Izbrani forum: Nepremičnine

Izbrana tema: Kako nepremičninarji odhajajo v stečaj

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-191393 sporočil: 1.021
[Nepremičnine] Tema: Kako nepremičninarji odhajajo v stečaj
[#1095929] 12.02.11 21:34 · odgovor na: anon-7985 (#1095505)
Odgovori   +    5
[mikara]
Drži. Pred slabim letom sem najel stanovanje za Bežigradom v bližini Mercatorjeve poslovne stavbe in sicer 40m2 za 300€ mesečno. Pa še parkiram lahko pred blokom.
Stanovanje je v solidnem stanju. Najemno pogodbo sem sklenil za obdobje 5. let.
V zadnjem tednu se je pojavilo kar nekaj oglasov v oglasniku, ko se garsonjere ponujajo pod 300 eur/mesec, kar je bilo do sedaj redko. Očitno se pozna, da se neprofitniki (kot npr. ana29) selijo v CD in mnoga (veliko se jih oddaja s 1.3.2011) stanovanja ostajajo prazna. Glede na to, da gre za oglaševane cene, se da verjetno še kakšen evro zbiti najemnino, še posebej pri tistih, ki za plačevanje ne uporabljajo transakcijsega računa.
Kaj bo šele jeseni, ko bo Sklad RS ponudil svoja stanovanja, končana bodo stanovanja Sklada MOL v Polju in večina študentov bo dobila sobo v domu, saj bo v celi državi približno 5.000 manj študentov, ker bo zaključno generacijo 22.000 študentov zamenjalo približno 17.000 brucev. Sem mislil, da se bo stanje samo normaliziralo, a očitno bodo še nepremičninarji temu nekaj dodali in bo lahko za marsikoga, ki stanovanja ne bo mogel oddati, davek prevelik zalogaj. Državi torej ne bo treba delati raznih mahinacij s stanovanji, saj se bo v nekaj letih mnogo stanovanj znašlo pod političnim vplivom.

Ponavadi se agencij izogibam, ker imam slabe izkušnje z njimi, a ena (Top line d.o.o.) ponuja stanovanja po 270 eur/mesec pa celi Ljubljani (npr: www.salomon.si/oglas...Ljubljana) zato me zanima, če je kdo že imel opravka z njimi, saj se mi zdi da sploh nimajo stanovanj, ker so ob oglasih slike iz cele Ljubljane, pri nekaterih se celo ponavljajo. Računanje pa jim tudi ne gre od rok, saj za ključe NPU (ki je na sliki) zahtevajo 810 eur(www.salomon.si/oglas...Ljubljana)

Vsaka izkušnja je dobrodošla.

Vse ocene tega sporočila:

Gostje ne morejo pregledovati ocen