Zasebnost

Izbrani forum: Nepremičnine

Izbrana tema: Najbolj nerazumno oglaševane nepremičnine

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

Vinci sporočil: 5.933
[Nepremičnine] Tema: Najbolj nerazumno oglaševane nepremičnine
[#1082504] 31.01.11 16:38 · odgovor na: (#1082449)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: Vinci 31.01.2011 16:45
[abohte]
Kaj ni res? Da se ne prodajajo (in tudi prodajo, da ne bo spet kakšen pametnjakovič me lovil na besedo) nepremičnine po 2.300€/m2?
Vinci je napisal: "Ampak mislim, da trenutno med nepremičninami na trgu ni nobena vredna več kot cca. 2.3k evrov na kvadratni meter."

Ampak na GURS-u je lepo vidno po koliko se prodajajo stara stanovanja (drugače pa nikjer nisem napisal, da so vidne novogradnje). In če najdeš veliko starih stanovanj, ki so se prodala po 2.300€/m2 je potem za pričakovati, da se verjetno tudi novogradnja proda vsaj za toliko, kajne?

Drugega dokaza, kot tega logičnega razmisleka pa resnici na ljubo res nimam (oz. lahko bi ti rekel, da poznam enega prijatelja, ki pozna enega prijatelja in ta je kupil po xy €. Samo je takšnih nakladanj po tem forumu za moj okus občutno preveč in ne mislim še jaz prispevati k temu).
Ja, pa kaj, če se po toliko prodajajo. Vsak ima svojo predstavo o vrednosti in vsak sam razporeja svoj denar. Nekomu se zdi poceni, meni drago. 30 let staro stanovanje v Fužinah ali BS3 pa v nobenem primeru ni realno vredno toliko, četudi ljudje za to plačujejo toliko ali več. In enako velja za novogradnje. Ni treba iz Ljubljane delati bisera. Prav neverjetno je, kako se vsi obešajo na neke mikrolokacije v Ljubljani, med super odlično mikrolokacijo in zanič mikrolokacijo pa je natančno 10 minut hoje ali 1 km razdalje. In ta 1 km je potem menda vreden 1.500 evrov na kvadratni meter več.

Vse ocene tega sporočila:

Gostje ne morejo pregledovati ocen