Zasebnost

Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: Družba sv.Martina

Strani: 1 2 3

anon-240 sporočil: 281
[#50549] 18.02.07 14:49 · odgovor na: anon-87805 (#50364)
Odgovori   +    0

maksimiljana je napisal(a):


Draga Brigita, tole kar si napisala nima nobene zveze z Matejem in Strojani, otokom in zvončkom želja.
 Ko pa že pišem, naj ti povem, da zelo spoštujem ljudi, ki so iskreno in globoko verni. Tem ljudem jaz zavidam, ker se s svojo vero znajo rešiti pred problemi. In taki ljudje ne posiljujejo drugih z vero, humanitarnimi sranji pa tudi slikajo se ne za ta večje praznike ( tako kot vsi naši politiki ) Poštenih vernikov niti ne opaziš.

Sovražim in obsojam pa v-rit-leznike, ki so do 1991 posedali po sestankih CK, danes pa jih vidiš v prvih klopeh v cerkvi.
Pojma nimajo o veri,  pa tudi obraza nimajo. Kajti če bi na ablast prišli črnci, bi si takoj ksihte z črnim globinom namazali.

Odločno pa nasprotujem ponovnemu pokristjanjevanju in posiljevanju slovenskega naroda.
 
Nisem mislila žaliti vernikov. Le ugotavljam, da je med duhovniki veliko poikvarjenih ljudi, ki bi jih morali zaporeti zardi pedofilstva, cerkev pa jih skriva. Res je,  poštenih vernikov ne opazim, ker so nepošteni bolj agresivni. Samo poglej ta forum, pa ti bo vse jasno. Zelo me skrbi pokristajnjevanje in demokratizacija, ki jo želi izpeljati JJ s pomočjo cerkve.
Videti je, da Janševa agresivnost nima mere. To se je kazalo že leta nazaj, pa nihče tega resno ni vzel. Janša želi našo državo demokratizirati. Ali veste, da je to negacija demokracije. Saj veste kako cerkev izvaja pokristjanjevanje, kar je nasprotje krščanstva. To bodo predstvniki Opus Dei iz Rožne doline dobro razumeli. Janševa politika je politika ene organizacije z vodjem, ki ima zmeraj prav in ki tako brez sramu vedno pogleda iz oči v oči v javnosti. Le podzavetno ga pri lažeh izdajajo pogledi oči usmerjeni levo spodaj, ki izražajo laži in jih človek nikoli ne more nadzorovati. V vseh svojih nastopih nadaljuje s podtikanji in v bodoče z zasledovanjem in likvidacijami.Prav Janša dela tisto, kar drugim očita. Neresnice, ki se jih pri tem poslužuje so sestavni del njegove ideologije. In tak je tudi način dela tega duhovnika na blejskem otoku. Da ga ni sram, da pobira denar iz javne blagajne in laže, daje moral zapreti cerkev zaradi nevarnosti pred padajočimi strešniki. In taki duhovniki vodijo naše globokoverne ovčice? Ali so vsi neumni ali pa so oni preveč pokvarjeni in jim zato sledijo.
anon-87805 sporočil: 1.008
[#50587] 18.02.07 16:52 · odgovor na: anon-240 (#50549)
Odgovori   +    0

brigita je napisal(a):


Nisem mislila žaliti vernikov. Le ugotavljam, da je med duhovniki veliko poikvarjenih ljudi, ki bi jih morali zaporeti zardi pedofilstva, cerkev pa jih skriva. Res je, poštenih vernikov ne opazim, ker so nepošteni bolj agresivni. Samo poglej ta forum, pa ti bo vse jasno. Zelo me skrbi pokristajnjevanje in demokratizacija, ki jo želi izpeljati JJ s pomočjo cerkve.
Videti je, da Janševa agresivnost nima mere. To se je kazalo že leta nazaj, pa nihče tega resno ni vzel. Janša želi našo državo demokratizirati. Ali veste, da je to negacija demokracije. Saj veste kako cerkev izvaja pokristjanjevanje, kar je nasprotje krščanstva. To bodo predstvniki Opus Dei iz Rožne doline dobro razumeli. Janševa politika je politika ene organizacije z vodjem, ki ima zmeraj prav in ki tako brez sramu vedno pogleda iz oči v oči v javnosti. Le podzavetno ga pri lažeh izdajajo pogledi oči usmerjeni levo spodaj, ki izražajo laži in jih človek nikoli ne more nadzorovati. V vseh svojih nastopih nadaljuje s podtikanji in v bodoče z zasledovanjem in likvidacijami.Prav Janša dela tisto, kar drugim očita. Neresnice, ki se jih pri tem poslužuje so sestavni del njegove ideologije. In tak je tudi način dela tega duhovnika na blejskem otoku. Da ga ni sram, da pobira denar iz javne blagajne in laže, daje moral zapreti cerkev zaradi nevarnosti pred padajočimi strešniki. In taki duhovniki vodijo naše globokoverne ovčice? Ali so vsi neumni ali pa so oni preveč pokvarjeni in jim zato sledijo.

Brigita, iz tvojih prispevkov je razbrati, da smrtno sovražiš kler in JJ. Kaj te je do tega pripeljalo me niti ne zanima. Jaz se usedem za računalnik, kadar imam čas, in sem si pač izbrala forum Financ, ki jih imam naročene in jih seveda tudi preberem. Če se mi zdi kakšen članek zanimiv, pogledam na forum, kakšna debata je in se vklopim v debato. Priznati moram, da se neizmerno zabavam, ko berem mnenja forumašev. Včasih prav ljubko zaidejo čisto v drugo temo. In to je tudi namen foruma. Ne bi pa imela nič proti, da se identiteta forumaša objavi.
Nočem biti do nikogar žaljiva, rada obrnem zadevo bolj na hec, če pa so teme takšne, da lahko konstruktivno sodelujem, se pač vklopim. Nikdar pa ne mešam jabolk in hrušk (naj mi bo oproščeno, če sem kdaj to naredila).
Svetujem ti, da še enkrat prebereš, kar si nazadnje napisala: JJ hoče Slovenijo DEMOKRATIZIRATI  in da je to negacija DEMOKRACIJE.   Jok, punca!                                                                                                                           
Prepričana sem, da v Sloveniji imamo demokracijo že več kot 16 let. Vsaj deklarirani smo kot demokratična družba.
Če pa bi ti rada rekla, da JJ hoče absolutizem v Sloveniji, bi bil pa proces dedemokratizacije.
anon-17372 sporočil: 6.680
[#50591] 18.02.07 17:08 · odgovor na: anon-240 (#50549)
Odgovori   +    0

brigita je napisal(a):

In tak je tudi način dela tega duhovnika na blejskem otoku. Da ga ni sram, da pobira denar iz javne blagajne

koliko denarja je pobral iz nje?
anon-36971 sporočil: 8.543
[#50593] 18.02.07 17:12 · odgovor na: anon-17372 (#50591)
Odgovori   +    0

gregor666 je napisal(a):


koliko denarja je pobral iz nje?
 
zakaj naj bi bilo to pomembno?
P: priznaš pa, da ga pobira iz javne blagajne!
anon-87805 sporočil: 1.008
[#50594] 18.02.07 17:21 · odgovor na: anon-36971 (#50593)
Odgovori   +    0

1 € je napisal(a):


zakaj naj bi bilo to pomembno?
P: priznaš pa, da ga pobira iz javne blagajne!

Saj vem, da se bo takoj oglasila Brigita, pa vseeno napišem:  Ne pobira ga far, daje mu država sama, saj zdaj je z zakonom upravičen do denarja - prispevkov za zpiz - iz državne blagajne.
anon-76887 sporočil: 18.121
[#50595] 18.02.07 17:27 · odgovor na: anon-87805 (#50587)
Odgovori   +    0
Pozabljaš, da je brigita del plačanega agitpropa, ki besni in pljuva po forumih :-)

Me pa prav zanima, kje je ona videla prisilno pokristjanjevanje?
Prisilno je bilo kvečjemu "pomarsovanje" (pionirska organizacija - mladinska organizacija - SZDL), kjer je potem cvet delovnega ljudstva bil dokončno razsvetljen ob sprejemu v avantgardno skupino diktature proletariata: ZK.

Kdo pa danes posiljuje s krščenjem ali birmanjem? Jaz res ne vidim tega.
anon-36971 sporočil: 8.543
[#50598] 18.02.07 17:42 · odgovor na: anon-87805 (#50594)
Odgovori   +    0

maksimiljana je napisal(a):


Saj vem, da se bo takoj oglasila Brigita, pa vseeno napišem:  Ne pobira ga far, daje mu država sama , saj zdaj je z zakonom upravičen do denarja - prispevkov za zpiz - iz državne blagajne.
 čemu dajati vbogajme bogatašu?
anon-87805 sporočil: 1.008
[#50608] 18.02.07 18:18 · odgovor na: anon-36971 (#50598)
Odgovori   +    0

1 € je napisal(a):

čemu dajati vbogajme bogatašu?

E, vidiš, to pa je vprašanje za ***** In denarja, ki ti brez truda pade v žep, se res ne gre braniti.
anon-10034 sporočil: 67
[#51322] 20.02.07 08:27 · odgovor na: anon-10034 (#48609)
Odgovori   +    0
Tale poslovodja, dr. Janez Ambrožič, ki se podpisuje tudi kot župnik je pa šaljivec. V Gorenjskem glasu, 20.2.2007 je v pismih bralcev sporočil:
Pojasnilo ob vnovični pristojbini na Blejski otok
Sklep sestanka 13. februarja 2007 z gospodom županom ...   ..... je bil, da pristojbina za Blejski otok ostane. ....  .... .

Za družbo Sv.Martina,
dr. Janez Ambrožič
župnik
anon-9939 sporočil: 17.846
[#51326] 20.02.07 08:31 · odgovor na: anon-10034 (#51322)
Odgovori   +    0
Ostane "pristojbina za otok" ali vstopnina za cerkev na otoku?! Hmm...
anon-24733 sporočil: 1.050
[#51354] 20.02.07 09:19 · odgovor na: anon-9939 (#51326)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: anon-24733 20.02.2007 09:21
 Župnik ne more in ne sme pobirati pristojbino za vstop na otok,ker edini otok v Sloveniji ni last RKC!
Imam pa še predlog-Naj turistično društvo ali pletnarji ali občina postavi  nov zvon na vrhu stopnic ali pa spodaj na pomolu
in ko priplavamo na otok pozvonimo in odplavamo nazaj.Investicija je v znesku cca 1500 EU-les.vrv in manjši zvon ali večji zvonček.Lahko pa si ob zvonenju tudi zaželimo,da se edina cerkev na otoku podre .-)
anon-9939 sporočil: 17.846
[#51362] 20.02.07 09:27 · odgovor na: anon-24733 (#51354)
Odgovori   +    0
No, lahko bi župniku zagrozili, da bodo postavili na otoku džamijo, če ne bo dovolil brezplačnega vstopa v cerkev.

V džamijo bo vstop prost, le sezut se bo treba.
anon-24733 sporočil: 1.050
[#51374] 20.02.07 09:37 · odgovor na: anon-9939 (#51362)
Odgovori   +    0

0219K21 je napisal(a):
No, lahko bi župniku zagrozili, da bodo postavili na otoku džamijo, če ne bo dovolil brezplačnega vstopa v cerkev.

V džamijo bo vstop prost, le sezut se bo treba.
 
Kakor jaz razumem vso stvar je bistvo v zvonenju -lahko tudi v glavi .-)

Strani: 1 2 3