Zasebnost

Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Prejeli smo: Delo slovenske policije

Strani: 1

anon-23172 sporočil: 39
[#9235] 16.10.06 12:13
Odgovori   +    0
Ste pa imeli srečo da ste nekaznovan šli mimo policijske patrulje na rolerjih!

Z rolerji se lajko giblješ po peš poti z hitrostjo max 5km/h!! Pri tej hitrosti sem jaz najbolj nestabilen! Nad to hitrostjo pa zadeva gre vendar sem v prekršku! Na kolesarski stezi pa te čaka položnica! Torej! Veselo rolajte!
anon-95252 sporočil: 361
[#9236] 16.10.06 12:15
Odgovori   +    0
Več ko bo objavljenih temu podobnih člankov, prej se bo v tej družbi kaj zganilo!

Osnovni problem pa je vzgoja in šolstvo, ki je zafurano in dokler tu ne bo sistema, ki se bo dosledno uveljavljal ne bo nič bolje. Vsak pedagog vam bo povedal, da so najpomembnejša prva leta (najbolj tja do treh let), da je zgrešena permisivna vzgoja, tako kot je bila zgrešena preveč avtotirativna vzgoja - najbolj pomemben pa je zgled odrasilh, predvsem bližnjih.

Dokler bodo starci izsiljevali na cestah, ne pričakujte manj divjanja mladine!
anon-56948 sporočil: 6
[#9237] 16.10.06 12:15
Odgovori   +    0
Se popolnoma strinjam z avtorjem tega članka. Zanimivo bi bilo prebrati odgovor policije. Žal ga kot vedno ne bo. Ali je to zaradi preobremenitve?
anon-91920 sporočil: 107
[#9239] 16.10.06 12:29
Odgovori   +    0
enkrat dobil kazen, ker sem se peljal po napacni strani kolesarske steze(s kolesom)!? zadnjic pa neprepasan, brez luci in 7km/h prevec cez naselje, mi pogleda papirje in me samo opozori :)))
anon-78382 sporočil: 8
[#9243] 16.10.06 12:37 · odgovor na: anon-91920 (#9239)
Odgovori   +    0
Ja, žal naša policija res še zelo slabo deluje. Enkrat sem se ponoči peljal po Celovški, nasproti se pripelje policijski avto, vključi sireno, pri rdeči zapelje v križišče in obrne, čeprav je to v tistem križišču prepovedano, nadaljuje vožno s prižganimi lučmi, da se mu folk umika, nato pa zavije v McDonalds in potem so stali dva avta pred mano v vrsti za McDrive, si naročili hrano in jo tam na parkingu pojedli - tolk o nujni vožnji, lakota je bila očitno res huda.
Haris sporočil: 601
[#9246] 16.10.06 12:41
Odgovori   +    0
razmišljajmo konstruktivno..

kaj bi spremenilo delo policistov?
kaj bi jih bolj motiviralo?
anon-86509 sporočil: 2.820
[#9247] 16.10.06 12:43
Odgovori   +    0
: "Ljudje so kot običajno pogosto zapeljali v križišče tudi takrat, ko je bilo povsem jasno, da križišča ne bodo mogli izprazniti in tako so onemogočali prehod vozilom iz nasprotne smeri."

Ja, to so pa trenutki, ko bi Otac z lahkoto pokazal temno plat svoje nravi in tako "zabasan" predel križišča, v Rambo slogu, "raztuširal" z rafalom iz dvocevnega protiletalskega mitraljeza, dokler ne bi cevi od pregretosti zažareli...

Ker tega (kljub siloviti želji) ne morem dejansko storiti, se v teh situacijah samo sprašujem, kaj je temu bolanemu folku, da kar rine in rine. Pa nima več kam, pa še kar rine. In potem tam obtiči in gleda kot debilen lemurček (nežnejši spol, ki je v tej vlogi celo v večini, pa kot zbegana veverica), ko mu celo križišče trobi...
Otac
anon-53379 sporočil: 50
[#9248] 16.10.06 12:48
Odgovori   +    0
Pavel Š., če prav razumem bi povzetek tvojega komentarja lahko bil sledeč... Nikjer ni več videti policistov, ki bi usmerjali promet zato, da bi le ta bil bolj pretočen. Kar bi bilo dandanes, ker je povsod ob vsaki uri gneča, več kot nujno. Policisti so le tam, kjer lahko nekaj dodatno pokasirajo (kot da nam država že tako in tako ne pobere preveč). Znajo tudi po nepotrebnem maltretirati. OK, pozabil si le da je vlomov in tatvin vedno več in da so praviloma skoraj vsi nerešeni (nikoli ne najdejo ne storilcev ne robe).
Zadevo si torej lepo strnil v komentar. Pihnil si ga pa v tistem trenutku, ko si se s svojim komentarjem obrnil na policiste oz. prometne policiste.
Zakaj? Če se spomniš slavne ankete med policisti jih nekako 50 ali več odstotkov želi zamenjati službo. Če še enkrat prebereš svoj komentar in se osredotočiš na odnos policistov do dela lahko rečemo da so popolnoma nemotivirani za svoje delo. Sam sem šel še korak dalje in sem kar nekaj policistov povprašal ali se jim ne zdi sramotno, da so degradirani takorekoč na inkasante namesto, da bi preganjali kak resnejši kriminal kot je npr. neprivezan pas. Še vsak policist mi je potem pojamral kako se strinja z mojo oceno vendar pa lahko dela le kar mu dovolijo.
No in smo prišli do zaključka. Če je zaposleni v kateremkoli podjetju nemotiviran za svoje delo in zato želi tudi zamenjati službo, če lahko dela le nepomembne stvari in ne more na delovnem mestu pokazati vsega svojega potenciala, kdo je zato odgovoren ? Zaposleni, ker je, ne vem "čuden", ali pa popolnoma nesposoben manager z idiotskimi idejami in brez vizije?
anon-18067 sporočil: 1
[#9249] 16.10.06 12:53
Odgovori   +    0
glede na to da na vsakem koraku kot lajno poslušamo, da je za skoraj vsako nesrečo pri nas kriva prevelika hitrost, bi bili lahko prizanesljivi do vseh, ki ustvarjajo stoječe kolone. s tem na najboljši možni način skrbijo za vašo prometno varnost.
če vam kolone niso všeč pa za božjo voljo nikar ne kličite policistov na mesto dogodka, saj so ponavadi kolone največje ravno takrat, ko se oni postavijo v križišče
anon-13152 sporočil: 250
[#9250] 16.10.06 12:55
Odgovori   +    0
Kdo pa je ta Pavel Škerl, napihnjen tajkun,
ki nikoli (zaradi svoje pomembnosti) ne ve kaj sam dela, dobro pa ve, kaj bi morali drugi delati.
Naj gre v policijo, bo s svojim vzgledom naredil malo več reda.
philips sporočil: 6.715
[#9251] 16.10.06 12:57 · odgovor na: anon-18067 (#9249)
Odgovori   +    0
Nepotrebna gužva/kolona -> živžni vozniki->izsiljevanja, prehitevanja->nesreče
anon-12798 sporočil: 13
[#9252] 16.10.06 12:57
Odgovori   +    0
g. Škerelj zakah se ne zaposlite v policiji in nekaj ne spremenite. Lahko bi začeli na dnu karierne lestvice, npr. kot policist v križišču Dunajske in Kolodvorske vsak dan od 13 - 17. Glede na vaše sposobnosti (biti pomočnik direktorja KD Grup ni kar tako), bi verjetno kaj spremenili v tej nesposobni policiji...
philips sporočil: 6.715
[#9253] 16.10.06 12:58 · odgovor na: anon-12798 (#9252)
Odgovori   +    0

gorazd31 wrote:
g. Škerelj zakah se ne zaposlite v policiji in nekaj ne spremenite. Lahko bi začeli na dnu karierne lestvice, npr. kot policist v križišču Dunajske in Kolodvorske vsak dan od 13 - 17. Glede na vaše sposobnosti (biti pomočnik direktorja KD Grup ni kar tako), bi verjetno kaj spremenili v tej nesposobni policiji...

Kdaj pa so policisti na tem križišču? Ne velikokrat.
Haris sporočil: 601
[#9257] 16.10.06 13:25
Odgovori   +    0
kaj pa če bi privatizirali policijo?

saj veste tisto reklo: Država je slab gospodar
Haris sporočil: 601
[#9259] 16.10.06 13:30 · odgovor na: Haris (#9257)
Odgovori   +    0
profit policijskega podjetja bi bil odvisen od zmanjšanja prekrškov,nesreč, težav,..
anon-92816 sporočil: 1
[#9263] 16.10.06 13:55
Odgovori   +    0
Mogoče bi del sredstev KD Grup, pobranih iz pošteno zasluženih žepov - namenili za hitrejšo izdelavo cestnega križa in (tudi predora )!
anon-57507 sporočil: 57
[#9276] 16.10.06 14:30
Odgovori   +    0
to kar so politiki narredili iz policije je katastrofa. kompletno so razsuli profesionalen kader in zaposlili politicno vsecne. generalni direktor policije je lahko tisti, ki politikom nezno v rit leze, za sefa kriminalistov pa postavijo tistega, ki se spozna na brskanje po arhivih in jamah (seveda brskanje o temah, ki so vsecne janezu jansi). tako policija (skupaj z generalno tozilko) ni uspela pripraviti se niti ene ovadbe o korupciji, ki naj bi po mnenju vladajocih, poganjala iz vsakega vogla. da o tem kako taka ravnanja motivirajo "navadne" policiste pa sploh ne govorimo... na zalost pa vedno zlivamo gnoj ravno po slednjih, ceprav riba pri glavi smrdi...
anon-61111 sporočil: 12
[#9280] 16.10.06 14:51
Odgovori   +    0
Jaz sem pred kratkim poklical policijo zaradi kršenja javnega reda in miru ob 2 uri zjutraj in ker do 2.30 ni bilo nobenega odziva sem še enkrat poklical na 113. Odgovor je bil, da lahko odziv traja dve uri in pol. Žal pa se to niti v tem času ni zgodilo. Me zanima kateri kršitelj javnega reda in miru bo 2 uri in pol na istem mestu razgrajal.
anon-86509 sporočil: 2.820
[#9286] 16.10.06 15:05 · odgovor na: anon-91864 (#9269)
Odgovori   +    0
Vse, kar praviš, za ljudi nasplošno nedvomno drži!

Le da sem sam mnenja, da sebičnost, v tem kontekstu, ne more biti na prvem mestu;
Osebek, ki vidi, da je križišče totalno zabasano in, da je vse skupaj obtičalo, pa se vseeno tja, kot debil, zarine še sam, je lahko samo BUTAST, BUTAST in še enkrat BUTAST!!!
Bolj butast kot najbolj bukova bukev, namesto možganov pa ima za pest usmrajenega komposta!

Kajti, če bi bil le sebičen in ne tudi ekstremno butast, bi mu bilo jasno, da bo svoj namen (priti čim hitreje domov) lažje dosegel, če ne bo še sam pomagal hromiti prometa...
Ampak s peščico komposta v lobanjski votlini je to težko doumeti, zato je bolje slediti kot ovca črednemu nagonu. Kamor vsi rinejo, bom pa še jaz.

In potem, ko ne morem skozi križišče, ker se je tja, skozi rdečo seveda, zarila še ena ovca, ki me potem s svojimi razprtimi očki pisano gleda, ko ji držim roko na hupi 20 sekund, začnem razmišljati - kakšnih kalibrov so že protiletalski mitraljezi?
Nekje od 12 x 99 mm naprej, ali ne?
Otac
anon-1897 sporočil: 80
[#9289] 16.10.06 15:07
Odgovori   +    0
Objavljen komentar izraža stališče avtorja, in ne nujno tudi organizacije, v kateri je zaposlen, ali uredništva Financ, ki je komentar objavilo v obliki, ki jo je posredoval avtor

ja zakaj se pa pol podpisuje kot pomočnik direktorja tam in tam
a misl da bo pol branost večja al kaj; če se je podpisal kot KD Group, pol je to stališče KD Group, zlasti, če to napiše direktor; kva blefirate zdej na financah.

... upam, da bodo policaji zdej dosledno začeli kaznovati tiste, ki se vozijo z rolerji po pločnikih.

tole je pa iz slovarja SKJ
róler -ja m (ọ́) motorno kolo z majhnimi kolesi: vespa in drugi rolerji
anon-86509 sporočil: 2.820
[#9290] 16.10.06 15:12 · odgovor na: anon-1897 (#9289)
Odgovori   +    0
teddy, SKJ, Savez Komunista Jugoslavije? :)

Pazi, SSKJ je zelo nevarna in spolzka referenca. Toporišič je jezikovni despot!
lp, Otac
anon-1897 sporočil: 80
[#9291] 16.10.06 15:18 · odgovor na: anon-86509 (#9290)
Odgovori   +    0
drugač en S je za Slovar,
je pa tudi res, da si nisem nikoli predstavljal, da bi bli štajerci lahko jezikoslovci; dolenjci ja, dolenjci, ne pa štajerci

pri komunistih nisem nikoli bil, tud pri SKOJ-u ne, mam pa doma zbirko knjižic SKJ. Ti lahko posodim kakšno; ampak obvezno .... vrati se!
anon-84393 sporočil: 218
[#9305] 16.10.06 15:58 · odgovor na: Haris (#9259)
Odgovori   +    0
mogoce se zajebavas, ampak na ceskem imajo privaten zapor. cisto resno!

A
anon-76887 sporočil: 18.121
[#9316] 16.10.06 16:22 · odgovor na: anon-91864 (#9269)
Odgovori   +    0
Jaz imam navado, da se ustavim pred križiščem, oziroma ne speljem, če vidim, da ne bo šlo skozi.
In zadaj, za menoj, potem folk doživlja živčne izbruhe. Če samo blendajo in hupajo, je kar v redu.
Nekateri se mi hočejo kar v rit zaletet in me naprej porinit.
anon-76887 sporočil: 18.121
[#9344] 16.10.06 18:16 · odgovor na: anon-91864 (#9341)
Odgovori   +    0
Okolje v katerem živimo?
anon-3306 sporočil: 720
[#9355] 16.10.06 18:57
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: anon-3306 16.10.2006 18:58
Policaji, ki jih potrebujemo, so na schengenski meji. Policaji, ki jih ne potrebujemo, so v pokoju.

In obratno.


:-))))
anon-3306 sporočil: 720
[#9370] 16.10.06 20:14 · odgovor na: anon-91864 (#9269)
Odgovori   +    0

shaman wrote:

Folk rine v križišče zato, ker je sebičen , neolikan , primitiven , požrešen, nerazmišljajoč in vase zagledan . To je bistvo brezobzirnega obnašanja v prometu. Jaz pa med vsemi vzroki na prvo mesto postavljam sebičnost . Kako je do tega prišlo, da je v Sloveniji tolikim ljudem bila privzgojena neskončna sebičnost je pa malo bolj komplicirano vprašanje.


Obnašanje ljudi v prometu kaže njihov značaj, kulturni nivo, stopnjo morale in podobno. Slovenceljni, sram vas je lahko. Zadnjič sem slišal, da so celo v Tuniziji boljše obnašajo v prometu...


Sicer pa to obnašanje v prometu ni nič čudnega, saj tudi drugje Slovenceljni ne funkcionirajo. Recimo v sodstvu....


anon-50958 sporočil: 1.963
[#9397] 16.10.06 21:54
Odgovori   +    0
Policaji se ukvarjajo sami s seboj! Delajo samo after... Mirujoči promet, tam se vse skupaj začne, so dali kom.redarjem, ki pa tega posla ne zmorejo oziroma imajo popoldan po tretji fraj...
anon-91 sporočil: 755
[#9490] 17.10.06 10:00 · odgovor na: anon-53379 (#9248)
Odgovori   +    0
Čisto možno je, da sem ga zelo pihnil!
Nisem mislil nagovarjati policiste, ki bi radi zamenjali službe, ampak šefe policije, ki bi morali s temi ljudmi upravljati, jih voditi, motivirati in poskrbeti, da čimboljše opravljajo svoje delo.
Torej strinjam se, da je to stvar policijskih managerjev - od njih bi rad slišal komentar, prebral kako zgleda povpračni delovni dan policista, kako se spremlja učinkovitost,...
anon-91 sporočil: 755
[#9492] 17.10.06 10:05 · odgovor na: anon-1897 (#9289)
Odgovori   +    0
Spoštovani,

nisem se nameraval podpisati s svojo funkcijo, ki je v tem kontekstu povsem nepomembna,  ampak kot Pavel Škerlj.
Ker pa sem članek poslal po mailu, sem na koncu maila imel svojo poslovno vizitko.
Moj komentar nima nič s podjetjem v katerem sem zaposlen, niti s čim drugim.

Zato bi vas prosil, če komentirate vsebino, ne pa podjetja, ki tukaj ne igra nobene vloge.

LP Pavel

Strani: 1