Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Odmev: Lekarniški kradex, d. o. o.

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-48291 sporočil: 61
" ... V primeru, da ste dodatno zavarovani, se delo začne, ko izročite kartico zdravstvenega zavarovanja farmacevtu. ... "

Ja kakšna svetovna neumnost pa je to?
Če bi ta teorija držala, bi to v praksi pomenilo, da bi jaz kot bolnik v lekarni najprej izročil kartico zaradi obveznega zavarovanja. Potem bi mi jo lekarnar vrnil. Nato bi mu jaz zaradi prostovoljnega zavarovanja ISTO kartico izročil še enkrat . In to "izročanje kartice", s katere se v informacijskem sistemu lepo avtomatsko poberejo vsi podatki, je že financirano v obračunu storitve iz obveznega in prostovoljnega zavarovanja (kot veste, poleg vseh stroškov za zdravila iz obeh zavarovanj lekarne dobite še denar za storitev, ki vključuje dela, kot so; vročitev zdravila bolniku, obdelava recepta ...). Se pravi, da je to "delo" že enkrat plačano in ni razloga, da bi se to še enkrat pokrivalo skozi nezakonito visoke provizije.

" ... Pri samoplačnikih to ni potrebno. ..."  

Kot samoplačnik lahko doplačila k zdravilom plačam tudi z Eurocardom. Kolikor vem, mora lekarna za to plačati provizijo banki - s tem ima zagotovo več dela in več stroškov.