Zasebnost

Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Zlato tele

Teme v drugih forumih o teh vsebini:   Borza (8)

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-160230 sporočil: 533
[Glavni forum] Tema: Re: Zlato tele
[#321237] 19.09.08 11:15 · odgovor na: crt (#321211)
Odgovori   +    0
Če boš se slučajno prebral tale komentar, piknil me je predvsem tale odstavek:

"Zlato je res lahko pribežališče. Vendar je to poseben primer. Večino časa je pač ena od naložb, ki se skupaj drajsajo semtertja na plimi ali oseki likvidnosti. Je del surovinskega kompleksa in tako povezano predvsem z gibanjem dolarja in nafte. Je ena od mnogih naložb finančnih igralcev in cena temu primerno pena na vodi črede. Ja, črede, čeprav se množica ljubiteljev zlata rada obnaša kot elitno društvo, ponosno in ljubosumno na svojo alternativnost. "

Začel si dobro, danes je zlato res pribežališče pred inflacijo, saj ga ni več v obtoku kot denarja. Krivec za to vsi vemo kdo je, namreč tisti, ki največ profitira od infliranja neke valute - politiki. Zato se za vse ostalo zelo težko strinjam. In zavedam se, da nisem edini, ki je kaj o tem prebral..


Moj glavni point je, da zlato ni naložba ampak je oblika denarja, kot so to € in $. In to ni zorni kot, ampak dejstvo. In dokler tega ne uvideš, se ne morem strinjat s tvojimi tezami. Če te pa zanima zakaj je tako, ti pa lahko pošljem ene par zadev, kjer si lahko prebereš/pogledaš zakaj je to tako.. lahko tudi še kakšno na private rečeva.

Pa Lp

Neposredni odgovori na sporočilo št. 321237

Strani: 1

crt sporočil: 27.275
[Glavni forum] Tema: Re: Zlato tele
[#321747] 19.09.08 19:17 · odgovor na: anon-160230 (#321237)
Odgovori   +    0

hazek je napisal(a):
Moj glavni point je, da zlato ni naložba ampak je oblika denarja, kot so to € in $. In to ni zorni kot, ampak dejstvo.
po moje je - upam, da sem to dovoljkrat povedal - pac oboje.

ti si ti tisti izmed naju, ki hoce uveljaviti eno samo, ekskluzivno resnico in hkrati trdi, da to sploh ni pogled, temvec kar dejstvo.

kaksnega prostora za pogovor tu pac ni, cisto logicno, kajne?

Strani: 1