Zasebnost

Izbrani forum: Borza

Izbrana tema: Trgovanje v Makedoniji

Strani: 1

anon-118987 sporočil: 916
[#71045] 20.04.07 18:43
Odgovori   +    0
Zanima pri katerih BPH-jih je možno trgovati z Makedonijo?
Zanima me tudi kakšne so provizije?
anon-89 sporočil: 10.178
[#71056] 20.04.07 19:53 · odgovor na: anon-118987 (#71045)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: anon-89 20.04.2007 19:54
glede na zbiranje orožja pred makedonijo, jaz za provizije ne bi spraševal, ampak kupil dokler ne zmanjka.

p: niti ni šala, čeprav je zadeva zelo smešna.
anon-114954 sporočil: 12
[#71070] 20.04.07 21:08 · odgovor na: anon-89 (#71056)
Odgovori   +    0
Kaj pa predlagaš za nakup v Makedoniji?

Hvala in LP
bc123a sporočil: 48.253
[#71073] 20.04.07 21:17 · odgovor na: anon-114954 (#71070)
Odgovori   +    0

arra je napisal(a):
Kaj pa predlagaš za nakup v Makedoniji?

Hvala in LP

VSE!

(Ovcji zrezki s feta sirom)
anon-89 sporočil: 10.178
[#71087] 21.04.07 01:42 · odgovor na: anon-114954 (#71070)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: anon-89 21.04.2007 01:44
ko/če bo bager začel svojo pot bo skoraj vseeno. na balkanu seveda najbolj palijo farmacevti, banke in nafta. vendar se moraš zavedati, da gre za piramidno igro iz katere boš morala znati izstopiti pred vrhom. zadeva z resnimi finačnimi trgi nima prav nobene veze, pa če te še tako prepričujejo da ima. ali na kratko, če bo, bo to bliz krieg.
anon-78672 sporočil: 4
[#71125] 21.04.07 13:40 · odgovor na: anon-114954 (#71070)
Odgovori   +    0
Moj broker mi je priporočil Stopansko banko Bitola in komercialno banko.
mimoidoci sporočil: 6.143
[#71130] 21.04.07 14:00 · odgovor na: anon-78672 (#71125)
Odgovori   +    0

finch712 je napisal(a):
Moj broker mi je priporočil Stopansko banko Bitola in komercialno banko.
 
Povsem logično, če si mu pa rekel, da si svoje prihranke pripravljen vložiti le v makedonski bančni sektor.
anon-78672 sporočil: 4
[#71133] 21.04.07 14:06 · odgovor na: mimoidoci (#71130)
Odgovori   +    0
Ne del je šel v srbijo (2/3), del pa v makedonijo(1/3).
anon-74623 sporočil: 152
[#71134] 21.04.07 14:08 · odgovor na: mimoidoci (#71130)
Odgovori   +    0
Haha:)
Ob PB skoraj 11 DNOS v Srbiji me čudi, da še noben ni vrgel uča na Makošped Osiguranje ali pa QBE. Drago in skregano z vrednotenjem, ampak tudi Intereuropa je skregana z vrednotenjem, pa so vse ovce kupovale. Generali so pa na čelu vseh podjetij:) (beri Lovšin klan)
mimoidoci sporočil: 6.143
[#71138] 21.04.07 14:38 · odgovor na: anon-74623 (#71134)
Odgovori   +    0

pvarot je napisal(a):
Haha:)
Ob PB skoraj 11 DNOS v Srbiji me čudi, da še noben ni vrgel uča na Makošped Osiguranje ali pa QBE. Drago in skregano z vrednotenjem, ampak tudi Intereuropa je skregana z vrednotenjem, pa so vse ovce kupovale. Generali so pa na čelu vseh podjetij:) (beri Lovšin klan)
 
Če gledaš samo PB je to skregano z dejstvom, da je človek razumno živo bitje.
anon-74623 sporočil: 152
[#71141] 21.04.07 15:06 · odgovor na: mimoidoci (#71138)
Odgovori   +    0
še bolj skregano pa je z dejstom, če še tega ne poznaš.
pa mi povej combined ratio za firme, o katerih je govora. Mi lahko zaupaš interest coverage? p/fcf?
mimoidoci sporočil: 6.143
[#71143] 21.04.07 15:36 · odgovor na: anon-74623 (#71141)
Odgovori   +    0

pvarot je napisal(a):
še bolj skregano pa je z dejstom, če še tega ne poznaš.
pa mi povej combined ratio za firme, o katerih je govora. Mi lahko zaupaš interest coverage? p/fcf?
 
Kdaj si pri analizi (vrednotenju firme) lahko bolj pristranski? Ko gledaš samo PB ali ko ne gledaš nič. Tvoja teza, da je bolje poznati vsaj PB kot nič ni prepričljiva. V najboljšem primeru zate, sta obe varianti enakovredni in slabi.

Z analizo omenjenih firm se ne ukvarjam. Bi bil pa ti lahko precej bolj verodostojen, če bi poleg PB številk za omenjene firme, sam poiskal še omenjene kazalnike. Morda bi ti ravno ti kazalniki odgovorili na tvoje vprašanje, zakaj teh firm nihče ne povoha, ki si ga postavil v prvem postu. Zgodba teh firm je tvoja zgodba, moja je le trditev, da samo PB ne pove nič, sploh pa ne o balkanskih firmah in sploh ne v teh časih.
anon-74623 sporočil: 152
[#71144] 21.04.07 15:59 · odgovor na: mimoidoci (#71143)
Odgovori   +    0
Pri kavarniškem debatiranju, kar tale forum vsekakor je, sta obe varianti enako nevtralni. Sprejemati nakupne odločitve na podlagi tega, kar je nekdo zapisal na forumu, pa četudi je pri tem postregel z vsemi možnimi kazalci, je enako neumno, kot če kupuješ nekaj na podlagi navodila: stari, tole kupi, je že ful zraslo. Skakanje iz aviona brez tega, da si se prepričal, če imaš v ruzaku padalo ali pa malico za pohod.

Na drugi strani pa ti vse analize sveta ne pomagajo, če že imputi niso verodostojni. Na balkanu so imputi vsekakor skifi, kar se pa tiče sveta, pa tudi s študiranjem bilanc ne boš prišel do podrobne slike in predstave o poslovanju podjetja. Lahko razumeš globalne procese, s katerimi si korak pred vsemi rigidnimi institucijami, lahko oceniš, da je nekaj spregledano, ne moreš pa ugotoviti vseh tveganj, s katerimi se firma sooča in vseh pasti. Tudi tista tveganja, ki jih ocenjuješ, jih lahko podceniš ali pa preceniš. Rezultat je le dober ali slab približek ocene podjetja. V naslednjem trenutku pa se poslovno okolje spremeni zaradi nepredvidljivega dejavnika. Pa si spet na začetku.

Vsekakor pb ne pove veliko o firmah. Moje vprašanje se ni nanašalo na to, zakaj firm nihče ne povoha. Želel sem opozoriti na nekaj podjetij, ki so po mojem mišljenju spregledane. Še pred časom je bilo zaslediti, da so analitiki, ki so pokrivali Mak v Sloveniji govorili le o KMB in ALK. Morda je kdo omenil še kakšno banko, ostalo pa je bilo tabu. Nekaj teg naložb je povprečnemu bralcu foruma financ še kar nepoznanih. Tukaj mislim predvsem na to, da bi zasledili nekaj padalcev, ki sem jih opisal v prvem odstavku, ki potem začenjajo teme: Istrabenz: kaj mislite o tej delnici? Je za kupit, prodat ali držat?

Skratka, da povzamem: če ni preveč noisa pri izračunavanju kazalnikov, je smiselno operirati vsaj s kakšnim argumentom. Drugače smo hitro pri debati: moj očka je pa močnejši od tvojega. Ali pa dons vas bomo nabil s 6 : 0.
mimoidoci sporočil: 6.143
[#71148] 21.04.07 17:04 · odgovor na: anon-74623 (#71144)
Odgovori   +    0

pvarot je napisal(a):
Pri kavarniškem debatiranju, kar tale forum vsekakor je, sta obe varianti enako nevtralni. Sprejemati nakupne odločitve na podlagi tega, kar je nekdo zapisal na forumu, pa četudi je pri tem postregel z vsemi možnimi kazalci, je enako neumno, kot če kupuješ nekaj na podlagi navodila: stari, tole kupi, je že ful zraslo. Skakanje iz aviona brez tega, da si se prepričal, če imaš v ruzaku padalo ali pa malico za pohod.

Na drugi strani pa ti vse analize sveta ne pomagajo, če že imputi niso verodostojni. Na balkanu so imputi vsekakor skifi, kar se pa tiče sveta, pa tudi s študiranjem bilanc ne boš prišel do podrobne slike in predstave o poslovanju podjetja. Lahko razumeš globalne procese, s katerimi si korak pred vsemi rigidnimi institucijami, lahko oceniš, da je nekaj spregledano, ne moreš pa ugotoviti vseh tveganj, s katerimi se firma sooča in vseh pasti. Tudi tista tveganja, ki jih ocenjuješ, jih lahko podceniš ali pa preceniš. Rezultat je le dober ali slab približek ocene podjetja. V naslednjem trenutku pa se poslovno okolje spremeni zaradi nepredvidljivega dejavnika. Pa si spet na začetku.

Vsekakor pb ne pove veliko o firmah. Moje vprašanje se ni nanašalo na to, zakaj firm nihče ne povoha. Želel sem opozoriti na nekaj podjetij, ki so po mojem mišljenju spregledane. Še pred časom je bilo zaslediti, da so analitiki, ki so pokrivali Mak v Sloveniji govorili le o KMB in ALK. Morda je kdo omenil še kakšno banko, ostalo pa je bilo tabu. Nekaj teg naložb je povprečnemu bralcu foruma financ še kar nepoznanih. Tukaj mislim predvsem na to, da bi zasledili nekaj padalcev, ki sem jih opisal v prvem odstavku, ki potem začenjajo teme: Istrabenz: kaj mislite o tej delnici? Je za kupit, prodat ali držat?

Skratka, da povzamem: če ni preveč noisa pri izračunavanju kazalnikov, je smiselno operirati vsaj s kakšnim argumentom. Drugače smo hitro pri debati: moj očka je pa močnejši od tvojega. Ali pa dons vas bomo nabil s 6 : 0.
 
Tokrat nimam pripomb.
bostjan50 sporočil: 924
[#71151] 21.04.07 19:12 · odgovor na: anon-74623 (#71144)
Odgovori   +    0

pvarot je napisal(a):

Na drugi strani pa ti vse analize sveta ne pomagajo, če že imputi niso verodostojni. Na balkanu so imputi vsekakor skifi, kar se pa tiče sveta, pa tudi s študiranjem bilanc ne boš prišel do podrobne slike in predstave o poslovanju podjetja. Lahko razumeš globalne procese, s katerimi si korak pred vsemi rigidnimi institucijami, lahko oceniš, da je nekaj spregledano, ne moreš pa ugotoviti vseh tveganj, s katerimi se firma sooča in vseh pasti. Tudi tista tveganja, ki jih ocenjuješ, jih lahko podceniš ali pa preceniš. Rezultat je le dober ali slab približek ocene podjetja. V naslednjem trenutku pa se poslovno okolje spremeni zaradi nepredvidljivega dejavnika. Pa si spet na začetku.

.
Se povsem strinjam. Borza je igra, ki jo vodijo veliki igralci. Na razvitih trgih in večjih emergingih to mi ne bomo nikoli na Balkanu pa smo vsaj približno lahko.

Strani: 1