Zasebnost

Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Bo Hilda nepremičninski Robin Hood?

Teme v drugih forumih o teh vsebini:   Nepremičnine (49)

Strani: 1

anon-49373 sporočil: 5.712
[#363727] 13.11.08 06:08
Odgovori   +    0
cene morajo pasti _ valter
anon-11907 sporočil: 4.590
[#363997] 13.11.08 10:31 · odgovor na: anon-49373 (#363727)
Odgovori   +    0

pezdon je napisal(a):
cene morajo pasti _ valter
Zmotil si se, to je rekel Richard Burton ;)
anon-161250 sporočil: 1.473
[#364088] 13.11.08 11:20
Odgovori   +    0
in zdej bo Hila, k je spravla na kolena tolk podizvajalcev, si nardila mega zbrko v Kamniku-SSRS, tedensko zapira gradbišča na sredini gradnje, k je tko daleč, da drugi gradbinci pravjo, da je z Vegradom konec na koncu postala slovenska che Guevaricca? Hilda Tovšak von Vergad? Še med maltežanske viteze jo dejte pa bo.....
anon-156613 sporočil: 1.503
[#364495] 13.11.08 15:26
Odgovori   +    0
O moj bog , takole preprosto pa ni. Cene ljubljanskih nepremičnin bodo padle šele takrat ko bodo ljubljanski urbanisti opravili svoje delo strokovno in transparentno in ko MOL svoje nedelo in neučinkovitost ne bo zaračunavala skozi komunalne dajatve kar na podlagi "bonitetne ocene" investitorja ; po načelu saj ima pa naj plača. Vmes pa se bo zgodilo, da za stanovanja v Ljubljani ne bo več zanimanja , tudi zaradi prometne in siceršnje neurejenosti mesta. Zakaj naj bi se kdo zanimal za stanovanja obdana s prometnicami na katerih promet stoji pol dneva vsak dan , pa nikakor ni jasno.
anon-161250 sporočil: 1.473
[#364575] 13.11.08 16:30
Odgovori   +    2
kot nepremičninski posrednik pri eni največjih slovenskih agencij lahko potrdim ja, da mate debate kar v pravo smer, probite, če mate čas, se še mal poigrat z izrazom "absorbcijska sposobnost slovenskega trga" ter "rodnost in smrtnost(?)" kot demografski pojav v Sloveniji.....pa mislim da se boste ustrašl, do kakšnih zaključkov boste prišli, jaz bi podal sam moje videnje situacije(zaradi katerega sem kot mladinec v naši firmi požel 6 mesecev nazaj tak posmeh, da mi je šlo kr na jok, zdej pa k je vse počl me pa debelo gledajo).....po SURS-u imamo v Sloveniji cca.505.000 ljudi starih med 50 in 75 leti.....če temu prišteješ še cca. 150.000 nad 75, prideš na cifro cca.650.000 ostarelih ljudi(brez zamere tistim k ste v rosnih 50ih, tudi jaz sem namenjen tja)...torej zaradi specifike "morm met svojo bajto" je dejansko ogromno folka dobl kredite v jugovini in zdej živijo v svojih bajticah....no in ti ljudje počasi ampak sigurno umirajo(pač smert je tudi del življenja) in tako ali drugače njihova nepremičnina pride nazaj na trg. Če si kot sin/hčerka teh ljudi imel srečo, se bajta nahaja v radiusu cca 20-30km od urbanih središč tipa Lj, Ce, Mb, Kp, Ng, Kr....po sklepu o dedovanju zadeva reši stanovanjski problem nekoga v družini ali pa če ima vsak ta problem rešen, to pride na trg-največkrat prodaja. Ista zadeva je z "Jazbinškovimi" stanovanji. Če je za verjeti popisu GURS-a da imamo v Sloveniji skoraj 900.000 enostanovanjskih stavb, potem sem upravičeno zaskrbljen nad samim številom transakcij, saj sami znate potegn zaključke. Prodaja tujcem ne doseže v povprečju 50 enot/leto, pri teh ekonomskih razmerah pa le še več ljudi beži iz Slovenije, kot jih hoče sploh pridt sem.....tko da kot nepremičninski posrednik z veljavno licenco se strinjam, da bo, oziroma je že, poplava ponudbe, v kombinaciji z zaostrovanjem kreditiranja, padanjem realne kupne moči, premalo generacij mladine, prevelikim pohlepom ljudi kot so naši gradbeni baroni(oni so zgolj eni izmed 1000 pohlepnežev na nepremičninskem trgu) uglavnem zaradi teh dejavnikov bo na našem nepremičninskem in širše tudi gradbenem področju prišla prava katastrofa še do novega leta oziroma zgodaj v leto 2009, ko je za gradbeni sektor tako ali tako tradicionalno mrtva sezona. Upad cen v % pa je težko napovedati, vendar je moje mnenje da starejše od 15 let morajo pasti vsaj za 50%, če jih bo sploh kdo hotel kupit, novogradnje pa se morajo ustaliti med 1500 in 2500eur v Ljubljani, odvisno seveda od mikrolokacije same novogradnje ter kvalitete in podobne zadeve....tko da mal razmislite v tej smeri....
anon-102577 sporočil: 1.544
[#364640] 13.11.08 18:12 · odgovor na: anon-161250 (#364575)
Odgovori   +    0

andrejp1980 je napisal(a):

... Upad cen v % pa je težko napovedati, vendar je moje mnenje da starejše od 15 let morajo pasti vsaj za 50%, če jih bo sploh kdo hotel kupit ...
 
Če bodo cene stanovanj v Ljubljani padle prihodnje leto v povprečju le za 50%, bo to za prodajalce še dobro. To bo namreč pomenilo, da so se izenačile s cenam stanovanj, kot so bile leta 2000, ko še ni bilo nepremičninske krize.
anon-20668 sporočil: 3.976
[#364709] 13.11.08 20:09 · odgovor na: anon-161250 (#364575)
Odgovori   +    1

andrejp1980 je napisal(a):
Upad cen v % pa je težko napovedati, vendar je moje mnenje da starejše od 15 let morajo pasti vsaj za 50%, če jih bo sploh kdo hotel kupit, novogradnje pa se morajo ustaliti med 1500 in 2500eur v Ljubljani, odvisno seveda od mikrolokacije same novogradnje ter kvalitete in podobne zadeve....tko da mal razmislite v tej smeri....
 Evo jaz nimam zadržkov povedati svojih napovedi, par primerov:
- dvosobno stanovanje v Fužinah 20-30 k EUR
- 150 m2 hiša na obrobju LJ: do 150k EUR

novogradnje: tvoje ocene bi celo znižal na 1200-2000 EUR/m2. Zatorej:
-  slabih 80 m2 veliko stanovanje v NJegoševem kvartu (www.njegosev-kvart.si/): največ cca 150k EUR (trenutno objavljena humoristična cena je kao 317k)
- trisobno stanovanje 70-80 m2 v Draveljskih vrtovih, Jurčkovih vilah ipd zadeve izven centra: do 120-130 k EUR max (trenutno objavljena humoristična cena: cca 260k)

hiša/stanovanje izven Ljubljane: vse bo stalo manj od novega npr Audi A4 (razen res velikih in lepih primerkov, v tem primeru rečemo A6).
-
anon-162131 sporočil: 2.080
[#364736] 13.11.08 20:59 · odgovor na: anon-161250 (#364575)
Odgovori   +    0

andrejp1980 je napisal(a):
kot nepremičninski posrednik pri eni največjih slovenskih agencij lahko potrdim ja, da mate debate kar v pravo smer, probite, če mate čas, se še mal poigrat z izrazom "absorbcijska sposobnost slovenskega trga" ter "rodnost in smrtnost(?)" kot demografski pojav v Sloveniji.....pa mislim da se boste ustrašl, do kakšnih zaključkov boste prišli, jaz bi podal sam moje videnje situacije(zaradi katerega sem kot mladinec v naši firmi požel 6 mesecev nazaj tak posmeh, da mi je šlo kr na jok, zdej pa k je vse počl me pa debelo gledajo).....po SURS-u imamo v Sloveniji cca.505.000 ljudi starih med 50 in 75 leti.....če temu prišteješ še cca. 150.000 nad 75, prideš na cifro cca.650.000 ostarelih ljudi(brez zamere tistim k ste v rosnih 50ih, tudi jaz sem namenjen tja)...torej zaradi specifike "morm met svojo bajto" je dejansko ogromno folka dobl kredite v jugovini in zdej živijo v svojih bajticah....no in ti ljudje počasi ampak sigurno umirajo(pač smert je tudi del življenja) in tako ali drugače njihova nepremičnina pride nazaj na trg. Če si kot sin/hčerka teh ljudi imel srečo, se bajta nahaja v radiusu cca 20-30km od urbanih središč tipa Lj, Ce, Mb, Kp, Ng, Kr....po sklepu o dedovanju zadeva reši stanovanjski problem nekoga v družini ali pa če ima vsak ta problem rešen, to pride na trg-največkrat prodaja. Ista zadeva je z "Jazbinškovimi" stanovanji. Če je za verjeti popisu GURS-a da imamo v Sloveniji skoraj 900.000 enostanovanjskih stavb, potem sem upravičeno zaskrbljen nad samim številom transakcij, saj sami znate potegn zaključke. Prodaja tujcem ne doseže v povprečju 50 enot/leto, pri teh ekonomskih razmerah pa le še več ljudi beži iz Slovenije, kot jih hoče sploh pridt sem.....tko da kot nepremičninski posrednik z veljavno licenco se strinjam, da bo, oziroma je že, poplava ponudbe, v kombinaciji z zaostrovanjem kreditiranja, padanjem realne kupne moči, premalo generacij mladine, prevelikim pohlepom ljudi kot so naši gradbeni baroni(oni so zgolj eni izmed 1000 pohlepnežev na nepremičninskem trgu) uglavnem zaradi teh dejavnikov bo na našem nepremičninskem in širše tudi gradbenem področju prišla prava katastrofa še do novega leta oziroma zgodaj v leto 2009, ko je za gradbeni sektor tako ali tako tradicionalno mrtva sezona. Upad cen v % pa je težko napovedati, vendar je moje mnenje da starejše od 15 let morajo pasti vsaj za 50%, če jih bo sploh kdo hotel kupit, novogradnje pa se morajo ustaliti med 1500 in 2500eur v Ljubljani, odvisno seveda od mikrolokacije same novogradnje ter kvalitete in podobne zadeve....tko da mal razmislite v tej smeri....
 
O tem jst pisarim in govorim že nekaj časa oz let. Se mi teh linkov iz 2007, ko sem začel obiskovat te strani, ne da limat. O vsem odloča nataliteta, prav o vsem. Samo s točko opazovanja se moramo umakniti dovolj nazaj, da najdemo smernice v naravi in boju med vrstami in preživetju. Kljub vsemu napredku še zmeraj veljajo enaki zakoni kot v divjini. Če se neka populacija stara postane nekompetitivna in konec.

Matr sm pameten, ni čudn, da me partnerji še iz amerike kličejo po nasvetih:))
anon-106499 sporočil: 3.507
[#364952] 14.11.08 07:49 · odgovor na: anon-161250 (#364575)
Odgovori   +    0

andrejp1980 je napisal(a):
kot nepremičninski posrednik pri eni največjih slovenskih agencij lahko potrdim ja, da mate debate kar v pravo smer, probite, če mate čas, se še mal poigrat z izrazom "absorbcijska sposobnost slovenskega trga" ter "rodnost in smrtnost(?)" kot demografski pojav v Sloveniji.....pa mislim da se boste ustrašl, do kakšnih zaključkov boste prišli, jaz bi podal sam moje videnje situacije(zaradi katerega sem kot mladinec v naši firmi požel 6 mesecev nazaj tak posmeh, da mi je šlo kr na jok, zdej pa k je vse počl me pa debelo gledajo).....po SURS-u imamo v Sloveniji cca.505.000 ljudi starih med 50 in 75 leti.....če temu prišteješ še cca. 150.000 nad 75, prideš na cifro cca.650.000 ostarelih ljudi(brez zamere tistim k ste v rosnih 50ih, tudi jaz sem namenjen tja)...torej zaradi specifike "morm met svojo bajto" je dejansko ogromno folka dobl kredite v jugovini in zdej živijo v svojih bajticah....no in ti ljudje počasi ampak sigurno umirajo(pač smert je tudi del življenja) in tako ali drugače njihova nepremičnina pride nazaj na trg. Če si kot sin/hčerka teh ljudi imel srečo, se bajta nahaja v radiusu cca 20-30km od urbanih središč tipa Lj, Ce, Mb, Kp, Ng, Kr....po sklepu o dedovanju zadeva reši stanovanjski problem nekoga v družini ali pa če ima vsak ta problem rešen, to pride na trg-največkrat prodaja. Ista zadeva je z "Jazbinškovimi" stanovanji. Če je za verjeti popisu GURS-a da imamo v Sloveniji skoraj 900.000 enostanovanjskih stavb, potem sem upravičeno zaskrbljen nad samim številom transakcij, saj sami znate potegn zaključke. Prodaja tujcem ne doseže v povprečju 50 enot/leto, pri teh ekonomskih razmerah pa le še več ljudi beži iz Slovenije, kot jih hoče sploh pridt sem.....tko da kot nepremičninski posrednik z veljavno licenco se strinjam, da bo, oziroma je že, poplava ponudbe, v kombinaciji z zaostrovanjem kreditiranja, padanjem realne kupne moči, premalo generacij mladine, prevelikim pohlepom ljudi kot so naši gradbeni baroni(oni so zgolj eni izmed 1000 pohlepnežev na nepremičninskem trgu) uglavnem zaradi teh dejavnikov bo na našem nepremičninskem in širše tudi gradbenem področju prišla prava katastrofa še do novega leta oziroma zgodaj v leto 2009, ko je za gradbeni sektor tako ali tako tradicionalno mrtva sezona. Upad cen v % pa je težko napovedati, vendar je moje mnenje da starejše od 15 let morajo pasti vsaj za 50%, če jih bo sploh kdo hotel kupit, novogradnje pa se morajo ustaliti med 1500 in 2500eur v Ljubljani, odvisno seveda od mikrolokacije same novogradnje ter kvalitete in podobne zadeve....tko da mal razmislite v tej smeri....
 
Hvala za tole. Me veseli da vsaj nekdo od nepremičninarjev ni podvržen nekemu brezglavemu nabijanju in se zaveda, kaj mu bo konec meseca prineslo plačo - promet oziroma provizija:)
anon-161250 sporočil: 1.473
[#365312] 14.11.08 14:05 · odgovor na: anon-106499 (#364952)
Odgovori   +    0
žal v tej agenciji kjer delam ne dobim drugega kot 600eur/mesec plače in potne stroške za prevoz na delo z cca.2-3 mesečno zamudo, tko da jaz od opravljenega posla nimam nič, samo skrbi ter seveda odgovornost, da stvar speljem pravilno, da ni kakšnih pravnih ali drugih zapletov, ter da sta obe strani zadovoljni z mojo storitvijo, ne agencijsko, ker se le moj ime in priimek pojavlja pri teh ljudeh. Isto kar sem tuklaj gor napisal sem rekel 5 mesecev nazaj v naši agenciji na tedenskem kolegiju in sem požel toliko smeha in posmehovanja, da mi je šlo po pravici povedano kar na jok, češ ti "mulc" boš kaj vedel, s tem da je direktor ene izmed 7 največjih agencij v Sloveniji rekel, da dogajanje v tujini ne vpliva na naš trg in naj mu neham buče prodajat. Ko sem pa to slišal, sem se pa zamislil nad tem v katerem čolnu sedim. Tko da jaz se vračam na trg delovne sile, kdor to bere pa rab koga z licenco za nepremičninskega, strokovnmu za borznga, 1 fax zaključen, 2 fax skor na koncu-podjetništvo ter še parim drugim resumejem, me lahko kontaktira, govorim in pišem tekoče nemško in angleško, ter znam zlo dobr delat s Office programi(word, excel, powerpoint, ms project), znam pa tudi nekaj malega programirat in postavt kak LAN, pripravljen sem delati povsod, kjer bom plačan več kot 800eur/mesec in bom smatran kot del ekipe, kar pomeni, da bo moje mnenje in informacije upoštevano pri poslovnih odločitvah, ter da bom deležen resnice oziroma obravnavan kot oseba in ne kot strošek dela.
anon-119197 sporočil: 9.214
[#365326] 14.11.08 14:18 · odgovor na: anon-161250 (#365312)
Odgovori   +    0
: ... in bom smatran kot del ekipe, kar pomeni, da bo moje mnenje in informacije upoštevano pri poslovnih odločitvah, ter da bom deležen resnice oziroma obravnavan kot oseba in ne kot strošek dela...

Hmm, lepo, da si skromen ze kar na zacetku kariere, sploh, ce pricakujes, da bos sel delat v kaksno 100+ zaposlenih multinacionalko. :)

Strani: 1