Izbrani forum: Glavni forum
Izbrana tema: članek Ministri Cigler Kralj, Logar, Šircelj, Matoz in Rifljeva ne bodo imeli miru
Strani: 1
sporočil: 6.626
Če kdo misli, da imajo desni kakšno čarobno palico se hudo
moti.
Realnost je taka, ko tudi drugje po Evropi, da so potrebe in stroški precej višji od prihodkov.
In se lahko vsi na glavo postavijo.
Mimogrede za primer Avstrija.
Primanjkljaj v proračunu preko 4 % BDP in krepko čez 20 milijard EUR.
Javni dolg se giblje okrog 85 %.
Mejo 60 % presegajo za 25 %.
In imajo desnega kanclerja.
Italija, Nemčija in Francija so še hujše.
Realnost je taka, ko tudi drugje po Evropi, da so potrebe in stroški precej višji od prihodkov.
In se lahko vsi na glavo postavijo.
Mimogrede za primer Avstrija.
Primanjkljaj v proračunu preko 4 % BDP in krepko čez 20 milijard EUR.
Javni dolg se giblje okrog 85 %.
Mejo 60 % presegajo za 25 %.
In imajo desnega kanclerja.
Italija, Nemčija in Francija so še hujše.
sporočil: 42
vprašanje je, zakaj je nastal primanjkljaj (vlaganja v boljši jutri
ali pa zaradi plač in sociale ter trenutnega miru), potem če je bil
enkraten ali pa stalen itn.
AT in druge zahodne države spadajo v BOGATO Evropo, kjer jim je marsikaj oproščeno, nam nič
AT in druge zahodne države spadajo v BOGATO Evropo, kjer jim je marsikaj oproščeno, nam nič
sporočil: 7.975
Buče o bogati in revni evropi in odpustkih nekaterim prodajaj komu
drugemu. Glavna razlika med Avstrijo in nami je predvsem v tem, da
ima Avstrija normalno strukturirano družbo mi pa ne, tam se točno
ve kdo kolo vodi kdo pa vodo nosi, pri nas je pa ravno obratno,
hočejo pa kolo voditi tisti ki vodo nosijo. To je glavna razlika
med nami in Avstrijo in tudi ostalimi zahodnimi državami. Da pa
nova opcija na oblasti tega ne razume je pokazal pa že kar omnibus
zakon pred potrditvijo vlade, kjer je večina ukrepov usmerjena v
napačno smer z dologorčnimi negativnimi posledicami.
sporočil: 4.580
[1357]
Buče o bogati in revni evropi in odpustkih nekaterim prodajaj komu drugemu. Glavna razlika med Avstrijo in nami je predvsem v tem, da ima Avstrija normalno strukturirano družbo mi pa ne, tam se točno ve kdo kolo vodi kdo pa vodo nosi, pri nas je pa ravno obratno, hočejo pa kolo voditi tisti ki vodo nosijo. To je glavna razlika med nami in Avstrijo in tudi ostalimi zahodnimi državami. Da pa nova opcija na oblasti tega ne razume je pokazal pa že kar omnibus zakon pred potrditvijo vlade, kjer je večina ukrepov usmerjena v napačno smer z dologorčnimi negativnimi posledicami.
Ti si vcasih precej v t.i. kognitivni disonanci
Tako si deloma kar precej na strani konunisticnega nasilja med in po vojni,,po drugi strani pa pricakujes neke elite,ozadja, ki naj bi vodile drzavo.
Ta ozadja so se postavljala na zahodu stoletja.
Ne mores tega pri nas pricakovati v desetletjih.
In dokler je tej eliti normalno pobijanje po vojni, pac ne bo zmogla preskoka.
Ker je enostavno le naslednica tekovin.
Podobno kot si vceraj omenjal putina, ki ni zmozen organizirat transparentne prodaje surovin rusije.
S
sporočil: 7.975
[odvisnik]
> [1357]
Medvojne elite so krive za nastanek in popularnost komunizma, ker so bile tako nesposobne da niso znale poskrbeti niti za osnovne potrebe prebivalstva, v mednarodnem okolju so se pa obnašali kot slon v trgovini s porcelanom. Nikoli se nisi vprašal zakaj je komunizem na naših prostorih toliko časa preživel. Odgovor je sila preprost. Dokler so bile žive generacije prebivalstva, ki so na svoji koži občutile sposobnost medvojnih elit, je bil za njih komunizem boljša izbira kot pa povratek stariih elit. To ni bil naš unikom temveč nepisano pravilo doberšnega dela srednje in vzhodne Evrope, zato se je tudi komunizem kot vladajoči sistem v teh predelih poslovil šele tedaj ko so se večinsko fizično poslovile generacije prebivalcev, ki so imele osebne izkušnje z predkomunističnimi elitami.
Ti si vcasih precej v t.i. kognitivni disonanci
Tako si deloma kar precej na strani konunisticnega nasilja med in po vojni,,po drugi strani pa pricakujes neke elite,ozadja, ki naj bi vodile drzavo.
Najprej se morava zmeniti kaj je elita, ker je pri nas ta pojem inflatorno uporabljan. Edina ideologija prave elite je moč in upliv neglede na barvo trenutne politične oblasti. Še važnejše je pa to da se elita kreira in gradi skozi generacije, ne pa tako kot se je dogajalo v našem koncu sveta, da se je elita formirala od danes na jutri.
Ta ozadja so se postavljala na zahodu stoletja.To sploh ni res, tudi pri nas obstojajo ljudje z uplivom in tudi določeno močjo, katerih korenine segajo nazaj vsaj tja do konca 18. stoletja.
Ne mores tega pri nas pricakovati v desetletjih.
In dokler je tej eliti normalno pobijanje po vojni, pac ne bo zmogla preskoka.Nobeno pobijanje ni normalno je pa včasih nujno zlo, ki ga je potrebno izvesti v družbi ali državi tako kot je potrebno ob diagnozi rak rakav tumor v telesu nekako neutralizirati.
Ker je enostavno le naslednica tekovin.Te "tekovine" lahko najbolje, predvsem razloge za nastanek, razumeš če greš brati kronike dogajnja med obema vojnama.
Podobno kot si vceraj omenjal putina, ki ni zmozen organizirat transparentne prodaje surovin rusije.Sovjetski komunizem je eden izmed treh avtohtonih komunizmov, ostala sta še kitajski in jugoslovanski. Vsi trem je skupno edino ime, vsebinsko so pa zelo različni. Sovjetski je bil najbrutalneši. In Putin je produkt tega sistema, ki je žal poznal večinoma edino brutalno silo, v vseh sferah življenja, tako posameznika, kot družbe in države. In Putin s svojo vladavino samo potrjuje tezo da Janez to zna kar se Janezek nauči, v Putinovem primeru se je pa on izobraževal v času zelo trdega Brežnjevega obdobja vladanja v SSSR. In on ta Brežnjevski trd način vladanja sedaj s svojim vladanjem projecira v današnji čas. Vmes je minilo cca 50 let, preteklo je veliko vode in svet se je spremenil do temeljev ampak on teh v nebo upijajočih dejstev ne vidi, ker ni bil naučen da bi gledal in spremljal dogajanje okoli sebe temveč se zgolj premika od enega do drugega roba miselne matrice, ki se jo naučil v času svojega temeljnega izobraževanja.
Strani: 1
