Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Odmev: Lekarniški kradex, d. o. o.

Strani: 1

anon-58013 sporočil: 68
[#44986] 04.02.07 23:03
Odgovori   +    0
lekarne bi se začele bolj tržno obnašati ob večji komkurenci. Zdravila v prosto prodajo pa bomo videli kakšna bo potem provizija. zaslužite na marži zdravila sedaj pa hočete za to ker vstavite kartico zdravstvenega zavarovanja še dodatno plačilo. da vas ni sram.
anon-47330 sporočil: 699
[#45036] 05.02.07 08:14
Odgovori   +    0
hmmm, se mi zdi da so lekarne in Vzajemna čisto na koncu tele farmacevtske verige.

Je morda kakšna povezava med enormnimi dobički npr. Leka in Krke ter cenami v lekarnah? Pa potem še logika naprej: če oni lahko toliko zaslužijo, zakaj pa ne bi še mi poskusili, kajne lekarnarji?

Naloga "public servantov" (kot je eno lepših nazivov za politike, kot jih imenuje Dave iz nedeljskega večernega filma :D) pa je, da delujejo v smislu pravičnosti in poštenosti za čimvečjo množico ljudi in ne le peščice, pa naj zdaj ukrepajo...
anon-20594 sporočil: 31
[#45039] 05.02.07 08:20
Odgovori   +    0
"Vsekakor upam, gospod "strokovnjak", da boste v bodoče zdravi in vam ne bo treba oditi v najbližjo "običajno prodajalno na drobno" po zdravila, kjer bo vaša prostovoljna zavarovalnica za delo strokovnjaka s fakultetno izobrazbo morala za vas plačati za naše delo 4,69 centa."

A trgovske marže pa lekarnarji za svoje delo in dodano vrednost ne računate ;) ?
anon-36971 sporočil: 8.543
[#45040] 05.02.07 08:20
Odgovori   +    0
dajmo ukinit konsesije (lekarno lahko odpre kdorkoli in kjerkoli-tudi na spletu-z ustrezno farmacevtsko izobrazbo), pa bomo videli, če je tistole branje s kartice zdravstvenega zavarovanja res tako zelo zamudno! ste za to varianto, gospod lekarnar?
anon-48291 sporočil: 61
[#45051] 05.02.07 09:01
Odgovori   +    0
" ... V primeru, da ste dodatno zavarovani, se delo začne, ko izročite kartico zdravstvenega zavarovanja farmacevtu. ... "

Ja kakšna svetovna neumnost pa je to?
Če bi ta teorija držala, bi to v praksi pomenilo, da bi jaz kot bolnik v lekarni najprej izročil kartico zaradi obveznega zavarovanja. Potem bi mi jo lekarnar vrnil. Nato bi mu jaz zaradi prostovoljnega zavarovanja ISTO kartico izročil še enkrat . In to "izročanje kartice", s katere se v informacijskem sistemu lepo avtomatsko poberejo vsi podatki, je že financirano v obračunu storitve iz obveznega in prostovoljnega zavarovanja (kot veste, poleg vseh stroškov za zdravila iz obeh zavarovanj lekarne dobite še denar za storitev, ki vključuje dela, kot so; vročitev zdravila bolniku, obdelava recepta ...). Se pravi, da je to "delo" že enkrat plačano in ni razloga, da bi se to še enkrat pokrivalo skozi nezakonito visoke provizije.

" ... Pri samoplačnikih to ni potrebno. ..."  

Kot samoplačnik lahko doplačila k zdravilom plačam tudi z Eurocardom. Kolikor vem, mora lekarna za to plačati provizijo banki - s tem ima zagotovo več dela in več stroškov.
anon-50020 sporočil: 37
[#45060] 05.02.07 09:22
Odgovori   +    0
Kupec ste VI, ne pa vaša zavarovalnica. Vaša zavarovalnica je samo plačnik storitev, vi ste pa njej predhodno plačali določeno premijo. Račun je potrebno izstaviti VAM, ne njim. Njim izstavljamo ZAHTEVKE ZA PLAČILO.

......

Kakšna banana republika pa je to? Nekdo, ki je plačnik, ne dobi računa, dočim neplačnik dobi račun?
Kaj točno predstavlja zahtevek za plačilo? Kako to opredeljuje zakon o DDV?

Če jaz npr. zahtevam od nekoga 1000 evrov na podlagi zahtevka za plačilo, mi potemtakem ni treba povedati, za kaj ta denar zahtevam od njega, mi torej ni treba specificirati, kaj mi plačnik s tem plača? Je to možno?
anon-85027 sporočil: 6
[#45167] 05.02.07 13:32 · odgovor na: anon-20594 (#45039)
Odgovori   +    0
Vi, bralci, ki komentirate...
Milijontic: zdravila na recept NISO v marznem sistemu, ampak STORITVENEM sistemu!!!!!! Vam se ni jasno????? To pomeni, da lekarna dobi "FIKSNO" placilo ne glede na ceno zdravila in je NE more in NE sme sama dolocati!!!!!! Priblizno tako kot, ce bi eden od "Slo-Mart-ov" isto zasluzil pri pralnem stroju, avtu ali kruhu.
anon-85027 sporočil: 6
[#45353] 05.02.07 22:43
Odgovori   +    0
Milijontic: zdravila na recept NISO v marznem sistemu, ampak STORITVENEM sistemu!!!!!! Vam se ni jasno????? To pomeni, da lekarna dobi "FIKSNO" placilo ne glede na ceno zdravila in ga NE more in NE sme sama dolocati!!!!!! Priblizno tako kot, ce bi eden od "Slo-Mart-ov" zasluzil isti znesek pri pralnem stroju, avtu ali kruhu.
anon-521 sporočil: 5.625
[#45361] 05.02.07 22:59 · odgovor na: anon-85027 (#45353)
Odgovori   +    0

jhus je napisal(a):
Milijontic: zdravila na recept NISO v marznem sistemu, ampak STORITVENEM sistemu!!!!!! Vam se ni jasno????? To pomeni, da lekarna dobi "FIKSNO" placilo ne glede na ceno zdravila in ga NE more in NE sme sama dolocati!!!!!! Priblizno tako kot, ce bi eden od "Slo-Mart-ov" zasluzil isti znesek pri pralnem stroju, avtu ali kruhu.
 
potem pa hitro pralne stroje prodajat, preden te lekarna pahne v revščino in bedo.

Strani: 1