Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-142459 sporočil: 951

EdiSce je napisal(a):

 
Priporočam ti, da svoj dragoceni čas, za inteligentne je dovolj 1 mesec dela zelo na easy, za telebane pa nekaj več, v bodoče investiraš v intelektualni napor in se podučiš kako zdravstveni sistem funkcionira, kako se določajo plače ne samo v zdravstvu, ampak v celotnem javnem sektorju, namesto, da pišeš poste in trosiš neumnost za neumostjo.

Ko se bo kritična masa nedojebanih Butalcev in Butalk osvestila in RAZUMELA, zakaj sistem poka po šivih in da so za stanje krivi sami ne pa Fakin, vlada, RKC, minaret v Ljubljani, trojna konjunkcija marsa in venere ali doba vodnarja, se bo lahko (končno) nekaj spremenilo. Do takrat boste pa iskali samo grešne kozle in jih neuspešno rotirali na položajih.

V prejšnjem tednu sem kar na nekaj splošnih forumih prebiral debate o tem, ali ljudje podpirajo belo stavko nediplomiranih babic in večino folka jo je podpirala - no vsaj tistih, ki so imeli motivacijo pisati odgovore. Ta teden se je trend obrnil in po orgijah je sledil treznitveni maček in spoznanje, da višje plače za neproduktivno in slabo organizirano zdravstveno osebje (ali katerikoli drugi del javnega sektorja) avtomatično pomeni zmanjšanje sredstev za zdravila in opremo. (pizda surprise surprise - kaj si mislim o babicah in njihovih storitvah ter korupciji, ki je dobesedno vsem javno na očeh sem tule na forumu že pisal)

Ironija povišanja plač je seveda še večja, saj so prizadevni in dobri zdravniki in ostalo medicinsko osebje še vedno premalo plačani (ter dodatno obremenjeni še z roparskimi davki) in bodo še naprej odhajali na delo v bolj stimulativna okolja. Slovenci pa bodo, po sedanjem vzoru piva, kruha in sadja v Mučkatorju, preplačevali zanič zdravstvo.

Nedojebani Butalci in Butalke, si usodo pišete sami, ne glede na to, koliko se slepite, da je za vse odgovorna država.



 
Kot vidim že živiš v družbeni ureditvvi prihodnosti, ki bo brez politike in politikov. Srečnež! Intelektualci ste prvi, ki bi bili dolžni nas Butalce prosvetliti, pa smo od vas preveč pričakovali, prevč vlagali v vas. V Butalce se malo vlaga in veliko jemlje, ampak mora nekdo dajati, da ima inteligenca kot si ti vsega dovolj.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 326835

Strani: 1

anon-25464 sporočil: 2.725
Zadnja sprememba: anon-25464 25.09.2008 10:23

pdv je napisal(a):

 
Kot vidim že živiš v družbeni ureditvvi prihodnosti, ki bo brez politike in politikov. Srečnež! Intelektualci ste prvi, ki bi bili dolžni nas Butalce prosvetliti, pa smo od vas preveč pričakovali, prevč vlagali v vas. V Butalce se malo vlaga in veliko jemlje, ampak mora nekdo dajati, da ima inteligenca kot si ti vsega dovolj.
 
Ne verjamem v družbo brez politike, ker politika je veda, sredstvo in način urejanja skupnih zadev v družbi. Nisem intelektualec in ti nisem ničesar dolžan, še najmanj pa prosvetljevanja. Tudi če bi te želel prosvetliti, to žal ni v moji moči. Znanstveniki, filozofi in zdravniki še niso odkrili lijaka ali tehničnega protokola za prenos, ki bi trdobučnežem in trdobučnicam enostavno vlil ali preprosto uploadal (po vzoru kakšnega Torrenta) spoznanje v glavo, po možnosti skupaj z znanjem angleščine, matematike, fizike ... Za spoznanje se mora potrudit vsak sam in guliti knjige ter dobiti žulj na riti.

Butalci so Butalci ravno zato, ker so neizmerno srečni ob tem, ko jih drugi ropajo, ob tem pa neizmerno leni, da bi to skušali preprečiti..


p.s. Pa Butalci vame niste ničesar vložili :)) javno šolstvo in nesposobne pićke v njem, ki so ga moji starši prisilno financirali in jaz prisilno obiskoval, mi spoznanja niso dali. Sem pa dobil modro kapico, rdečo rutico, knjižico in vsake toliko časa zastavico in prosti dan za stanje v špalirju za kakšnega krvavorokega samodržca. Ta Butalski vložek pa vam z veseljem in brez povratnega zahtevka vrnem takoj.

Strani: 1