Strani: 1

FIN-544124 sporočil: 6.626
[#3084252] 25.06.26 17:45
Odgovori   +    1
Če kdo misli, da imajo desni kakšno čarobno palico se hudo moti.

Realnost je taka, ko tudi drugje po Evropi, da so potrebe in stroški precej višji od prihodkov.

In se lahko vsi na glavo postavijo.

Mimogrede za primer Avstrija.

Primanjkljaj v proračunu preko 4 % BDP in krepko čez 20 milijard EUR.

Javni dolg se giblje okrog 85 %.

Mejo 60 % presegajo za 25 %.

In imajo desnega kanclerja.

Italija, Nemčija in Francija so še hujše.
0401SGPXP sporočil: 42
[#3084264] 07:51 · odgovor na: FIN-544124 (#3084252)
Odgovori   +    0
vprašanje je, zakaj je nastal primanjkljaj (vlaganja v boljši jutri ali pa zaradi plač in sociale ter trenutnega miru), potem če je bil enkraten ali pa stalen itn.
AT in druge zahodne države spadajo v BOGATO Evropo, kjer jim je marsikaj oproščeno, nam nič
1357 sporočil: 7.976
[#3084279] 12:23 · odgovor na: 0401SGPXP (#3084264)
Odgovori   +    1
Buče o bogati in revni evropi in odpustkih nekaterim prodajaj komu drugemu. Glavna razlika med Avstrijo in nami je predvsem v tem, da ima Avstrija normalno strukturirano družbo mi pa ne, tam se točno ve kdo kolo vodi kdo pa vodo nosi, pri nas je pa ravno obratno, hočejo pa kolo voditi tisti ki vodo nosijo. To je glavna razlika med nami in Avstrijo in tudi ostalimi zahodnimi državami. Da pa nova opcija na oblasti tega ne razume je pokazal pa že kar omnibus zakon pred potrditvijo vlade, kjer je večina ukrepov usmerjena v napačno smer z dologorčnimi negativnimi posledicami.
odvisnik sporočil: 4.582
[#3084284] 12:41 · odgovor na: 1357 (#3084279)
Odgovori   +    1
[1357]
Buče o bogati in revni evropi in odpustkih nekaterim prodajaj komu drugemu. Glavna razlika med Avstrijo in nami je predvsem v tem, da ima Avstrija normalno strukturirano družbo mi pa ne, tam se točno ve kdo kolo vodi kdo pa vodo nosi, pri nas je pa ravno obratno, hočejo pa kolo voditi tisti ki vodo nosijo. To je glavna razlika med nami in Avstrijo in tudi ostalimi zahodnimi državami. Da pa nova opcija na oblasti tega ne razume je pokazal pa že kar omnibus zakon pred potrditvijo vlade, kjer je večina ukrepov usmerjena v napačno smer z dologorčnimi negativnimi posledicami.

Ti si vcasih precej v t.i. kognitivni disonanci
Tako si deloma kar precej na strani konunisticnega nasilja med in po vojni,,po drugi strani pa pricakujes neke elite,ozadja, ki naj bi vodile drzavo.
Ta ozadja so se postavljala na zahodu stoletja.
Ne mores tega pri nas pricakovati v desetletjih.
In dokler je tej eliti normalno pobijanje po vojni, pac ne bo zmogla preskoka.
Ker je enostavno le naslednica tekovin.
Podobno kot si vceraj omenjal putina, ki ni zmozen organizirat transparentne prodaje surovin rusije.

S
1357 sporočil: 7.976
[#3084292] 15:02 · odgovor na: odvisnik (#3084284)
Odgovori   +    0
[odvisnik]
> [1357]

Ti si vcasih precej v t.i. kognitivni disonanci
Tako si deloma kar precej na strani konunisticnega nasilja med in po vojni,,po drugi strani pa pricakujes neke elite,ozadja, ki naj bi vodile drzavo.
Medvojne elite so krive za nastanek in popularnost komunizma, ker so bile tako nesposobne da niso znale poskrbeti niti za osnovne potrebe prebivalstva, v mednarodnem okolju so se pa obnašali kot slon v trgovini s porcelanom. Nikoli se nisi vprašal zakaj je komunizem na naših prostorih toliko časa preživel. Odgovor je sila preprost. Dokler so bile žive generacije prebivalstva, ki so na svoji koži občutile sposobnost medvojnih elit, je bil za njih komunizem boljša izbira kot pa povratek stariih elit. To ni bil naš unikom temveč nepisano pravilo doberšnega dela srednje in vzhodne Evrope, zato se je tudi komunizem kot vladajoči sistem v teh predelih poslovil šele tedaj ko so se večinsko fizično poslovile generacije prebivalcev, ki so imele osebne izkušnje z predkomunističnimi elitami.

Najprej se morava zmeniti kaj je elita, ker je pri nas ta pojem inflatorno uporabljan. Edina ideologija prave elite je moč in upliv neglede na barvo trenutne politične oblasti. Še važnejše je pa to da se elita kreira in gradi skozi generacije, ne pa tako kot se je dogajalo v našem koncu sveta, da se je elita formirala od danes na jutri.
Ta ozadja so se postavljala na zahodu stoletja.
Ne mores tega pri nas pricakovati v desetletjih.
To sploh ni res, tudi pri nas obstojajo ljudje z uplivom in tudi določeno močjo, katerih korenine segajo nazaj vsaj tja do konca 18. stoletja.
In dokler je tej eliti normalno pobijanje po vojni, pac ne bo zmogla preskoka.
Nobeno pobijanje ni normalno je pa včasih nujno zlo, ki ga je potrebno izvesti v družbi ali državi tako kot je potrebno ob diagnozi rak rakav tumor v telesu nekako neutralizirati.
Ker je enostavno le naslednica tekovin.
Te "tekovine" lahko najbolje, predvsem razloge za nastanek, razumeš če greš brati kronike dogajnja med obema vojnama.
Podobno kot si vceraj omenjal putina, ki ni zmozen organizirat transparentne prodaje surovin rusije.
Sovjetski komunizem je eden izmed treh avtohtonih komunizmov, ostala sta še kitajski in jugoslovanski. Vsi trem je skupno edino ime, vsebinsko so pa zelo različni. Sovjetski je bil najbrutalneši. In Putin je produkt tega sistema, ki je žal poznal večinoma edino brutalno silo, v vseh sferah življenja, tako posameznika, kot družbe in države. In Putin s svojo vladavino samo potrjuje tezo da Janez to zna kar se Janezek nauči, v Putinovem primeru se je pa on izobraževal v času zelo trdega Brežnjevega obdobja vladanja v SSSR. In on ta Brežnjevski trd način vladanja sedaj s svojim vladanjem projecira v današnji čas. Vmes je minilo cca 50 let, preteklo je veliko vode in svet se je spremenil do temeljev ampak on teh v nebo upijajočih dejstev ne vidi, ker ni bil naučen da bi gledal in spremljal dogajanje okoli sebe temveč se zgolj premika od enega do drugega roba miselne matrice, ki se jo naučil v času svojega temeljnega izobraževanja.
odvisnik sporočil: 4.582
[#3084293] 15:52 · odgovor na: 1357 (#3084292)
Odgovori   +    0
Ne vem, zdi se mi kot da isces iglo v kopici sena.
Mi smo bili zadnjih 400 let pred komunizmom pod avstrijci oz habsburgi.
Posledicno je primerjava smiselna..podobno je smiselna primerjava z rusi oz vzhodnjaki, ker smo genetsko sorodni.
Ni pa smiselna primerjava, da so poboji nujno zlo.
So npr smiselni v rusiji ali bili v zahodni evropi v casu verskih vojn.
In tvoje razmisljanje je podobno putinovem, enostavno nisi bil naucen drugace.
S tem ni nic narobe, a s takim razmisljanjem putin ne bo dosegel slavne rusije , ti pa ne dozivel zahodne normalnosti v slo druzbi.

Seveda se tu pojavlja vprasanje, ali si to vidva dejansko zelita ali vama bolj oz cisto ustreza stanje kot je.
Po moje vsaj deloma ja.
1357 sporočil: 7.976
[#3084294] 19:28 · odgovor na: odvisnik (#3084293)
Odgovori   +    0
[odvisnik]
Ne vem, zdi se mi kot da isces iglo v kopici sena.
Mi smo bili zadnjih 400 let pred komunizmom pod avstrijci oz habsburgi.
Pod habzburgi smo bili po volji Vatikana od 13. stoletja dalje, eno kratko obdobje pa smo bili pod Borboni, za časa Ilirskih provinc.
Posledicno je primerjava smiselna..podobno je smiselna primerjava z rusi oz vzhodnjaki, ker smo genetsko sorodni.
Ni pa smiselna primerjava, da so poboji nujno zlo.
Ne boš verjel, ampak poboje uniformiranih ujetnikov v primeru dovoljuje tudi mednarodno vojno pravo, če ni dovolj zaporniških kapacitet, samo morajo biti ti poboji izvedeni humano. Ni se treba delat naivnega, dogodki po vojni so predvsem in skoraj samo posledica maščevanja za vse tisto, kar je poražena stvar počenjala med vojno. Ideologije in religijske pripadnosti je bilo tu bore malo, za vzorec. Kaznovanja na ideološki osnovi se začenjajajo kasneje, v razno raznih montiranih procesih in pošiljanju nelojalnih čalnov partije na prisilne otoške počitnice.
So npr smiselni v rusiji ali bili v zahodni evropi v casu verskih vojn.
Do pobojev poražene strani prihaja praktično v vsaki vojni večjega obsega ( regionalne ali svetovne vojne, kjer je vpletenih mnoštvo narodov, držav in na miljone udeležencev na obeh straneh)
In tvoje razmisljanje je podobno putinovem, enostavno nisi bil naucen drugace.
To nima veze z naučenostjo, to je dejstvo vsake vojne, takšni in drugačni poboji v času med začetkom vojne in končnim podpisom mirovne pogodbe med vojskojočima stranema.
S tem ni nic narobe, a s takim razmisljanjem putin ne bo dosegel slavne rusije , ti pa ne dozivel zahodne normalnosti v slo druzbi.
Putin in njegova kamrila bodo v relativno kratkem času po naravni poti končali v večnih loviščih, nova generacija ruskih politikov je pa mnogo bolj podobna Hodorkovskemu kot pa Putinu.
Če bm sam dočakal normalnost v slovenski družbi ne vem, vsekakor pa to kar se je dogajalo od osamosvojitve naprej v slovenski družbi ni normalno, formalno je sicer stanje boljše kot je bilo znotraj SFRJ, ampak je še zelo daleč od tistega evropskega povprečja. Pa ni potrebno iti daleč dovolj je že samo pogledati stanje družbe v bližnjih in delno primerljivih Avstriji in Švici. Pri nas je paradoks da se tisti, ki naj bi bili konzervativne politične provinjence, pomladna stran politike, kadar so na oblasti, poslužujejo metod vladanja in upravljanja bivšega sistema in izvajajo socialistične politike v bistvenih sferah družbe.

Seveda se tu pojavlja vprasanje, ali si to vidva dejansko zelita ali vama bolj oz cisto ustreza stanje kot je.
Po moje vsaj deloma ja.
Kaj ustreza Putinu, ve on sam, morda. Meni pa vsekakor ne ustreza vsegliharstvo, ki sedaj prihaja na oblast s kontrolflikarstvom. To se vidi tako iz koalicijske pogodbe kot iz dogajanj v parlamentu. Sam osebno sem se, se in se vedno bom zavzemal za vladavino prava, osebne svoboščine in osebno odgovornostn ter ter zlato pravilo, ki ga je najlepše ubesedil F. Prešeren v verzu: Le čevlje sodi naj kopitar.
odvisnik sporočil: 4.582
[#3084295] 20:07 · odgovor na: 1357 (#3084294)
Odgovori   +    0
F. Prešeren v verzu: Le čevlje sodi naj kopitar


Pri kopitarjih imas dva problema.

Kopitar je bil trn v peti presernu, ker mu je cenzuriral pesemi.
Se pravi je delal v skladu s tedanjim pravom.
Na katerega se tako rad sklicujes.

In drugo.
Ali je kopitar nekdo, ki ima formalno izobrazbo ali nekdo, ki dela na nekem podrocju?.
Vcasih je bilo bolj drugo kot prvo.
Sedaj so redka podrocja kjer je se mogoce le drugo npr racunalnistvo, dolocene obrti, ekonomija, politika.


Tako da sklicevanje na presernov verz zna bit v tvojem primeru precej nasprotujoce.

Tisto o vojnah in ujetnikih pa raje ne komentiram.
Sploh po tem ko se o vonji v palestini govori o genocidu. Edini ki so kaj dejansko naredili pa je bilo nekaj fanatikov s colni.
Jebes tako pravo.

Strani: 1


vm-kiva