Izbrani forum: Nepremičnine

Izbrana tema: Ljubljani zmanjkuje študentov?

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-191393 sporočil: 1.021
[Nepremičnine] Tema: Ljubljani zmanjkuje študentov?
[#925380] 15.09.10 21:23 · odgovor na: anon-232198 (#925184)
Odgovori   +    9
[Kupci000Nepremicnin]
> [flumas]
> Me je pa včeraj presenetila znanka, ki je omenila, da si pri poplačilu kredita za stanovanje pomaga z oddajo podedovanega stanovanja, vendar se sedaj na oglase, da oddaja sobo za 200 eur nihče ne odzove, ona pa nima drugega vira za poplačilo kredita, tako da bo morala prodati svoje stanovanje in se preseliti v podedovano, pa tako lepo je kazalo, da bo čez nekaj let lastnica dveh stanovanj. Na sugestijo da naj zniža ceno pa je rekla, da nima od kje vzeti razlike. Obrok je 600 eur in če ne odda dvosobno stanovanje vsaj trem študentom nima dovolj za anuiteto. Iz tega je moč sklepati, da se bo zaradi tega pojava še kakšno stanovanje pojavilo na ponudbeni strani.
Pri tej znanki me je šokiral še en slovenski fenomen in sicer, da se dediščine ne sme prodajat, saj se daril ne prodaja, sploh pa ne tistih, ki ti jih je zapustil nekdo po smrti!?! Meni je to zelo čudno, če pa ima kdo kakšno razumsko razlago pa naj malo pojasni za kaj je tako.
Poznam podoben primer, ki zaenkrat še ni tako ekstremen, se bo pa skoraj sigurno končalo tako kot pri tvoji znanki - bodo morali prodati svojo špekulativno kupljeno stanovanje.

Na koncu bomo ugotovili, da so bili za divjo rast cen nepremičnin v Ljubljani krivi študenti :)
Verjetno ni edini primer, zato sem ga izpostavil, sem pa že iz večih koncev dobil informacije, da je ogromno stanovanj, ki je ponujenih za oddajo praznih in lastniki mislijo, da v primeru, da ne bodo našli najemnika za celo stanovanje, to lahko napolnijo s študenti in jim zaračunajo od 150 do 200 eur. Novembra bodo mnogi ugotovili, da so študenti v študentskih domovih in ne bo nič ne od najemnine, ne od subvencije, ki jo daje država in z njo dviguje najemnine še vseh ostalih stanovanj.
(in diplomati / novinarji, ki so ob vrhuncu cen - predsedovanje Slovenije EU) za vsak denar vzeli vsako luknjo. Špekulanti pa so zgleda vzeli ta eksterm kot bazo za svoje ocene.
Tudi to je že večkrat videno in ko se jim konča znanje, se začne domišlija. Zadnjič sem slućajno na radiu ujel nekega posrednika, ki je govoril, da je Ljubljana bolj prijazna za bivanje kot Dunaj in zato so cene logično višje, vendar so nekatere lokacije na Dunaju še zmeraj dražje, zato je v Ljubljani še nekaj prostora za rast. Ko pa se bodo začele mednarodne agencije (kot primer Agencija za energijo) seliti v Ljubljano, sploh ni vprašanje kam bodo cene šle.
Takim primerom se lahko samo nasmejemo.
Glede študentov je po novem tako, da:
1. ima vsaka vas svojo univerzo
2. so generacije za nekaj tisoč manjše
3. se ne splača več študirati za vsako ceno
5. Študij pri nas je na nekaterih fakultetah tako slab, da gredo pametni raje v tujino študirat, kot da tu zabijajo čas.
6. Lansko leto je bilo rekordno število vpisanih študentov.
7. Privatni (beri cerkveni) študentski domovi, ki imajo skupaj dijaške in študentske domove, širijo prostor za študente, saj dijaška populacija upada.
...

Raje ne naštevam več, saj bo trg sam pokazal, da so študenti poseben segment nepremičninskega trga, ki se bo počasi umaknil v nastanitve, ki niso na trgu in so zanje bolj ugodne.

Verjetno se bo kakšen lastnik tudi v kakšni televizijski oddaji znašel, saj bo ugotovil, da mu mora država pomagati, ker ne more oddati stanovanja, ki ga je prej več let oddajal na črno, namesto pomoči pa bo od države dobil obvestilo o vrednosti stanovanja, na katero mu bodo naslednje leto obračunali davek.