Zasebnost

Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: Smrtna kazen . da - ne ?

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-9939 sporočil: 17.846
[Glavni forum] Tema: Smrtna kazen . da - ne ?
[#30875] 26.12.06 12:05 · odgovor na: anon-76887 (#30870)
Odgovori   +    0

0902ISXdX je napisal(a):
Še vedno menim, da pretiravaš.
Janez100 je objavil link do novice in ob tem postavil vprašanje za debato na to temo.
Kje ti tu vidiš aktivizem pa res ne vem.
Pač debata, a ne.
Eni smo za, drugi proti.
Jaz sem svoj razlog na kratko obrazložil.
Ti pa spet obtožuješ drugačemisleče(ga).

Pogrešam "uravnoteženost", saj smrtne kazni ne izvaja le "civilizirana" japonska oblast, temveč tudi Al Qaida. Če misliš, da je usmrtitev na visilicah ali z injekcijo kakorkoli bolj "civilizirana" od ritualnega rezanja vratov ali celo kamenjanja (ki se ga tudi prakticira po svetu) si v zmoti.

D.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 30875

Strani: 1

anon-24781 sporočil: 3.126
[Glavni forum] Tema: Smrtna kazen . da - ne ?
[#30880] 26.12.06 12:16 · odgovor na: anon-9939 (#30875)
Odgovori   +    0

0219K21 je napisal(a):


Pogrešam "uravnoteženost", saj smrtne kazni ne izvaja le "civilizirana" japonska oblast, temveč tudi Al Qaida. Če misliš, da je usmrtitev na visilicah ali z injekcijo kakorkoli bolj "civilizirana" od ritualnega rezanja vratov ali celo kamenjanja (ki se ga tudi prakticira po svetu) si v zmoti.

D.
 
zato... sta denimo ZDA in Japonska necivilizirani. Aja, ti si rekel nekaj čisto drugega, spet jaz nič ne razumem.
Eeee... kdor se ne strinja z mano je neciviliziran fašist. Pa še ignorantski. Tko. Jaz sem pa najbolj pameten, razgledan in civiliziran, pa še pravo študiram. Ne morš verjet. :))
anon-76887 sporočil: 18.121
[Glavni forum] Tema: Smrtna kazen . da - ne ?
[#30882] 26.12.06 12:22 · odgovor na: anon-9939 (#30875)
Odgovori   +    0
Usmrtitev z injekcijo je recimo temu bolj humana in ravno zaradi tega bolj civilizirana, kot pa rezanje vratov.
Po mojem je pač nek prag tolerance, ko se modelu a la Metod Trobec na tak način pove, da so bila njegova dejanja za to družbo nesprejemljiva in da je teža njegovih zločinov tako huda, da se sodnik (porota, whatever) odloči, da mu prekinejo življenjske funkcije.

Ali pa aktualnejši primer: Sadam Husein.
Pustimo ob strani proces in mnenja o tem, ali je šlo pri celi zgodbi za (ne)zakonito ravnanje Amerov.
Sodišče ga je obsodilo na smrt z obešanjem. Jaz mislim, da bi bila injekcija ustreznejši način usmrtitve.

Strani: 1