)
Odgovori   +    0

brane40 je napisal(a):
Se mi zdi Boski, da se ne moreš odločit, ali bi mi verjel, ali bi se pa raje še naprej prepiral z mano :) Zgleda kot da te po eni strani mika podjetništvo in vlaganje, ampak hočeš trdno zagotovilo, da ne boš na izgubi... Če imam prav in bi rad od mene garancijo za karkoli, te moram razočarat, ker je ne boš dobil (ne od mene, ne od koga drugega), pa če se še par let tukaj gor dajeva in prepričujeva eden drugega...

S temi grafi in podatki je pa ponavadi tako, da vsak pač najde tisto kar išče. In če sva že pri grafih, ti lahko pokažem kar nekaj takšnih, ki dokazujejo, da so cene nepremičnin v zgodovini (OK, pustmo zdaj vojne in podobne zadeve) naraščale precej hitreje od inflacije in rasti BDP-ja. Tale je že eden od njih: http://www.winproper..._price.gif< /a>

V bistvu pa ni stvar v tem, kdo od naju bo našel več grafov in ja, se strinjam, cene lahko tudi padejo. To kar hočem že ves čas povedati je, da te strah pred katastrofami in padci cen, ali pa negativna mnenja večine in napovedi "poznavalcev" ne bi smeli odvrniti od podjetništva in iskanja načinov za izboljšanje svojega finančnega stanja (ali pa finančne neodvisnosti oziroma svobode če hočeš). Seveda če si tega sploh želiš (in si tudi pripravljen plačat ceno za to). S tem mislim predvsem na neprestano izobraževanje in zbiranje informacij s področja ki te zanima, iskanje, spraševanje, pazljivo poslušanje in (zakaj pa ne) posnemanje ljudi, ki jim je uspelo obogateti na pošten način (kljub splošno razširjenemu mnenju je vsaj 90% podjetnikov takšnih... vsaj tistih ki jih jaz poznam, pa jih ne poznam malo). Odprtost in dojemljivost za drugačna mnenja (tudi če se ne skladajo s tvojimi dosedanjimi prepričanji) sta ponavadi veliko boljša od "zacementiranega" prepričanja... Iskreno in pošteno bi se moral tudi vprašati in razčistiti sam pri sebi, ali si sploh pripravljen sprejeti večje bogastvo in vse kar to prinaša s sabo (pozitivnega in negativnega...). Zavist, metanje polen pod noge in pa mnenje, da so vsi podjetniki pokvarjeni, so samo nekatere od teh stvari... Da ne govorimo o tem, da je to precej težja pot... veliko lažje je ne storiti nič in ne izstopati iz množice, ali pa jamrati nad usodo in "čakati" na naslednjo recesijo ali pa svetovno vojno...

Tole sem ti sicer hotel napisati na PM, ampak sem se potem odločil, da dam vseeno kar na forum... Ajd, mejte se.
meni se zdi hudo omejeno, če se kot pijanec plota držiš ene naložbe. podjetniki ali investitorji, kakršen bi ti rad bil, zaznajo poslovno priložnost pred drugimi in odidejo drugam že veliko preden se zadeve zakomplicirajo. zanikanje, da obresti rastejo in da so cene nepremičnin že močno nad trenutnimi finančnimi zmožnostimi slovencev, te lahko zelo drago stane.

Vse ocene tega sporočila:

Ni nobene :(