Zasebnost

Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: Smrtna kazen . da - ne ?

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-10743 sporočil: 2.011
[Glavni forum] Tema: Smrtna kazen . da - ne ?
[#30904] 26.12.06 12:58 · odgovor na: anon-76887 (#30851)
Odgovori   +    0

0902ISXdX je napisal(a):
Tudi jaz sem pristaš smrtne kazni.
Ne z obešanjem ali streljanjem, ampak z injekcijo.

Smrtna kazen kaze na ultimativni poraz pravosodnega sistema, ki z ljudmi ne more storiti nic drugega, kot da jih ubije. V drzavah ZDA, kjer jo redno izvajajo, ni kriminala nic manj, celo vec kot v tistih, kjer je ne in gre samo za psiholoski efekt "zadoscenja" zrtvam, nikakor pa ne odvraca od kriminala. Ka mora biti po moje pomemben cilj kaznovanja.

In v drzavi, kot je slovenija, kjer je za najbolj okruten zlocin predpisana 30 letna kazen, je pac se kaj drugega za postoriti, preden sploh razmisljas o smrtni kazni.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 30904

Strani: 1

anon-24781 sporočil: 3.126
[Glavni forum] Tema: Smrtna kazen . da - ne ?
[#30929] 26.12.06 14:53 · odgovor na: anon-10743 (#30904)
Odgovori   +    0

x0 je napisal(a):


Smrtna kazen kaze na ultimativni poraz pravosodnega sistema, ki z ljudmi ne more storiti nic drugega, kot da jih ubije. V drzavah ZDA, kjer jo redno izvajajo, ni kriminala nic manj, celo vec kot v tistih, kjer je ne in gre samo za psiholoski efekt "zadoscenja" zrtvam, nikakor pa ne odvraca od kriminala. Ka mora biti po moje pomemben cilj kaznovanja.

In v drzavi, kot je slovenija, kjer je za najbolj okruten zlocin predpisana 30 letna kazen, je pac se kaj drugega za postoriti, preden sploh razmisljas o smrtni kazni.
 
Zakaj je to poraz pravosodnega sistema? Prej bi rekel zmaga. In ni res, da ne odvrača od kriminala. Tistega, ki ga doleti definitivno odvrne od kriminala. Če pa primerjaš z ZDA, boš moral priznati da je tam še kaj drugega drugače urejeno (npr. vsak mulc je oborožen!), tako da samo na podlagi tega presojati da ne učinkuje bi bilo malo na pamet. Meni se zdi smrtna kazen za razne Plute, Trobce itd. edina primerna.

Strani: 1