Strani: 1

primvla sporočil: 1.434
[#3084174] 07:37
Odgovori   +    6
ladja norcev
FIN-379669 sporočil: 9.527
[#3084176] 08:12
Odgovori   +    3
Zadnja sprememba: FIN-379669 23.06.2026 08:14
Ves absurd PRja se vidi v tem: Ukrajinci lahko zmagajo, skoraj ves know how, orožje in del vojakov pa jim outsourca Zahod. Res so "ubogi" tile Rusi...

Se pa strinjam, da gre za high proxy vojno, v kateri se sedaj preizkušaji mnogi sodobni načini vojskovanja z najsodobnejšo opremo. Laboratorij v živo pač. Mosley to tudi prizna.

Ljudje in njihove pravice so tle v tej vojni - kot vedno - na zelo stranskem tiru. Ko Mosley govori o zaščiti demokratičnih pravic ljudi, ne veš, če bi rekel: uff, končno nekdo, ki na nas misli. :) :)
rx170 sporočil: 6.982
[#3084177] 08:14
Odgovori   +    8
Točno takšne komentarje smo poislušali spomladi 2023 pred kijevsko ofenzivo. Končalo se trqagično in z¸razstavljeno uničeno zahodno opremo na Rdečem trgu. Ostalo je bolj ali manj ponavljqanje propagandnih floskul, ki nimajo veliko zveze z realnostjo. Razmerje izgub ljudi je še vedno 1:50 v škodo kijevskega režima, tudi razmerje napadov z droni in raketami je podobno. Le ukrajinski zadetki so precej masovno publicirani. Kar se tiče t.i. zahodne izjemnosti pa me takšnbe trditve spominjajo na Nemčijo v 30 letih prejšnjega stoletja.

Finance bi raje intervjuvale koga drugega, ne pa nekoga, ki ima interes govoriti propagando zato, ker prodaja orožje.
FIN-300818 sporočil: 107
[#3084179] 08:56 · odgovor na: rx170 (#3084177)
Odgovori   +    1
Od kje lahko komentator navaja zanesljive podatke o razmerju žrtev na eni ali drugi strani?
Vsekakor jih je preveč.
Večini je pa vsaj jasno, kdo je agresor in kdo se brani.
primvla sporočil: 1.434
[#3084180] 09:23 · odgovor na: FIN-300818 (#3084179)
Odgovori   +    3
kdor misli, da mu je jasno, je hitro zadovoljen sam s svojo pametjo. kdo je agresor in kdo se brani je odvisno od konteksta. 2022 je bila zgolj eskalacija. gre za konflikt, ki je bil izdatno podpihovan z vseh strani in gre za ogromno pralnico denarja. v tem clanku se je res zbral cvetober vseh moznih debilan na kupu, s katerimi ocitno uspesno perejo mozgane, sicer tega ne bi poceli. mislim, da ne vsebuje odstavka, ki ne bi vkljuceval ovcereje. ne vem pa, zakaj finance to poobjavljajo.
FIN-263888 sporočil: 657
[#3084182] 09:46
Odgovori   +    1
Ukrajinski režim lahko zmaga, vendar ne bo.
Zmagala bo pravica in to mavrično EU močno skrbi.

Strani: 1


vm-qetesh