Zasebnost

Izbrani forum: Borza

Izbrana tema: članek Krka na pol Coleta

Teme v drugih forumih o teh vsebini:   Glavni forum (74)

Strani: 1

anon-173698 sporočil: 1
[#370497] 21.11.08 08:59
Odgovori   +    0
sploh pa on ni cole ampak joško in to ta glavni
pojma nimaš o kom pišeš
saj je recesija a ne
pred pol leta niste mel pojma o tem pa je bilo toliko znakov da bi še slep sprevidel
eni navadni bleferji ste
do sedaj niste še nič dobrega svetovali
dajte mal tajkune obdelat če mate jajca ne pa poštene ljudi jebat
crt sporočil: 27.688
[#370502] 21.11.08 09:01 · odgovor na: anon-173698 (#370497)
Odgovori   +    0

igor100 je napisal(a):
sploh pa on ni cole ampak joško in to ta glavni pojma nimaš o kom pišeš saj je recesija a ne pred pol leta niste mel pojma o tem pa je bilo toliko znakov da bi še slep sprevidel eni navadni bleferji ste do sedaj niste še nič dobrega svetovali
 ti si se lihkar naucil brat, aneda :)
anon-119197 sporočil: 9.214
[#370549] 21.11.08 09:27
Odgovori   +    0
Okopi dogajajo.
anon-176598 sporočil: 129
[#370801] 21.11.08 12:50
Odgovori   +    0
Ja,ja povejte nam kaj o prihodnosti.
crt sporočil: 27.688
[#370805] 21.11.08 12:53 · odgovor na: anon-176598 (#370801)
Odgovori   +    0

Isao je napisal(a):
Ja,ja povejte nam kaj o prihodnosti.
 
je bilo povedano, ko je bil se cas kaj ukrenit.
anon-48899 sporočil: 1.153
[#370813] 21.11.08 12:58 · odgovor na: anon-176598 (#370801)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: anon-48899 21.11.2008 13:00
Prodana strateskemu partnerju ali pa menjava delnic v stilu Nissan - Renault .Leto 2010 in 2012 ajd 2014.Upam da ni prehuda napoved.
anon-184270 sporočil: 10
[#371092] 21.11.08 16:27
Odgovori   +    0
Moje skromno mnenje je, da za spoštovanega gospoda avtorja niti gospod BOG VSEMOGOČNI in VSEVEDNI (seveda predpostavljamo, da BOG pa absolutno in neomajno vse ve in vse prav naredi) ne bi bil dober voditelj.

Ne bi bil dober voditelj ne naših najuspešnejših podjetij, ne naše države. Najlažje je prodajati meglo še posebej, če jo imate na zalogi.
crt sporočil: 27.688
[#371117] 21.11.08 17:30 · odgovor na: anon-184270 (#371092)
Odgovori   +    0

gelbsat je napisal(a):
Moje skromno mnenje je, da za spoštovanega gospoda avtorja niti gospod BOG VSEMOGOČNI in VSEVEDNI (seveda predpostavljamo, da BOG pa absolutno in neomajno vse ve in vse prav naredi) ne bi bil dober voditelj. Ne bi bil dober voditelj ne naših najuspešnejših podjetij, ne naše države. Najlažje je prodajati meglo še posebej, če jo imate na zalogi.

glede na to, da avtor ne govori o tem, da cole ne bi bil dober voditelj firme (niti da ja), sklepam, da ti gre v nos tisto glede profesorjev.

no, ravno z njimi je pogost problem prodajanje megle, ker so pogosto vajeni drugacnega zivljenja in imajo razvite drugacne sposobnosti, kot pa to zahteva vodilna-upravljalska vloga. ali pa imas ti o konkretni profesorski zasedbi morda konkretne drugacne izkusnje?
megabajt sporočil: 102
[#371276] 21.11.08 22:49
Odgovori   +    0
Skobir pa je denar od prodanih delnic naložil v nabavo surove nafte po 152$ za sodček. Kaj pa ima danes???
crt sporočil: 27.688
[#371318] 22.11.08 06:55 · odgovor na: megabajt (#371276)
Odgovori   +    0

megabajt je napisal(a):
Skobir pa je denar od prodanih delnic naložil v nabavo surove nafte po 152$ za sodček. Kaj pa ima danes???
 
lej, jaz imam za navedbe v tekstu kot vir javne objave na seonetu.

ti imas pa za trditev, da je skobir za svoj osebni denar kupil nafto in po kaksni ceni, naslednje: __________

in zveza s clankom je naslednja: _________

?
purinoli sporočil: 8.690
[#371351] 22.11.08 09:31 · odgovor na: crt (#371318)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: purinoli 22.11.2008 09:33

crt je napisal(a):

 
lej, jaz imam za navedbe v tekstu kot vir javne objave na seonetu.

ti imas pa za trditev, da je skobir za svoj osebni denar kupil nafto in po kaksni ceni, naslednje: __________

in zveza s clankom je naslednja: _________

?

 
Črt, meni se zdi hecno, da ti kar nekaj forumašev poskuša jokati na rami ali te pa okriviti, da si rekel, kar nisi, je pa rekel morda kak šlogar na borzi, ki jih je zaje**l. Si kar malce strelovod, braniš se pa dobro in koncizno, vsaj meni se tako zdi.

Kar se pa delnic tiče oz. dileme pobegniti ven in vsaj delček ohraniti ali pa počakati na čase, ki pridejo, če pridejo, pa šlogarice za vsakim voglom vpijejo KRIZA....imam tole mnenje : če gredo delnice s tem tempom asimptotično proti nuli, je tudi denar, ki ga je kdo še uspel rešiti, samo kratkoročna rešitev, ker bodo nastopile druge vrednote : imaš kaj nafte na zalogi, konzerv hrane, el. agregat ipd.

Mislim, da do tega ne bo prišlo. Rezultat te krize bo po mojem pa na koncu kar dober. Prečistile se bodo banke, firme in tudi ljudje. Da o okolju ne govorim. Zanimiv je nek podatek ( točne cifre sem pozabil), da je Rusija v desetletju po kolapsu SZ zmanjšala emisije na tretjino. Ne gre za tisti blesavi CO2, emisije težkih kovin, NOx, SO2, aerosoli.......so problem in v krizah je ta problem manjši.

Če se je nekomu pohlep sfižil, še nima pravice vpiti, da so mu kaj "ukradli". Si bom pa vseeno še jaz drznil malce pošlogat, čeprav sem tabula raza kar se borze tiče. Zdaj je čas za nakup. Če bo šlo totalno navzdol, je itak vseeno, ker bo vojna. Ker mislim, da se bo po katarzi stvar normalizirala, bo do neke rasti (dobrih) zagotovo prišlo. Ob takem scenariju je rezultat vlaganja  po moje lahko samo 0:0 ali 1:0 za vlagatelje.

Hvaležno sprejmem kritike, posmeh ali pa strinjanje. Lep pozdrav, Purinoli
anon-164900 sporočil: 44
[#371397] 22.11.08 11:53 · odgovor na: purinoli (#371351)
Odgovori   +    0

purinoli je napisal(a):


Črt, meni se zdi hecno, da ti kar nekaj forumašev poskuša jokati na rami ali te pa okriviti, da si rekel, kar nisi, je pa rekel morda kak šlogar na borzi, ki jih je zaje**l. Si kar malce strelovod, braniš se pa dobro in koncizno, vsaj meni se tako zdi.

Kar se pa delnic tiče oz. dileme pobegniti ven in vsaj delček ohraniti ali pa počakati na čase, ki pridejo, če pridejo, pa šlogarice za vsakim voglom vpijejo KRIZA....imam tole mnenje : če gredo delnice s tem tempom asimptotično proti nuli, je tudi denar, ki ga je kdo še uspel rešiti, samo kratkoročna rešitev, ker bodo nastopile druge vrednote : imaš kaj nafte na zalogi, konzerv hrane, el. agregat ipd.

Mislim, da do tega ne bo prišlo. Rezultat te krize bo po mojem pa na koncu kar dober. Prečistile se bodo banke, firme in tudi ljudje. Da o okolju ne govorim. Zanimiv je nek podatek ( točne cifre sem pozabil), da je Rusija v desetletju po kolapsu SZ zmanjšala emisije na tretjino. Ne gre za tisti blesavi CO2, emisije težkih kovin, NOx, SO2, aerosoli.......so problem in v krizah je ta problem manjši.

Če se je nekomu pohlep sfižil, še nima pravice vpiti, da so mu kaj "ukradli". Si bom pa vseeno še jaz drznil malce pošlogat, čeprav sem tabula raza kar se borze tiče. Zdaj je čas za nakup. Če bo šlo totalno navzdol, je itak vseeno, ker bo vojna. Ker mislim, da se bo po katarzi stvar normalizirala, bo do neke rasti (dobrih) zagotovo prišlo. Ob takem scenariju je rezultat vlaganja po moje lahko samo 0:0 ali 1:0 za vlagatelje.

Hvaležno sprejmem kritike, posmeh ali pa strinjanje. Lep pozdrav, Purinoli

?...    :)
anon-164900 sporočil: 44
[#371405] 22.11.08 12:22 · odgovor na: purinoli (#371351)
Odgovori   +    0


Če se je nekomu pohlep sfižil, še nima pravice vpiti, da so mu kaj "ukradli". Si bom pa vseeno še jaz drznil malce pošlogat, čeprav sem tabula raza kar se borze tiče. Zdaj je čas za nakup. Če bo šlo totalno navzdol, je itak vseeno, ker bo vojna. Ker mislim, da se bo po katarzi stvar normalizirala, bo do neke rasti (dobrih) zagotovo prišlo. Ob takem scenariju je rezultat vlaganja po moje lahko samo 0:0 ali 1:0 za vlagatelje.


Kdor kupuje delnice v tem času dela isto, kot če bi skakal v vodo pa ne bi vedu ali je prijetno topla al pa mrzla k sto m.
jaz na gladini vidim velike plavajoče kose ledu zato bom raje počakal da se ta led stopi potem pa bom šele razkiral in se pognal v vodo pa še to 0:0 in pa 1:0 za vlagatelje   
vlagatelji sedaj držijo rezultat 0:5 čakam kdaj dajo gol
anon-184270 sporočil: 10
[#371435] 22.11.08 14:23 · odgovor na: crt (#371117)
Odgovori   +    0
Spoštovani gospod avtor, kot vem je izražanje mnenja v naši državi zaenkrat še dovoljeno. Res pa je, da v svojem mnenju, ki sem ga podal na vaš akademski članek nikjer nisem zasledil dovoljenja, da me lahko tikate.

Veste in vidite v tekstu morda kaj več, kot pa to uspe razbrati potencialnemu bralcu oz. nam?

Sam namreč vem, da z vami, po zelenih pašnikih, zagotovo nisem pasel pripadnic in pripadnikov goveda.
anon-157715 sporočil: 1.025
[#371445] 22.11.08 14:51 · odgovor na: anon-184270 (#371435)
Odgovori   +    0

gelbsat je napisal(a):
Spoštovani gospod avtor, kot vem je izražanje mnenja v naši državi zaenkrat še dovoljeno. Res pa je, da v svojem mnenju, ki sem ga podal na vaš akademski članek nikjer nisem zasledil dovoljenja, da me lahko tikate.

Veste in vidite v tekstu morda kaj več, kot pa to uspe razbrati potencialnemu bralcu oz. nam?

Sam namreč vem, da z vami, po zelenih pašnikih, zagotovo nisem pasel pripadnic in pripadnikov goveda.
 Ima ludih i posle rata.
anon-171999 sporočil: 1.852
[#371455] 22.11.08 15:10 · odgovor na: anon-184270 (#371435)
Odgovori   +    0

gelbsat je napisal(a):
Spoštovani gospod avtor, kot vem je izražanje mnenja v naši državi zaenkrat še dovoljeno. Res pa je, da v svojem mnenju, ki sem ga podal na vaš akademski članek nikjer nisem zasledil dovoljenja, da me lahko tikate.

Veste in vidite v tekstu morda kaj več, kot pa to uspe razbrati potencialnemu brGoalcu oz. nam?

Sam namreč vem, da z vami, po zelenih pašnikih, zagotovo nisem pasel pripadnic in pripadnikov goveda.
Avtor članka vam je odgovoril, sedaj pa ste prevzet od lažnega občutka, da nekaj pomenite. Tale forum je varljiv.  
anon-521 sporočil: 5.625
[#371458] 22.11.08 15:15 · odgovor na: anon-184270 (#371435)
Odgovori   +    0

gelbsat je napisal(a):
Spoštovani gospod avtor, kot vem je izražanje mnenja v naši državi zaenkrat še dovoljeno. Res pa je, da v svojem mnenju, ki sem ga podal na vaš akademski članek nikjer nisem zasledil dovoljenja, da me lahko tikate.

Veste in vidite v tekstu morda kaj več, kot pa to uspe razbrati potencialnemu bralcu oz. nam?

Sam namreč vem, da z vami, po zelenih pašnikih, zagotovo nisem pasel pripadnic in pripadnikov goveda.
če so Oni preveč fini, da bi blagovoljili prenašati plebejsko tikanje, naj za komuniciranje raje uporabijo papir in gosje pero namesto spletnih forumov.
crt sporočil: 27.688
[#371461] 22.11.08 15:18 · odgovor na: purinoli (#371351)
Odgovori   +    1

purinoli je napisal(a):
Si bom pa vseeno še jaz drznil malce pošlogat, čeprav sem tabula raza kar se borze tiče. Zdaj je čas za nakup. Če bo šlo totalno navzdol, je itak vseeno, ker bo vojna. Ker mislim, da se bo po katarzi stvar normalizirala, bo do neke rasti (dobrih) zagotovo prišlo. Ob takem scenariju je rezultat vlaganja  po moje lahko samo 0:0 ali 1:0 za vlagatelje.
Hvaležno sprejmem kritike, posmeh ali pa strinjanje. Lep pozdrav, Purinoli

po moje je to, kar si povedal, primer razlike med kvantitativno in kvalitativno ugotovitvijo (mogoce se slisi zatezeno, ampak mislim, da si prava publika in bo ze slo).

kaj hocem povedati: saj koncept tega, kar pravis, je ok. vendar pa so odtenki pri prakticni izvedbi lahko ogromni.

recimo, ti zdajle kupis, zadeva NE gre v totalno maloro, TEMVEC...

- gre kar direkt gor. juhuhu.

- samo kaj, ko gre potem nadaljnih 30% dol.

- gre 25% dol, pa potem gre 40% gor, pa ti ves vesel prineses se, pa gre 30% dol, itd.

- gre se 40% dol in tam ostane 5 let in potem nekaj muti, a bi slo gor ali  ne.

...

tako da eno je koncept, drugo pa "ah, samo podrobnosti" - v njih se skriva prakticno vsa praksa.

in zdaj...

a) recimo po moje bi bilo po zgodovini zelo, zelo, zelo za pricakovat en 30% vzpon. ta bi spet priklical izpod vseh kamnov instant frajerje, kako da zdaj je pa spet vse super kul in da oni so ze skoz tko vedeli etc in kaj so sploh eni mutili z nekaksno krizo. nakar bi bili cez leto spet ornk nesrecni, ker je ta ajd 30% pricakovani kontra-trend premik znotraj se vedno nadaljujocega se trenda. ker je to pac klasicni vzorec.

b) no, eno je vse to "vedeti" (razumeti zgodovinski vzorec), drugo pa reci: aha, no in sicer tisti takticni vzpon se bo zacel na dan X oziroma pri vrednosti indeksov Y, nakar bo trajal do A oziroma B, potem se spet skesiram in evo nirvane.

eno je poznati a), miljauznt dalec od tega pa je b). po izkusnjah ima b) ogromno pretendentov, ki potem zvecine potihem pocrkajo, pri veselem preostanku pa je vprasanje, kaj je pamet in kaj sreca (recimo: enkrat nekaj zadenes in potem se v naslednjih 10 primerih cudis, kako da zdaj ti pa vec ne rata, ko pa si ocitno zelo sposoben in obvladas).

razumes problem?
crt sporočil: 27.688
[#371465] 22.11.08 15:22 · odgovor na: anon-184270 (#371435)
Odgovori   +    0

gelbsat je napisal(a):
Spoštovani gospod avtor, kot vem je izražanje mnenja v naši državi zaenkrat še dovoljeno. Res pa je, da v svojem mnenju, ki sem ga podal na vaš akademski članek nikjer nisem zasledil dovoljenja, da me lahko tikate.

Veste in vidite v tekstu morda kaj več, kot pa to uspe razbrati potencialnemu bralcu oz. nam?

Sam namreč vem, da z vami, po zelenih pašnikih, zagotovo nisem pasel pripadnic in pripadnikov goveda.
 
dragi bralec,

tudi po mojih virih je izrazanje mnenja se dovoljeno. ni pa mi jasno, kaksno zvezo naj bi to imelo z najinim pogovorom, saj nikakor ne trdim, da ni dovoljeno. ali pa gre morda za to, da dozivljas svobodo izrazanja mnenja kot nekaj, kar pritice tebi, ne pa tudi tistemu, ki odgovarja na tvoje mnenje?

menim, da za tikanje ne potrebujem dovoljenja in ravnam temu primerno. pri tem se ne oziram na obstoj ali neobstoj prakse pasnje goveda.

v tekstu vidim tisto, kar sem vanj zapisal. kaj vidis ti, dragi bralec, pa sem te v prejsnjem krogu vprasal - in ti na to ne odgovarjas, temvec te zdaj nenadoma motijo cisto druge stvari, ki s prvo nimajo nikakrsne zveze.

obicajno je to znak, da bralec nekaj na pamet stresa, ker mu bogvedi zakaj clanek generalno ne sede, pa ne ve, kako bi se se lotil avtorja (ce se ze teksta ne zmore).

ali je pri tebi kaj drugace? doslej zal ne kaze.
anon-95084 sporočil: 2.286
[#371469] 22.11.08 15:27 · odgovor na: anon-184270 (#371092)
Odgovori   +    0

gelbsat je napisal(a):
Moje skromno mnenje je, da za spoštovanega gospoda avtorja niti gospod BOG VSEMOGOČNI in VSEVEDNI (seveda predpostavljamo, da BOG pa absolutno in neomajno vse ve in vse prav naredi) ne bi bil dober voditelj. Ne bi bil dober voditelj ne naših najuspešnejših podjetij, ne naše države. Najlažje je prodajati meglo še posebej, če jo imate na zalogi.
 
No to mnenje vsekakor ni skromno.

Sicer nimam nič proti veri, vsak naj verjame v kar pač verjame. Me pa zanima, kakšne molitve spišete v podporo vernikom, v takšnih časih, ko delnice padajo?

Je pa res, da nekaterim očitno bog je voditelj, kaj več pa o tem ne bi..
crt sporočil: 27.688
[#371470] 22.11.08 15:29 · odgovor na: purinoli (#371351)
Odgovori   +    0

purinoli je napisal(a):
Črt, meni se zdi hecno, da ti kar nekaj forumašev poskuša jokati na rami ali te pa okriviti, da si rekel, kar nisi, je pa rekel morda kak šlogar na borzi, ki jih je zaje**l. Si kar malce strelovod

tudi moj vtis je, da so odzivi pretezno v slogu svojcas popularnega izreka "rdjavom kurcu svaka dlaka smeta" oziroma se zapicijo v vse sorte, le v tisto, kar v clanku pise, nekako ne.  ali je to znak intelektualnega primanjkljaja ali custvene ihte, ne vem, sem pa glede na kar obsezne izkusnje mirno pripravljen verjeti tudi v odgovor "oboje".

tako da (kot ze pogosto prej) ugotavljam, da je clanek ocitno podal dobre teze. kajti krka je ob tako hkrati vrocih in zblojenih odzivih ocitno res nekaj, kar ljudje dozivljajo onstran racionalnega; je kult.

seveda je tu se moznost, da se to dogaja ne toliko zaradi same krke kot pa zato, ker je taksen vzorec razmisljanja oziroma ne-razmisljanja tako ali tako razsirjen. tudi v taksno moznost sem mirno pripravljen verjeti, zal.

no in zadeve iz prejsnjih dveh odstavkov imajo potem (med drugim) taksne borzne posledice, kot jih gledamo. poleg drugih posledic, ki bolj spadajo v druge forume.
bc123a sporočil: 48.253
[#371858] 23.11.08 19:41 · odgovor na: anon-184270 (#371435)
Odgovori   +    0

gelbsat je napisal(a):
Spoštovani gospod avtor, kot vem je izražanje mnenja v naši državi zaenkrat še dovoljeno. Res pa je, da v svojem mnenju, ki sem ga podal na vaš akademski članek nikjer nisem zasledil dovoljenja, da me lahko tikate.
Preden zacnes pisariti po forumih se malo seznani z internetnim bontonom, ja?
anon-48757 sporočil: 1.135
[#371941] 23.11.08 22:09 · odgovor na: bc123a (#371858)
Odgovori   +    0

bc123a je napisal(a):

Preden zacnes pisariti po forumih se malo seznani z internetnim bontonom, ja?
 
Pa, kaj ste sedaj vsi tak navalili na reveža, saj ni sam kriv, če je mogel sam krave past, medtem, ko smo drugi študirali ;)

Strani: 1