Izbrani forum: Nepremičnine

Izbrana tema: Iščem dobro nepremičninsko agencijo

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-89 sporočil: 10.178
[Nepremičnine] Tema: Iščem dobro nepremičninsko agencijo
[#1137194] 16.03.11 13:55 · odgovor na: anon-252687 (#1136297)
Odgovori   +    8
Zadnja sprememba: anon-89 16.03.2011 13:56
[zoli1]
Zares hvala nemirnitujec za tvojo razpravo, hvala tudi vsem ostalim za prispevke, vendar se je nemirnitujec najbolj izkazal in si je zaslužil več kot pivo, ker je bil edini konstruktiven in je nastopal z argumenti in predvsem NASVETI. Iz vseh komantarjev sem razbral, da agencije ne potrebujem, da je zadeva predraga, da moram začeti prodajati na bolj prefinjen način, tisto o vukojebini in podobno ne bom resno jemal...

Kljub vsemu pa moram napisati nekaj v prid mojem/našem dvojčku:


- zelo blizu lj, 10 min do BTC, celje 35 min
- urejena soseska z lokalno krožno cesto (ni prometa, razen sosedov)
- mir
- nizki in predvidljivi stroški - poraba zemeljskega plina 1000m3 na leto za ogrevanje, sanitarno vodo in kuhanje
- ZELO prijetni sosedje - ni zatežencev/staroselcev, sami kultiviranci, ki se znajo tudi zabavat :)
- sosedje so vsi generacija cca. l. 70 z otroci med 1 in 15 let - zelo pomembno za družino
- V NASELJU NI DROG :):):) - zelo pomembno za družino
- otroci se brezskrbno igrajo v naselju na otroškem igrišču, ker ni prometa, starši pa v tem času lahko počnejo kaj drugega - zelo pomembno za družino....
- prostora na parkirišču je za tri avtomobile večje od fiata punto, čisto zares:):):)
- zelo dobra razporeditev prostorov
- odlična lega S-J, na jugu ni hiš, ampak travnik - tega se na fotografijah žal ne vidi - bom popravil
- ni investicij v naslednjih 15-20 letih-torej ni presenečenj glede stroškov
- okolica ravno prav velika za tiste, ki niso kmetovalci - se ne vidi dobro na fotografijah
- ni skritih napak, ker je zadeva relativno nova in dodelana
- dobra razporeditev prostorov
- sem čustveno navezan na hiško, pravi slovencelj
- sem sam zaključil gradnjo in vem, kako je izolirano itd...
- CENA NI ZADNJA, tisti, ki je resen, naj pove, koliko bi plačal, ampak ne 150.000, ker potem ne bom prodal in jo bom dal v najem
-....in še in še - TREBA JE VIDET, bom zelo prepričljiv, ker je vse res, pišem iz izkušenj in nisem agent

logika cene je pa naslednja:

iz izkušenj vem, da v tem trenutku v tem naselju solidne hiše izpod 250.000€ v velikosti 150m2 ni mogoče zgraditi, razen, če zidaš sam in napol in tudi konkurenčna ponudba je nekje na tem nivoju, kar je logično. Tisto hiško za 200.000€, ki ste jo našli, pa bi si tudi morali pogledat, preden bi lahko suvereno komentirali, mislim, da ji še manjka nekaj 10k, da bo dokončno urejena, če pa gleda dnevna soba na S, ji pa ni zelo v prid.

HVALA BOGU, DA MI NI TREBA NUJNO PRODAT, sicer bi že obupal glede na vaše komentarje :):):)

bom vesel vaših novih komentarjev...
po moje nisi ravno razumel pointa, predvsem pa zadevo dojemaš preveč čustveno, kar pri financah ni ravno optimalno.

kar se vukojebine tiče, sam živim še v večji vukojebini, čeprav sem mnogo bližje ljubljani kot ti. imam 3 otroke(kam vse bi radi šli;)) in točno vem kaj so prednosti vukojebine in kaj slabosti. zadeva je primerna za svobodne umetnike(beri lenuhe), z veliko časa, ki na splošno niso ravno navdušeni nad ljudsko raso. pa sem mislil, da je samo črt zajeban.:)

ampak ti imaš vukojebino, popolno ljudi in to predstavljaš kot prednost. wtf?;) tistih 10 minut do btc pomeni še dodatnih 10 do lokacije, kjer bodo tvoji otroci trenirali, se izobraževali.... in boš ti med tem gledal v zrak, ker se ti domov ne bo splačalo. sicer bi lahko o slabostih okupirane vukojebine tako finačnih, kot časovnih razpravljal še na dolgo, a mislim, da je vsakemu, ki vsaj malo razmišlja, vse več ali manj jasno.

kako je bilo nekaj let vse drugače glede cen nepremičnin in najemnin tudi v vukojebinah, pove naslednja zgodba,

sosedova hiša, ki je na 4x manjši parceli, starejša, in na bistveno slabši mikrolokaciji, se je še dobro leto nazaj oddajala po 4,5k na mesec. sosed spremenjenih razmer ni dojel in hiša je lepo prazna. čeprav bi jo po cca 2k takrat in verjetno še sedaj brez problema oddal. ampak ne, on jo ceni več, jebeš trg. bo raje čakal 10 let, izvedel vsa popravila, plačeval stroške in davke in poskušal premagati trg.

se mi pa postavlja zanimivo vprašanje, zakaj to super nepremičnino sploh prodajaš?;)

se opravičujem, če si to kje že omenil.

p.s. nič ti nočem, samo časi, ko so se ljudje zaljubljali v svoje delnice in nepremičnine, so žal mimo.

Vse ocene tega sporočila:

Gostje ne morejo pregledovati ocen