Zasebnost

Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek ECB skoraj zagotovo ne spreminja obrestne mere

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-248322 sporočil: 1.501
[Glavni forum] Tema: ECB ne spreminja obrestne mere
[#1350541] 09.09.11 07:37 · odgovor na: anon-15342 (#1349810)
Odgovori   +    0
[TadejK]
Sem že v trenutku, ko sem napisal priimke, pričakoval napad ad hominem na navedene osebke ;)
Pa to ni "klasičen" ad-hominem, ker nisem v debati s teboj pisal karkoli slabega o tebi, da bi diskreditiral tebe. Prav tako, sem poleg pripel vire za popestritev. Poanta vsega pa je podobna, kot jo je izpostavil Hayek. Namreč. Nekdo pravi, da je nobelovec tako rekel in mu s tem da "lažno" kredibilnost in težo. Primeri, pa kažejo, da se nobelovcem nič bolj ne sanja o prihodnosti, kot komurkoli drugemu. Tudi sam si rekel, da nek drug nobelovec pa zagovarja višje OM.

Krugman je že kdaj tudi kaj zabluzil, je pa tudi že imel kar nekajkrat prav. Tudi kar se trenutnih razmer tiče, recimo hiperinflacionisti so ob najavi QE1 za sedanje čase napovedali dvomestno inflacijo (nekateri še več, recimo Marc Faber je eksplicitno rekel, da bodo imele ZDA v letu 2010 inflacijo kot Zimbabve) in bodo temu ustrezne zahtevane OM na njihove obveznice. Kdo je imel (vsaj zaenkrat!) v tem pogledu prav, je dokaj jasno.
Na to temo piše Mish, da je problem klasičnih "avstrijcev" v tem, da pri ocenjevanju inflacijskih trendov ne upoštevajo kredita v obtoku, ampak samo primarno emisijo denarja. Tudi Mish po moji oceni nima čisto prav, ker deflacije na splošno pa tudi ne občutimo. Pred kratkim pa sem prebral od Chrisa Martensona in je to ravno v smer kot sem razmišljal. Vedno je odvisno kam kredit primarno leti oz. kaj primarno cilja.

Evo.
www.chrismartenson.c...gher/62178

Sicer pa si lahko pogledaš kako je s cenami surovin
money.cnn.com/data/c...mmodities/

Po aprilskem krešu, se spet pobirajo in na letni ravni je vse okoli 20% ali več dražje.
Ali pa tule za daljše obdobje.
www.indexmundi.com/c...mmodities/

Jaz menim, da bodo te višje cene surovin slej, ko prej prišle preko sistema, do končenega uporabnika.

Še na temo inflacije, se da kar nekaj najti v povezavi s Shadowstats.com in tudi Chris Martenson ima kar nekaj v svojem Crash Coursu.

Jaz sem gledal za Slovenijo, kako to delajo in kar naprej zmerno spreminjajo uteži.

Podobno Krugman, kdor občasno prebere kako njegovo op-ed kolumno, že dve leti tupi, da je največji problem ZDA brezposelnost in da sledi jobless recovery. In dve leti so tako na Wall Streetu kot v Beli hiši odmahovali z roko, češ da se bo to kmalu popravilo samo od sebe. Pa se ni, res je jobless recovery in aktivnosti Bele hiše zadnje dni nekak kažejo, da so pod težo številk zdaj tudi oni pričeli pripoznavati problematičnost tega.
Peter Schiff v svojih blogih skoraj vedno pravi, da je "jobless recovery" ne obstaja.
www.campaignforliber...p?view=253

Če bi rad pravega medveda, potem je bolje, da si pogledaš njegove videobloge. Še posebej je zanimivo tisto izpred par let, ko kaže kako so se mu vsi smejali na tv.

> [rodrigues]
> John Taylor iz FX Concepts pravi, da bi morali Nemci imeti 5% obrestno mero, Grki pa 0%.

Je to napisal pred objavo, da je nemški BDP v Q2 zrasel za 0.1%, ali pred tem?
Pred tem. Takrat, ko so bili podatki še zelo ok. Pred več kot pol leta.

Vseeno. To je klasiščen pogled, da z OM lahko rešiš zadevo. Pristop z ustvarjanjem inflacije oz. povečevanjem količine valute v obtoku za današnji čas najbrž ni najbolj primeren, ker nas je že skoraj 7 MRD na svetu. Hitre rasti, kot jo spodbuja kreditni sistem in inflacije, pa si najbrž nihče, ki je vsaj približno normalen ne želi.

Pred 15/20 leti, si lahko kupil pralni stroj, ki je trajal in zdržal. Danes pa tega ni več. Večino "trajnih" dobrin, ima trajnost podobno kot suha salama, ker se v nekaj let pokvarijo, preko meje popravljivosti. V bistvu gre za to, da preko "potrošništva" uničujemo material in surovine, ki jih potem zakopljemo na smetišče. Jaz mislim, da si ipak, tega ne moremo več privoščiti v tolikšni meri in in potrebe po takšnem sistemu, kot ga imamo. Tako, da za trenutne razmere je debt based monetary sistem z mojega stališča čisto zlo.

Vse ocene tega sporočila:

Ni nobene :(