Zasebnost

Izbrani forum: Nepremičnine

Izbrana tema: članek Stanovanje kot naložbo takoj prodajte

Teme v drugih forumih o teh vsebini:   Borza (12)   Glavni forum (46)

Strani: 1 2 3

MF-302701 sporočil: 449
[#346662] 21.10.08 07:48
Odgovori   +    0
Prisiljen sem vse kar je to napisano, demantirati.Pojma nimate kaj se dogaja v resnici.Namigujete da bi ljudje kupovali delnice? Pa niso nori, saj smo vsi videli kaj je investicija v delnice.Kaj se dogaja z nepremičninami?Trg zaenkrat miruje, cene ne padajo, in ko bo ugotoveljeno ( upam kmalu ) da je nakup nepremičnine ena od najbolj varnih naložb v življenju, bo počilo.Počilo v smislu velike podražitve nepremičnin, tako da vse zamujeno ( mirovanje ) se lahko obrne v samo nekaj mesecev v plus, navzgor.Verjemite mi da bo tako, izkušnje iz bolj razvitih trgov so pokazale da moja trditev drži.
Zato ne ga cencat, če imate namen kupiti nepremičnino, kar kupiti.Nobene izgube ne boste imeli, spomnili se boste enega MF iz foruma in hvalili boga da ste me poslušali.Ne nasedajte raznim špekulantom ki trdijo da je delnica boljša naložba kot nepremičnina.To ne drži in ne bo nikoli držalo.
spiderman sporočil: 1.741
[#346664] 21.10.08 07:52 · odgovor na: MF-302701 (#346662)
Odgovori   +    0
Danes takoj šibam na Vegrad in bom kupil največje stanovanje v celovških dvorih za 900k€.
Mat'r bom dobro zaslužil:-).
anon-119197 sporočil: 9.214
[#346677] 21.10.08 08:07 · odgovor na: MF-302701 (#346662)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: anon-119197 21.10.2008 08:23
To ves ali upas? Brscic se je osebno izpostavil s svojim mnenjem... Ti si pa kdo in zakaj si bolj vreden zaupanja kot Brscic? Dajes vtis, da se trudis prodati nepremicnine in ne, da jih kupujes.
anon-89 sporočil: 10.178
[#346815] 21.10.08 09:45 · odgovor na: MF-302701 (#346662)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: anon-89 21.10.2008 09:52

MF-302701 je napisal(a):
Prisiljen sem vse kar je to napisano, demantirati.Pojma nimate kaj se dogaja v resnici.Namigujete da bi ljudje kupovali delnice? Pa niso nori, saj smo vsi videli kaj je investicija v delnice.Kaj se dogaja z nepremičninami?Trg zaenkrat miruje, cene ne padajo, in ko bo ugotoveljeno ( upam kmalu ) da je nakup nepremičnine ena od najbolj varnih naložb v življenju, bo počilo.Počilo v smislu velike podražitve nepremičnin, tako da vse zamujeno ( mirovanje ) se lahko obrne v samo nekaj mesecev v plus, navzgor.Verjemite mi da bo tako, izkušnje iz bolj razvitih trgov so pokazale da moja trditev drži. Zato ne ga cencat, če imate namen kupiti nepremičnino, kar kupiti.Nobene izgube ne boste imeli, spomnili se boste enega MF iz foruma in hvalili boga da ste me poslušali.Ne nasedajte raznim špekulantom ki trdijo da je delnica boljša naložba kot nepremičnina.To ne drži in ne bo nikoli držalo.

sploh te ne razumem. če res verjameš kar govoriš, je za vse boljše, da cene padejo. lastnikom nepremičnin se bodo zvišali dohodki od najemnin, saj naj bi v krizi najemnine rasle(wtf?), dolgoročno bodo cene kot praviš še bolj rasle, kar pomeni za vas nepremičninarje višjo rast in to z nižje osnove. torej čista zmaga. na drugi strani bodo novi kupci dobili cenejše stanovanje. torej win-win situacija. ali pa je s to podobo vseeno nekaj narobe?
anon-23246 sporočil: 138
[#346823] 21.10.08 09:51
Odgovori   +    0
"Tako imenovani model buy-to-let bi v naših razmerah deloval samo, če bi lahko še naprej računali na dvomestne stopnje rasti cen stanovanj ali pa precejšnji dvig najemnin. Oboje se mi zdi malo verjetno. "

Hmmm pa dajmo lepo in počasi....
1. Nekje moramo živeti (ali v lastniškem ali najemniškem stanovanju)
2. Očitno prodajni trg stagnira torej ni kupcev....
3. Potencialni kupci so sedaj potncialni najemniki
4. Ob upoštevanu dejstva da smo zdej vsi globalni in da se ljudje priseljujejo v Slo se bo povpraševanje po najemniških stanovanjih povečalo, kar pa seveda pomeni pritisk na ceno oz. višje najemnine.
5. Nekje moramo živeti (žal) :)
shevchenko sporočil: 21.898
[#346833] 21.10.08 09:55 · odgovor na: anon-23246 (#346823)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: shevchenko 21.10.2008 09:57

0527Limon je napisal(a):

4. Ob upoštevanu dejstva da smo zdej vsi globalni in da se ljudje priseljujejo v Slo se bo povpraševanje po najemniških stanovanjih povečalo, kar pa seveda pomeni pritisk na ceno oz. višje najemnine. 
vsi smo globalni? jaz nisem globalen.

ljudje se priseljujejo? ja seveda, ampak nekateri se tudi odseljujejo. cel kup tle na forumu financ se jih je bodisi odselilo bodisi se še bodo, ker so razmere tu tako nevzdržne.
anon-89 sporočil: 10.178
[#346845] 21.10.08 10:02 · odgovor na: anon-23246 (#346823)
Odgovori   +    0

0527Limon je napisal(a):
"Tako imenovani model buy-to-let bi v naših razmerah deloval samo, če bi lahko še naprej računali na dvomestne stopnje rasti cen stanovanj ali pa precejšnji dvig najemnin. Oboje se mi zdi malo verjetno. " Hmmm pa dajmo lepo in počasi.... 1. Nekje moramo živeti (ali v lastniškem ali najemniškem stanovanju) 2. Očitno prodajni trg stagnira torej ni kupcev.... 3. Potencialni kupci so sedaj potncialni najemniki 4. Ob upoštevanu dejstva da smo zdej vsi globalni in da se ljudje priseljujejo v Slo se bo povpraševanje po najemniških stanovanjih povečalo, kar pa seveda pomeni pritisk na ceno oz. višje najemnine. 5. Nekje moramo živeti (žal) :)

zadeva je dokaj podobna kot pri sexu. tudi seksati moramo, a žal vsi ne s prvo izbiro.;)
anon-9939 sporočil: 17.846
[#346846] 21.10.08 10:02 · odgovor na: anon-119197 (#346677)
Odgovori   +    0

dalex je napisal(a):
To ves ali upas? Brscic se je osebno izpostavil s svojim mnenjem... Ti si pa kdo in zakaj si bolj vreden zaupanja kot Brscic? Dajes vtis, da se trudis prodati nepremicnine in ne, da jih kupujes.
 
"Svaki cigo svoga konja hvali".

Brščič (najbrž) nima lastne naložbene nepremičnine in je (mogoče) poln podcenjenih delnic za katere upa, da jih bo uspel komu prodat. Reklama, pač.

Kdor je enkrat preveril privlačnost nepremičnin se tega občutka zlepa ne znebi. Razpad svetovnih finančnih trgov temu le še pomaga, da je še bolj utrjen v prepričanju, da so delnice zgolj in samo pravica (kar je tudi dejansko res), nepremičnina pa je stvar oz. stvarno premoženje.

Razlika med stvarjo in pravico (čeprav jih SPZ v določenem delu enači) je gromozanska.
anon-119197 sporočil: 9.214
[#346856] 21.10.08 10:07 · odgovor na: anon-9939 (#346846)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: anon-119197 21.10.2008 10:10
Mogoce je pa nima vec.

Predlagam, da Brscic sam pove, kako in kaj, da se izognemo tvojemu domnevanju, ceprav dvomim, da bi en (mogoce razgledan) ekonomist vztrajal v drzanju podcenjenih delnic in ne dokupovanju. To, da bi rekel, da morda caka v denarju in pocasi dokupuje, bi se ti zdelo verjetno ze kičasto, a?

Mogoce bo moral Crt kaj posredovati.

To pa se vedno ne spremeni dejstva, da se oni MF-30... ne izpostavi s svojim osebnim imenom in svojimi interesi, ki so, glede na tekoce dogajanje, malo konfliktni, saj bi moral cimvec kupovati, a ne, ce so vrednotenja ugodna, za kaksno garancijo pa se nima smisla z njim dogovarjati, odkar obstaja osebni bankrot. Lahko pa se zapufa v onemoglost, da bo podeseteril denar. Ali to njemu pac nic vec ne predstavlja, ceprav menda se kar odplacuje kredite :))

Moja dva eurocenta.
shevchenko sporočil: 21.898
[#346866] 21.10.08 10:13 · odgovor na: anon-119197 (#346856)
Odgovori   +    0
foruma ne moreš ravno enačiti z izjavo, ki se objavi v časopisu

brez nepremičninskih bikcev bi bilo rahlo dolgčas, to že moraš priznati... ;)
anon-89 sporočil: 10.178
[#346876] 21.10.08 10:19 · odgovor na: anon-9939 (#346846)
Odgovori   +    0

0219K21 je napisal(a):


"Svaki cigo svoga konja hvali".

Brščič (najbrž) nima lastne naložbene nepremičnine in je (mogoče) poln podcenjenih delnic za katere upa, da jih bo uspel komu prodat. Reklama, pač.

Kdor je enkrat preveril privlačnost nepremičnin se tega občutka zlepa ne znebi. Razpad svetovnih finančnih trgov temu le še pomaga, da je še bolj utrjen v prepričanju, da so delnice zgolj in samo pravica (kar je tudi dejansko res), nepremičnina pa je stvar oz. stvarno premoženje.

Razlika med stvarjo in pravico (čeprav jih SPZ v določenem delu enači) je gromozanska.

občutek super naložbe bo hitro izginil, ko se bo anuiteta povišala, cene nepremičnin pa znižale.
anon-180892 sporočil: 1
[#346882] 21.10.08 10:21
Odgovori   +    0
Te finance vedno neki napihujejo in pretiravajo. Dejstvo je, da je prisoten nek strah in pričakovanje kaj bo. Dejstvo je, da raja pada na same informacije tipa katastrofe in tragedije, skratka negativnost. In mediji to dobro prodajajo.
Je pa čas, da se cene nepremičnin mali korigirajo, saj je dejstvo, da stara nepremičnina (20, 30, 40 in več let) nikoli ne more biti vredna enako kot nova, kar se je še pred letom dni dogajalo.
Me pa tudi zanima, koliko od teh "strokovnjakov" je že na borzi ali nepremičninah zaslužilo mio € ali pa že kupilo in prodalo nekaj nepremičnin?
Žal je tako, da nasvete in zakone itd., pišejo in dajejo največkrat tisti, ki v praksi nimajo nič izkušenj.

Vedno obstajajo poslovne možnosti!

Pa lep, uspešen in predvsem pozitiven dan še naprej!
anon-169287 sporočil: 464
[#346885] 21.10.08 10:22 · odgovor na: MF-302701 (#346662)
Odgovori   +    0

MF-302701 je napisal(a):
Prisiljen sem vse kar je to napisano, demantirati.Pojma nimate kaj se dogaja v resnici.Namigujete da bi ljudje kupovali delnice? Pa niso nori, saj smo vsi videli kaj je investicija v delnice.Kaj se dogaja z nepremičninami?Trg zaenkrat miruje, cene ne padajo, in ko bo ugotoveljeno ( upam kmalu ) da je nakup nepremičnine ena od najbolj varnih naložb v življenju, bo počilo.Počilo v smislu velike podražitve nepremičnin, tako da vse zamujeno ( mirovanje ) se lahko obrne v samo nekaj mesecev v plus, navzgor.Verjemite mi da bo tako, izkušnje iz bolj razvitih trgov so pokazale da moja trditev drži. Zato ne ga cencat, če imate namen kupiti nepremičnino, kar kupiti.Nobene izgube ne boste imeli, spomnili se boste enega MF iz foruma in hvalili boga da ste me poslušali.Ne nasedajte raznim špekulantom ki trdijo da je delnica boljša naložba kot nepremičnina.To ne drži in ne bo nikoli držalo.
 
Take kot si ti je oziroma bo hitro povozil čas. Nepremičninarji tvojega kova ste se v zadnjih letih imeli pač prelepo in nikakor nočete verjeti in dojeti da se je pravljično življenje končalo.

Ker niste sposobni zaznati realnega stanja, ker niste sposobni niti oceniti, kaj poganja cene nepremičnin navzgor in kaj navzdol, vam enostavno ni pomoči.

Žal mi je, da so za vas luksuzne počitnice, ki ste si jih na račun naivnih kupcev, ki so vam sledili ob pumpanju nepremičninskega balona zvesto sledili, večkrat na leto privoščili v Karibih,...nenadoma končale. Moje sožalje.  
anon-9939 sporočil: 17.846
[#346899] 21.10.08 10:27 · odgovor na: anon-89 (#346876)
Odgovori   +    0

Bob je napisal(a):


občutek super naložbe bo hitro izginil, ko se bo anuiteta povišala, cene nepremičnin pa znižale.
 
Tudi.

Zato je nepremičnina končni cilj kapitala (beri: denarja). Naložbeno nepremičnino se kupuje za cash.

Ko in če se je kupuje na kredit je logično, da je bilanca povsem drugačna.

Tisti, ki kupuje za cash IMA.

Tisti, ki kupuje na kredit ŽELI IMETI.

Prvi da nekaj na varnost, slednji pa na pogum.

V tem smislu je logično, da so delnice (in obveznice, ter na splošno kapitalski trg) boljša izbira za plemenitenje denarja in ustvarjanja premoženja. A, zopet, ko se ga nateče dovolj je nepremičnina tista oblika premoženja, ki je varovana z zakoni fizike (stvar, oprijemljiva, lahko se je uporablja neposredno, itn..) in manj s obljubami.
anon-112043 sporočil: 608
[#346903] 21.10.08 10:28 · odgovor na: anon-89 (#346876)
Odgovori   +    0

Bob je napisal(a):


občutek super naložbe bo hitro izginil, ko se bo anuiteta povišala, cene nepremičnin pa znižale.
 
trenutno se om nižajo
anon-9939 sporočil: 17.846
[#346906] 21.10.08 10:29 · odgovor na: anon-169287 (#346885)
Odgovori   +    0

bober30 je napisal(a):

 
Take kot si ti je oziroma bo hitro povozil čas. Nepremičninarji tvojega kova ste se v zadnjih letih imeli pač prelepo in nikakor nočete verjeti in dojeti da se je pravljično življenje končalo.

Ker niste sposobni zaznati realnega stanja, ker niste sposobni niti oceniti, kaj poganja cene nepremičnin navzgor in kaj navzdol, vam enostavno ni pomoči.

Žal mi je, da so za vas luksuzne počitnice, ki ste si jih na račun naivnih kupcev, ki so vam sledili ob pumpanju nepremičninskega balona zvesto sledili, večkrat na leto privoščili v Karibih,...nenadoma končale. Moje sožalje.  
 
Bober, prodajalci delnic včasih zvenite kot prodajalci Finanzas Forex.
anon-119197 sporočil: 9.214
[#346917] 21.10.08 10:33 · odgovor na: anon-112043 (#346903)
Odgovori   +    0
Preverjanje bonitete kreditojemalca pa bistveno bolj previdno.
anon-169287 sporočil: 464
[#346924] 21.10.08 10:34 · odgovor na: anon-9939 (#346906)
Odgovori   +    0

0219K21 je napisal(a):

 
Bober, prodajalci delnic včasih zvenite kot prodajalci Finanzas Forex.
 
?? od kdaj ti pa jaz prodajam delnice??

big mistake Mister
anon-89 sporočil: 10.178
[#346931] 21.10.08 10:37 · odgovor na: anon-112043 (#346903)
Odgovori   +    0

tetaestera je napisal(a):


trenutno se om nižajo

poglej koliko je bila obrestna mera pol leta nazaj in ugotovi kakšen bo znesek na položnici tistih, ki imajo v pogodbah recimo šestmesečni euribor in se jim ta mesec spremeni.
anon-38269 sporočil: 174
[#346973] 21.10.08 10:49
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: anon-38269 21.10.2008 10:51
Ni mi povsem jasno, zakaj polarizacija ne delnice in nepremičnine ? In zakaj trgati par let deflacije iz konteksta naložbenega cikla neke družine ( posameznika ) ?  Opazovano skozi zadnja obdobja ( 10, 15,..let), je naložba v oboje prinesla nadpovprečno donosnost na kapital in tudi sredstva ( v primeru kredita ) - tudi skozi vrednotenje po današnjih cenah. In tako bo tudi v prihodnje. Sprijazniti pa se bo potrebno z realnimi donosi ( kjer je 2 xtnik vezave že nesramno dober dosežek ). Osebno menim, da je nakup delnic in nepremičnin ( pa bolj ciljano - ne kar po vrsti - malce tehnične analize, osnovne ekonomije,....) tudi danes srednjeročno smiselen. Vsekakor pa le za tiste, ki imajo prosta denarna sredstva in ustrezen neto denarni tok za pokrivanje življenskega standarda. Uporabljati zadolževanje na pasivi, ali ne, pa je razmislek per partes - glede na pričakovanja, tip kredita ( odplačevanje obresti, ali tudi glavnice ) in glede na psihološki profil vlagatelja. Ne filozofirajte z gnevom v katerokoli smer in poizkusite izkjučiti škodoželjnost iz debate. Brez naložb se lahko pridobi nekaj premoženja zgolj s podjetniško idejo ( ki pa sama po sebi "nosi" veliko tveganje ) LP
anon-89 sporočil: 10.178
[#346974] 21.10.08 10:50 · odgovor na: anon-9939 (#346899)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: anon-89 21.10.2008 11:04

0219K21 je napisal(a):


Tudi.

Zato je nepremičnina končni cilj kapitala (beri: denarja). Naložbeno nepremičnino se kupuje za cash.

Ko in če se je kupuje na kredit je logično, da je bilanca povsem drugačna.

Tisti, ki kupuje za cash IMA.

Tisti, ki kupuje na kredit ŽELI IMETI.

Prvi da nekaj na varnost, slednji pa na pogum.

V tem smislu je logično, da so delnice (in obveznice, ter na splošno kapitalski trg) boljša izbira za plemenitenje denarja in ustvarjanja premoženja. A, zopet, ko se ga nateče dovolj je nepremičnina tista oblika premoženja, ki je varovana z zakoni fizike (stvar, oprijemljiva, lahko se je uporablja neposredno, itn..) in manj s obljubami.

v teh razmerah so pogumni predvsem kupci nepremičnin, tudi tisti za cash. delnice lahko še vedno relativno brez problema prodaš, če ugotoviš, da si jih prehitro kupil. pri nepremičninah pa je to veliko večji problem. prednost likvidnosti naložbe, ki je v trenutni situaciji še posebno važna, verniki v nepremičnine prehitro pozabljate.

p.s. vem da sledi nepremičniska modrost, nepremičnina je tvoja in jo lahko imaš v lasti in uporabi tudi, če cene padajo.

samo ta uporaba tudi ni zastonj. jebeš naložbo, ki ji vrednost pada, je težko unovčljiva, pa še stroške nosi.
anon-9939 sporočil: 17.846
[#346982] 21.10.08 10:53 · odgovor na: anon-89 (#346974)
Odgovori   +    0

Bob je napisal(a):


v teh razmerah so pogumni predvsem kupci nepremičnin, tudi tisti za cash. delnice lahko še vedno relativno brez problema prodaš, če ugotoviš, da si jih prehitro kupil. pri nepremičninah pa je to veliko večji problem. prednost likvidnosti naložbe, ki je v trenutni situaciji še posebno važna, verniki v nepremičnine prehitro pozabljate.

p.s. vem da sledi nepremičniska modrost,  nepremičnina je tvoja in jo lahko imaš v lasti in uporabi tudi, če cene padajo. samo ta uporaba tudi ni zastonj. jebeš naložbo, ki ji vrednost pada, je težko unovčljiva, pa še stroške nosi.
 
Evo, kaj čem ti razlagat, če že vse veš.. :)
anon-89 sporočil: 10.178
[#346995] 21.10.08 10:58 · odgovor na: anon-9939 (#346982)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: anon-89 21.10.2008 11:03

0219K21 je napisal(a):


Evo, kaj čem ti razlagat, če že vse veš.. :)

seveda vem. lahko ti celo povem, kaj boš o nepremičninah razlagal čez 2 leti in katero osebo ne boš imel preveč rad čez 4 leta.;)
anon-112043 sporočil: 608
[#347006] 21.10.08 11:04 · odgovor na: anon-180892 (#346882)
Odgovori   +    0

mulci je napisal(a):
Te finance vedno neki napihujejo in pretiravajo. Dejstvo je, da je prisoten nek strah in pričakovanje kaj bo. Dejstvo je, da raja pada na same informacije tipa katastrofe in tragedije, skratka negativnost. In mediji to dobro prodajajo.  
eh, raja pada tudi na fore, da bo Telekom prodan po 625 EUR (kot so Financam povedali zanasljivi viri)
anon-9939 sporočil: 17.846
[#347008] 21.10.08 11:04 · odgovor na: anon-89 (#346995)
Odgovori   +    0

Bob je napisal(a):


seveda vem. lahko ti celo povem, kaj boš o nepremičninah razlagal čez 2 leti in katero osebo ne boš imel preveč rad čez 4 leta.;)
 
No pa začni. Dobrih nasvetov nikoli dovolj. Kakopak, odločam se pa sam. :)
anon-89 sporočil: 10.178
[#347018] 21.10.08 11:09 · odgovor na: anon-9939 (#347008)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: anon-89 21.10.2008 11:11

0219K21 je napisal(a):


No pa začni. Dobrih nasvetov nikoli dovolj. Kakopak, odločam se pa sam. :)

nepremičnine so najboljša naložba(cene pa cca. 30% nižje.)

ne najbolj pri srcu ti bo fant, ki se rad potaplja v rdečem morju in je svojo nepremičnino dobil skoraj zastonj.;)
anon-9939 sporočil: 17.846
[#347030] 21.10.08 11:14 · odgovor na: anon-89 (#347018)
Odgovori   +    0

Bob je napisal(a):


nepremičnine so najboljša naložba(cene pa cca. 30% nižje.)

ne najbolj pri srcu ti bo fant, ki se rad potaplja v rdečem morju in je svojo nepremičnino dobil skoraj zastonj.;)
 
OK, ko boš sklenil zadeve povedati v manj kriptičnem jeziku se oglasi.

Pri nepremičninah ti (najbrž) še marsikaj ni jasno zato te okrog prvega dela ne bom prepričeval v "svoj prav".
bc123a sporočil: 48.253
[#347035] 21.10.08 11:17 · odgovor na: MF-302701 (#346662)
Odgovori   +    0

MF-302701 je napisal(a):
Prisiljen sem vse kar je to napisano, demantirati.Pojma nimate kaj se dogaja v resnici.Namigujete da bi ljudje kupovali delnice? Pa niso nori, saj smo vsi videli kaj je investicija v delnice.Kaj se dogaja z nepremičninami?Trg zaenkrat miruje, cene ne padajo, in ko bo ugotoveljeno ( upam kmalu ) da je nakup nepremičnine ena od najbolj varnih naložb v življenju, bo počilo.Počilo v smislu velike podražitve nepremičnin, tako da vse zamujeno ( mirovanje ) se lahko obrne v samo nekaj mesecev v plus, navzgor.Verjemite mi da bo tako, izkušnje iz bolj razvitih trgov so pokazale da moja trditev drži. Zato ne ga cencat, če imate namen kupiti nepremičnino, kar kupiti.Nobene izgube ne boste imeli, spomnili se boste enega MF iz foruma in hvalili boga da ste me poslušali.Ne nasedajte raznim špekulantom ki trdijo da je delnica boljša naložba kot nepremičnina.To ne drži in ne bo nikoli držalo.
 
No, lepo da se je oglasil tisti, ki je kriv za pumpanje balona.

Zanima me, ce si se v zivo pripravljen soociti z kaksnim najebenim lastnikom stanovanja, ki isce krivca za svojo nesreco.
bc123a sporočil: 48.253
[#347038] 21.10.08 11:19 · odgovor na: anon-23246 (#346823)
Odgovori   +    0

0527Limon je napisal(a):
"Tako imenovani model buy-to-let bi v naših razmerah deloval samo, če bi lahko še naprej računali na dvomestne stopnje rasti cen stanovanj ali pa precejšnji dvig najemnin. Oboje se mi zdi malo verjetno. " Hmmm pa dajmo lepo in počasi.... 1. Nekje moramo živeti (ali v lastniškem ali najemniškem stanovanju) 2. Očitno prodajni trg stagnira torej ni kupcev.... 3. Potencialni kupci so sedaj potncialni najemniki 4. Ob upoštevanu dejstva da smo zdej vsi globalni in da se ljudje priseljujejo v Slo se bo povpraševanje po najemniških stanovanjih povečalo, kar pa seveda pomeni pritisk na ceno oz. višje najemnine. 5. Nekje moramo živeti (žal) :)
 
Lahko zivis v 75 m2 stanovanju, ali pa v 30m2 garsonjeri. Lahko tudi v 150m2 luksuznem stanovanju z plazma tevejem, razgledom na grad in ceno 5000 EUR/m2.

Do neke mere je izmenljivo. V krizi se posebej.
anon-97330 sporočil: 8
[#347040] 21.10.08 11:19 · odgovor na: MF-302701 (#346662)
Odgovori   +    0
1. glavna  zakonitost trga je : ponudba se prilagaja povpraševanju.  - trenutno povpraševanja ni!!
2. Povpraševanja ni ker ni denarja za nakup. Glede na finančno krizo tudi nima od kje priti.
    (Vlagatelji v sklade so letos izgubili od oka okrog 60% )3. Počilo je na japonskem v 80 ih, 2005 je začelo v ZDA, lani v UK, Španiji .....4. Sam iščem že nekaj let in letos sem opazil okrog 10-20 % znižanje za 3 sobna v lj. Po bčutku bi dejal da je začelo puščati :)5. O terminih, ki jih uporabljajo nepremičniske agencije in naši finančniki pa nslednjih nekaj primerov:
     - cene ne padajo ampak stagnirajo
     - cene se diferencirajo
     - pradaja in rast se ustavljata.
Moj komentar na to je bullshit .... počakajmo pa bomo videli kaj bo trg naredil.
Jaz sem prepričan da bodo padle za 40 -60 % v lj in to v roku 12 mesecev.


 

Strani: 1 2 3