Zasebnost

Strani: 1 2 3

anon-36971 sporočil: 8.543
[#50417] 17.02.07 19:34 · odgovor na: anon-76887 (#50400)
Odgovori   +    0

0902ISXdX je napisal(a):
Acergama: ne razumeš.
Na Mars sodijo Marsovci.
Oni naj gredo tja gor, da bo tu spodaj končno omogočen normalen nadaljnji razvoj.
 rdjavom kurcu i dlaka smeta!!!
anon-76887 sporočil: 18.121
[#50421] 17.02.07 19:42 · odgovor na: anon-36971 (#50417)
Odgovori   +    0
Paradajzar :-))))))))))))
anon-48261 sporočil: 471
[#50422] 17.02.07 19:43
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: anon-48261 17.02.2007 19:44
V Sloveniji vlada od začetka druge svetovne vojne dalje enopratijski sistem levičarjev prve in druge (od prve odrinjenih) stopnje. Narod pa je tako naiven, da jim nasede na vsakih volitvah zato, ker jih mediji in šolski sistem zelo učinkovito poneumljajo. Samo poglejte razliko med Antonom Martinom Slomškom in Francetom Prešernom. Za oba je značilno, da sta bila pesnika, vendar je prvi (AMS) zamolčan in poteptan zato ker je postavil šolstvo na prave temelje in drugi (FP) povzdigovan zato, ker je bil pijanec in nesposoben za družinsko očetovsko nalogo, ki je tako značilna tudi za naša dva Janeza.
anon-4731 sporočil: 1.585
[#50424] 17.02.07 19:47 · odgovor na: anon-110803 (#50414)
Odgovori   +    0

benbenben je napisal(a):
TAKO SE GOVORI, PREDSEDNIK.
 
Če si mislil Janšo je ok.
anon-24762 sporočil: 776
[#50427] 17.02.07 19:53 · odgovor na: anon-76887 (#50411)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: anon-24762 17.02.2007 19:54

0902ISXdX je napisal(a):
Je pa "ver" najbolje napisal: jaz podpiram DZ, ki izbira guvernerja.
Izbira guvernerja je v rokah predsednika republike, pa čeprav ima nominalno zgolj predlagalno funkcijo. DZ ima dejansko zgolj potrditveno oziroma zavrnitveno funkcijo. Zato pa tudi gre v DZ za postopek imenovanja (oziroma neimenovanja), ne pa izvolitve.

Sistem je zaenkrat naravnan tako, da ima predsednik republike možnost kadriranja na funkcije, ki opravljajo nadzor nad delom drugih oblastnih organov. Problem je v tem, da je predsednik republike pri nas pravno-politično neodgovoren (zaradi "sitniša" ga ni mogoče zamenjati v teku mandata). Kar je slabost, ker opravlja zelo pomembne pristojnosti kadriranja.

Podobno so sicer vloge razporejene za imenovanja zveznih uslužbencev v ZDA (potrditev Senata). Ker nismo v ZDA in je sistem zastavljen drugače, bližje nemškemu, bi bilo smiselno uveljaviti institut protipodpisa, kjer praviloma vsak akt predsednika republike podpiše predsednik vlade. V parlament in v javnost lahko pride le usklajen predlog predsednika republike in vlade.

S tem bi bilo prihranjeno javnosti, da spremlja te kolobocije.
anon-4731 sporočil: 1.585
[#50429] 17.02.07 20:00 · odgovor na: anon-24762 (#50427)
Odgovori   +    0

Kolya je napisal(a):

 bi bilo smiselno uveljaviti institut protipodpisa, kjer praviloma vsak akt predsednika republike podpiše predsednik vlade. V parlament in v javnost lahko pride le usklajen predlog predsednika republike in vlade.

S tem bi bilo prihranjeno javnosti, da spremlja te kolobocije.
 Ideja ni slaba, kaj, ljudje?
anon-9013 sporočil: 5.146
[#50431] 17.02.07 20:18
Odgovori   +    0
Drnovšek na RAI-1.

RAI-1 v TV Dnevniku omenja Drnovškovo pismo italijanskemu predsedniku Napolitanu in komentira, da ne gre za novo polemiko, ampak za določena razčiščevanja.

Enfrice.
anon-88809 sporočil: 35
[#50432] 17.02.07 20:21
Odgovori   +    0
Janez D.prosim zdrži!! Si še zadnja obrambna linija pred popolnim totalitarizmom slovenske države po jesenskih volitvah. Še za tiste, ki so do sedaj bili na okopih demokracije se bojim, da bodo postali novodobni slovenski janičarji. Zgodovina se ponavlja!
anon-32892 sporočil: 356
[#50434] 17.02.07 20:40 · odgovor na: anon-88809 (#50432)
Odgovori   +    0

vodomec je napisal(a):
Janez D.prosim zdrži!! Si še zadnja obrambna linija pred popolnim totalitarizmom slovenske države po jesenskih volitvah. Še za tiste, ki so do sedaj bili na okopih demokracije se bojim, da bodo postali novodobni slovenski janičarji. Zgodovina se ponavlja!
 
Madonca tale me pa spominja , na tisti klic tisočih marevlj ki so napadle slona, pa se jih je slon ortesev, one so pa vpile 'Daj ga Viktor." 
Mimo grede, zadnja obramba demokraicje pa je prizanavanje prvil igre , na katerih demokraicjaj počiva. Tega levičarji nikoli niso razumeli in zato jim je Drnovšek, ko pravi anarhist zadne upanje.
Sicer pa če je torariš Tito začel svoj pohod na obalst s tem , da je rekel " Ne priznam tega sodišča" in Drvošek sedaj govori podobno, potem je to znak , da se ta predstva počasi zaključuje.
anon-2085 sporočil: 513
[#50435] 17.02.07 20:49 · odgovor na: anon-88809 (#50432)
Odgovori   +    0

vodomec je napisal(a):
Janez D.prosim zdrži!! Si še zadnja obrambna linija pred popolnim totalitarizmom slovenske države po jesenskih volitvah. Še za tiste, ki so do sedaj bili na okopih demokracije se bojim, da bodo postali novodobni slovenski janičarji. Zgodovina se ponavlja!
 
Ne daj se Floki!
anon-30899 sporočil: 74
[#50438] 17.02.07 21:17 · odgovor na: anon-9013 (#50376)
Odgovori   +    0
Zanimivo ENFRICE.
Jaz sem tako mislil o desnici, ko je bila na oblasti levica. Ampak res točno tako.
Po moji filozofiji tudi ti spadaš v ta tvoj članek. Celo tipičen primerek si.
hahaha :)
anon-3891 sporočil: 1.163
[#50441] 17.02.07 21:34
Odgovori   +    0
Drnovšek se poslavlaj politično je mrtev!
Samo sam se tega ne zaveda.Ostaja še njegova politična gnila preteklost.Gnoj si in v g....se povrneš!
anon-3891 sporočil: 1.163
[#50442] 17.02.07 21:35
Odgovori   +    0
Joj pardon ata pojej še eno solato po indijsko,da boš še bolj kislo razmišljal!
anon-104699 sporočil: 163
[#50445] 17.02.07 21:51 · odgovor na: anon-76887 (#50400)
Odgovori   +    0

0902ISXdX je napisal(a):
Acergama: ne razumeš.
Na Mars sodijo Marsovci.
Oni naj gredo tja gor, da bo tu spodaj končno omogočen normalen nadaljnji razvoj.

upam,da si ti že na poti tja gor,pa še g.b.vzemi zraven,da bo na zemlji lahko zavladal mir.
anon-104699 sporočil: 163
[#50447] 17.02.07 21:53 · odgovor na: (#50392)
Odgovori   +    0

ver je napisal(a):


Nisem biased, jaz bi funkcijo predsednika države kar ukinil, ker je nepotrebna. Nimamo predsedniškega sistema.
tako kot je nepotrebno tvoje kozlanje na teh straneh
anon-104699 sporočil: 163
[#50448] 17.02.07 21:57 · odgovor na: (#50405)
Odgovori   +    0

ver je napisal(a):


Jaz podpiram tistega, ki IMENUJE guvernerja, torej DZ in večino v njem, ne podpiram pa predlagatelja, ki jebe v glavo v tistega, ki IMENUJE guvernerja

večina pa je j.j. in ti kot njegov glasnogovornik
anon-104699 sporočil: 163
[#50450] 17.02.07 22:01 · odgovor na: anon-76887 (#50411)
Odgovori   +    0

0902ISXdX je napisal(a):
Jaz ne trdim, da je kdorkoli prekoračil svoje pristojnosti.
Drnovšek pač predlaga.
Janša s tem neposredno nima nič. Seveda pa kot predsednik vladajoče stranke ima vpliv na glasovanje v parlamentu.

Moj point je bil samo v tem, da se mi zdi Drnovškov "jok" vrhunsko sprenevedanje, saj je že bila podobna situacija, ko so izbirali predsednika računskega sodišča.

Jazbeca ne poznam, sem pa a priori nenaklonjen Mencingarju in tudi Gaspariju.
Prav tako ne poznam Ranta, vendar raje vidim mlado kri, kot pa sivolasega Ranta.

Je pa "ver" najbolje napisal: jaz podpiram DZ, ki izbira guvernerja.

državni zbor pa glasuje tako kot ukaže j.j.
anon-32892 sporočil: 356
[#50465] 17.02.07 23:10 · odgovor na: anon-104699 (#50450)
Odgovori   +    0

acergama je napisal(a):


državni zbor pa glasuje tako kot ukaže j.j.
 Ni potrebe
Poslanci  so samo delj slovenske populacije, ki ima o tem na katero stran se psotaviti, dokaj jasno izdelano stališe.
Tudi eventualnim  oportunistom ni porteno ukazaovtai, ti prvi vedo kako glasovati.
anon-24762 sporočil: 776
[#50474] 18.02.07 02:01 · odgovor na: anon-91864 (#50449)
Odgovori   +    0

shaman je napisal(a):


Koyla,

kaj pa če bi , bodisi:
A) predsednik, kar sam in brez parlamenta imenoval guvernerja, ali pa
B) parlament kar sam in brez predsednika imenoval guvernerja.

LP shaman

Shanam, meni je načeloma vseeno, kako teče postopek imenovanja. Trenutno je dvostopenjski postopek. V Nemčiji je enostopenjski (člane sveta BB sicer formalno imenuje zvezni predsednik), glavno besedo pa imata minister za finance in zvezni svet (drugi dom - zaradi federalnih interesov).

Če lahko švabi, bi lahko tudi mi. Ampak švabi lukavi, imenovanja ne dajo v parlament. Hja, nekaj bo že na tem, zakaj ne :))))

Sam sem zgolj izpostavil potrebo po tem, da pride do formalizacije razmerij med predsednikom republike in predsednikom vlade. Predsednik republike je prosti radikal v slovenskem političnem prostoru. In protipodpis bi ga lepo vezal v oblastni sistem.
anon-95988 sporočil: 305
[#50485] 18.02.07 10:06
Odgovori   +    0
NEKATERI BLATIJO GOSPODA KUČANA TOSO TISTI DOMOBRANSKI IN CERVENI
HLAPCI NEPOMISLIJO PADA JE GOSPOD KUČAN BIL DESET LET PREDSEDNIK
SLOVENIJE DEMOKRATIČNO VPRVEM KROGU IZVOLJEN BOMO VIDELI V BODOČE
ČEBO NEGDANJI KOMUNIST JANEZ JANŠA ŠE ENKRAT IZVOLJEN ZATO DOBRO
PREMISLITE KAJ PIJŠETE KER STEM BLATITE VSE VOLILCE
anon-95988 sporočil: 305
[#50488] 18.02.07 10:12
Odgovori   +    0
NEKATERI BLATIJO GOSPODA KUČANA TOSO TISTI DOMOBRANSKI IN CERVENI
HLAPCI NEPOMISLIJO PADA JE GOSPOD KUČAN BIL DESET LET PREDSEDNIK
SLOVENIJE DEMOKRATIČNO VPRVEM KROGU IZVOLJEN BOMO VIDELI V BODOČE
ČEBO NEGDANJI KOMUNIST JANEZ JANŠA ŠE ENKRAT IZVOLJEN ZATO DOBRO
PREMISLITE KAJ PIJŠETE KER STEM BLATITE VSE VOLILCE
anon-95988 sporočil: 305
[#50489] 18.02.07 10:14
Odgovori   +    0
NEKATERI BLATIJO GOSPODA KUČANA TOSO TISTI DOMOBRANSKI IN CERVENI
HLAPCI NEPOMISLIJO PADA JE GOSPOD KUČAN BIL DESET LET PREDSEDNIK
SLOVENIJE DEMOKRATIČNO VPRVEM KROGU IZVOLJEN BOMO VIDELI V BODOČE
ČEBO NEGDANJI KOMUNIST JANEZ JANŠA ŠE ENKRAT IZVOLJEN ZATO DOBRO
PREMISLITE KAJ PIJŠETE KER STEM BLATITE VSE VOLILCE
anon-95988 sporočil: 305
[#50492] 18.02.07 10:17
Odgovori   +    0
NEKATERI BLATIJO GOSPODA KUČANA TOSO TISTI DOMOBRANSKI IN CERVENI
HLAPCI NEPOMISLIJO PADA JE GOSPOD KUČAN BIL DESET LET PREDSEDNIK
SLOVENIJE DEMOKRATIČNO VPRVEM KROGU IZVOLJEN BOMO VIDELI V BODOČE
ČEBO NEGDANJI KOMUNIST JANEZ JANŠA ŠE ENKRAT IZVOLJEN ZATO DOBRO
PREMISLITE KAJ PIJŠETE KER STEM BLATITE VSE VOLILCE
anon-36971 sporočil: 8.543
[#50494] 18.02.07 10:22 · odgovor na: anon-95988 (#50492)
Odgovori   +    0

BLEDBLED je napisal(a):
NEKATERI BLATIJO GOSPODA KUČANA TOSO TISTI DOMOBRANSKI IN CERVENI HLAPCI NEPOMISLIJO PADA JE GOSPOD KUČAN BIL DESET LET PREDSEDNIK SLOVENIJE DEMOKRATIČNO VPRVEM KROGU IZVOLJEN BOMO VIDELI V BODOČE ČEBO NEGDANJI KOMUNIST JANEZ JANŠA ŠE ENKRAT IZVOLJEN ZATO DOBRO PREMISLITE KAJ PIJŠETE KER STEM BLATITE VSE VOLILCE
 
a mate pri vas v zavodu na uro odmerjeno pristop na internet?
P: kolk minut maš še v dobrem?
anon-25464 sporočil: 2.725
[#50503] 18.02.07 11:10 · odgovor na: anon-91864 (#50476)
Odgovori   +    0

shaman je napisal(a):


Nisi mi odgovoril. Skušal sem dobiti mnenje o tem, kaj je lahko legalno potencialno narobe, če se ne komplicira z dvo, tro, štirisopenjskimi imenovanji. Guvernerja NB!? Halo!

Imamo neposredno izvoljenega prezidenta in MPje, ki so prav tako na listah strank na neposrednih parlamentarnih volitvah dobili mandat.
Kaj za vraga je narobe s to družbo, da ne zaupa eni ali drugi inštituciji, ki ji je volilno telo dodelilo mandat. Da jim zaupa glede imenovanja jebenega guvernerja NB?

Skušal sem dobiti mnenje in komentar glede izvornega namena zakonodajlca, ko je ta nemogoči sistem ustoličil. Kaj za boga so hoteli doseči in kaj jih je pri tem vodilo? Še enkrat poudarjam, da gre v konkretnem primeru le za guvernerja NB, ki je navkljub vsemu le še eden med mnogimi (visoki) uradnik v državni upravi.

Ali gre tudi v tem primeru za, v Butalcev priljubljeno načelo, da je apriorno vsak gnoj zato ga je, kot lopova in zločinca treba dvojno in trojno nadzorovati, kontrolirati, preverjati in pogojevati s kontra podpisi in pogojevanjem mandata. Recimo - davkoplačevalci so apriorno lopovi zato je davčna zakonodaja polna določil in rešitev, ki slonijo na predpostavki, da bo davkoplačevalec državi kradel, ipd...

Kaj pa če bi predsedniku glede imenovanja kar zaupali samostojno imenovanje? Kaj pa če bi parlamentu kar zaupali samostojno imenovanje? Kaj kompliciramo z: eden ima pravico imenovati, vendar le na predlog drugega.

LP shaman
 


Kontroverze v ustavnem sistemu glede imenovanja oz. izvolitve funkcionarjev na najbolj odgovorna mesta institucij niso nobena napaka, ampak so tam nalašč zato, da so nosilci oblasti v  različnih institucijah prisilijeni v iskanje kompromisov sprejemljivim za čim širši krog volilcev. Anglosaksonski svet to imenjuje sistem zavor in ravnovesij (checks and balances).

V Franciji so več let imeli t.i. situacijo kohabitacije (šef države je bil desničar, vlada z Mitterandom pa leva), pa imajo polpredsedniški sistem, ki predsedniku države daje precej širša pooblastila kot pa slovenski sistem, pa je zadeva vseeno funkcionirala. Pa ne zato, ker ni bilo problemov, ampak zato ker zreli ljudje ne odpirajo fronte in trošijo energijo zgolj iz principa dokazovanja večjega kurca, temveč skušajo probleme rešiti po principu najboljše možne rešitve za vse strani. V takem sistemu seveda zmaga ni nikoli absolutna za nobenega izmed vpletenih. To kar se nam dogaja trenutno na najvišjem nivoju, je le posnetek stanja duha med navadnim folkom. Večina Slovencev se še z lastim sosedom ne zna zmenit kje je meja in se raje pravdajo v neskončnost in trošijo čas, denar in energijo za nekaj kurčevih cm in pa seveda "za princip".

Ko sem prebral dostavek ob ideji o protipodpisu, v smislu, da v javnost pridejo samo usklajeni predlogi sem se prijel samo še za glavo. Sistem vsi-se-imamo-radi velja samo v totalitarizmih, drugje javno izpostavljanje problemov ni noben tabu, temveč nekaj kar je enostavno sestavni del demokracije same.

V čem je pravzaprav problem. Problem je v novinarskih manipulacijah, ko prekoračitev ustavnih pooblastil utemeljujejo (legitimirajo) z načinom podelitve pooblastila. Na vsebino in obseg pooblastil nima nobenega vpliva ali je nosilec funkcije imenovan, izvoljen posredno, neposredno ali pa je na svojo funkcijo enostavno rojen kot monarh ...
anon-84393 sporočil: 218
[#50504] 18.02.07 11:19 · odgovor na: anon-25464 (#50503)
Odgovori   +    0
cista petica za tole...
anon-102577 sporočil: 1.544
[#50507] 18.02.07 11:25 · odgovor na: anon-91864 (#50476)
Odgovori   +    0

shaman je napisal(a):
...Kaj pa če bi predsedniku glede imenovanja kar zaupali samostojno imenovanje? Kaj pa če bi parlamentu kar zaupali samostojno imenovanje?....
Samostojno imenovanje bi bilo boljše kot to, kar imamo sedaj, ko se dela nekakšen "pink-ponk" s predlogi za imenovanje.

Samostojno imenovanje bi imelo tudi to prednost, da bi se vedelo, kdo je odgovoren, če bi se pokazalo kasneje, da se izbrani kandidat ni najbolje izkazal na novi funkciji.
anon-24762 sporočil: 776
[#50510] 18.02.07 11:32 · odgovor na: anon-91864 (#50476)
Odgovori   +    0

shaman je napisal(a):

Nisi mi odgovoril. Skušal sem dobiti mnenje o tem, kaj je lahko legalno potencialno narobe, če se ne komplicira z dvo, tro, štirisopenjskimi imenovanji. Guvernerja NB!? Halo!

Kaj za vraga je narobe s to družbo, da ne zaupa eni ali drugi inštituciji, ki ji je volilno telo dodelilo mandat. Da jim zaupa glede imenovanja jebenega guvernerja NB?

LP shaman

1. Ok, nisem bil popolnoma ekspliciten: Nič ni legalno narobe (če sti to hotel zvedeti).
2.  Izvorno mnenje zakonodajalca: Ustavo so v DEMOS (tudi Janša) pisali proti Kučanu, on pa si je spisal zakone.  Drugi razlog je pa v tem, da so sledili sistemu izvolitve ustavnih sodnikov, ki je zapisan že v Ustavi.
3. Vprašanje zaupanja v institucije v RS: zaupanje je osebna stvar in jaz oblasti ne zaupam nič, razen če sem prisiljen ali če se mi splača (npr. plačilo davkov in glas na volitvah). Lord Acton ni zaman povedal, da oblast korumpira, absolutna oblast korumpira absolutno. Ostali pa lahko oblastnim organom zaupate, kolikor hočete.

Tega a priornega strahu in interesa po kontroli bo manj:
a) Ko bo imela oblast manj pristojnosti,
b) Ko bomo plačevali manj davkov,
c) Ko bo uveljavljen večinski volilni sistem,itd.

4. Če je politika zmožnost sklepanja kompromisov, potem bosta Drnovšek in Janšev blok kmalu ugotovila, da s prepucavanjem izgubljata oba. Nietzsche je v Human All Too Human dejal, da šele, ko obe strani v sporu ugotovita, da ne moreta premagati nasprotne in imata večje stroške (izguba javne popularnosti!) kot v primeru sklepanja kompromisa, se začneta pogajati. Kolikor sam ocenjujem situacijo, to lekcijo rabi predvsem Janšev blok, ki je storil izvirni greh in snedel dano besedo.
anon-24762 sporočil: 776
[#50513] 18.02.07 11:42 · odgovor na: anon-25464 (#50503)
Odgovori   +    0

EdiSce je napisal(a):

Ko sem prebral dostavek ob ideji o protipodpisu, v smislu, da v javnost pridejo samo usklajeni predlogi sem se prijel samo še za glavo. Sistem vsi-se-imamo-radi velja samo v totalitarizmih, drugje javno izpostavljanje problemov ni noben tabu, temveč nekaj kar je enostavno sestavni del demokracije same.

Se strinjam, da je protipodpis lahko problematičen. Ampak, nalijmo si čistega vina: saj ga imamo že zdajle v neformalni obliki. Brez soglasja predsednika vlade, zlasti s takšno strankarsko disciplino, kot jo ima Janša, ne more uspeti noben kandidat predsednika republike.

Kar pri tvojem stališču štejem kot zelo pozitivno: zavedanje, da lahko posamznik napreduje le skozi spor oziroma soočenje, kjer šteješ nasprotnika kot enakovrednega. To velja tako v politiki, športu kot tudi v debatiranju na forumu Financ.
anon-24762 sporočil: 776
[#50515] 18.02.07 11:48 · odgovor na: anon-91864 (#50512)
Odgovori   +    0

shaman je napisal(a):

Ne glede na to bi jaz tovrstne "checks&balancies" rezerviral za odločanje o mučo mučo bolj pomembnih aspektih in zadevah, kot je imenoanje nekega (dasiravno visokega) uradnika.
Ko recimo govorimo o predsedniku bi to lahko bilo kaj, kar je v zvezi z vojsko, ki ji je prezident države vrhovni poveljnik.

LP shaman

1. Se strinjam glede checks&balances, ni nujno, da rabi vsak funkcionar dvostopenjski sistem (recimo, informacijski pooblaščenec).
2. Hehe, če bi ti vedel, kakšne pristojnosti ima predsednik republike na področju obrambe, bi ugotovil, da je DEMOS krater na Marsu :)))))

Strani: 1 2 3