Izbrani forum: Nepremičnine

Izbrana tema: Ljubljani zmanjkuje študentov?

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-126120 sporočil: 271
[Nepremičnine] Tema: Ljubljani zmanjkuje študentov?
[#968722] 25.10.10 18:10 · odgovor na: anon-179576 (#963629)
Odgovori   +    2
Ja čisto so bogi lastniki. Še delavce jim bodo pregnal nazaj na jug. Pa študente v domove, pa še vsako leto jih je manj študentov. Pa še prodat ne morjo.
Človek bi rekel, da imamo že kar "nepremičninsko krizo".

Neposredni odgovori na sporočilo št. 968722

Strani: 1

trance0 sporočil: 678
[Nepremičnine] Tema: Ljubljani zmanjkuje študentov?
[#968734] 25.10.10 18:28 · odgovor na: anon-126120 (#968722)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: trance0 25.10.2010 18:28
Vse se da, po ustrezni ceni. ;)
anon-191393 sporočil: 1.021
[Nepremičnine] Tema: Ljubljani zmanjkuje študentov?
[#1071686] 22.01.11 11:27 · odgovor na: anon-126120 (#968722)
Odgovori   +    13
[LeQuack]
Ja čisto so bogi lastniki. Še delavce jim bodo pregnal nazaj na jug. Pa študente v domove, pa še vsako leto jih je manj študentov. Pa še prodat ne morjo.
Človek bi rekel, da imamo že kar "nepremičninsko krizo".
Včeraj sem bil na izobraževalnem sejmu Informativa na gospodarskem razstavišču, saj sem mislil, da bodo kakšna zanimiva izobraževanja v obliki tečajev ponujali, a slika je bila bolj klaverna, saj se predstavlajo v glavnem srednje šole in fakultete, ter ogromno višjih (dvoletnih) šol, ki so borijo za študente. Zanimivo, da je imela predstavitveni prostor v sredini hale Univerza v Mariboru. Očitno je res pomankaje študentov, če morajo iskati študente v Ljubljani.

Zelo zanimivo je to, da se tudi študentski domovi predstavljajo, zato sem jih povprašal, v čem je smisel, da trošijo denar za promocijo, če pa ne morejo vsem, ki vložijo vlogo, dati sobe in odgovor je bil: "Letos so še čakalne vrste za dom, v naslednji letih pa jih ne bo več, saj je vedno več ponudnikov, kot na primer tisti (www.studentskidom-lj.si/) in če bo šlo tako naprej bo lahko študent izbiral kje bo živel, zato mu moramo naše domove čim bolje predstaviti. To se lahko zgodi že prihodnje šolsko leto, zato se prestavljamo in upamo, da bomo uspešni."

Pri študentskem domu, ki je naveden v oklepaju, pa pravijo, da se jim zdi da imajo trentno vse sobe zasedene, a če bi kdo dal vlogo, bi verjetno zelo kmalu dobil sobo, saj so pri njih nastanjeni nekateri študenti, ki imajo odločbo za državni dom, a čakajo da se tam soba izprazni. Zbirajo pa tudi vloge že za naslednje leto, ko predvidevajo!?!, da bo večji naval, saj bodo najemnine stanovanj višje, ker bo konec krize, zato priporočajo, da se vlogo vloži čim prej na navedeni strani.

Meni je zanimivo razmišljanje obeh, se mi pa zdi, glede na udeležbo na sejmu, da nekega velikega povpraševanja po informacijah študiju pri nas ni, večina se vpiše bolj zaradi statusa, da lahko delajo preko servisov, če pa bo Zakon o malem delu sprejet, bo verjento število študentov močno upadlo. Bomo pa videli kaj se bo dogajalo s povpraševanjem po študentskih sobah.

Strani: 1