Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Za nedeljsko dežurstvo zdravnika 812 evrov

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

purinoli sporočil: 8.690
Pa poglejmo malo še druge poklice, da ne bodo samo dohtarji evergreen Dementiostanske fovšije. Priporočila GZS o urni postavki (bruto) : www.gzs.si/pripone/1...a9550a.pdf

1. Rutinska pisarniško admin. dela : 32€
------
4. Srednje zahtevno programiranje, enostavno uvajanje uporabnikov : 79€
7. Samostojno reševanje najzahtevnejših problemov, zahtevna dela... 143€

Potem je tu še cena ure, ki sem jo zasledil na računovodskem servisu, ki ponuja svetovanje in pomoč pred obiskom dacarjev : 100€

Ko pride meni inženir serviser vzdrževat lab. aparature, mi prijazno zaračuna 60 €. Ko sem novembra menjal letne za zimske gume, so mi zaračunali uro 45 €.

Zdravnik za dežurstvo ( 10 ur) med tednom dobi 261,12 €, torej 26,11 €/ uro. V lastni familiji imam izkušnje iz prve roke iz dela v zdravstvu in sem že nekajkrat popenil zaradi mizerne mezde, pa se moja frau nikakor noče podati k meni v službo. Za 10x lažje delo ji nudim 3x višjo plačo.

Ej, Dementiostančki, bodite veseli, da so v zdravstvu še vedno v večini delu predani ljudje, ki imajo to delo tudi radi in da se ne odločijo za kak šnel kurz računovodstva ali polaganja ploščic, kjer pri urni postavki nesejo dohtarje, da se kar kadi.

Kdor je fovš, naj gre za 10 let na MF. Kot sekundarij ( dr. med) bo prejemal 680€ neto mesečne plače ( preverjeno !). In bo lahko zviška gledal na Bosance, ki za isti denar premetavajo malto.

Lep pozdrav, Purinoli
3.