Izbrani forum: Glavni forum
Izbrana tema: članek Šef britanskega Palantirja: Ukrajina lahko zmaga
Strani: 1
sporočil: 9.527
Zadnja sprememba: FIN-379669 23.06.2026 08:14
Ves absurd PRja se vidi v tem: Ukrajinci lahko zmagajo, skoraj ves
know how, orožje in del vojakov pa jim outsourca Zahod. Res so
"ubogi" tile Rusi...Se pa strinjam, da gre za high proxy vojno, v kateri se sedaj preizkušaji mnogi sodobni načini vojskovanja z najsodobnejšo opremo. Laboratorij v živo pač. Mosley to tudi prizna.
Ljudje in njihove pravice so tle v tej vojni - kot vedno - na zelo stranskem tiru. Ko Mosley govori o zaščiti demokratičnih pravic ljudi, ne veš, če bi rekel: uff, končno nekdo, ki na nas misli. :) :)
sporočil: 6.982
Točno takšne komentarje smo poislušali spomladi 2023 pred kijevsko
ofenzivo. Končalo se trqagično in z¸razstavljeno uničeno zahodno
opremo na Rdečem trgu. Ostalo je bolj ali manj ponavljqanje
propagandnih floskul, ki nimajo veliko zveze z realnostjo. Razmerje
izgub ljudi je še vedno 1:50 v škodo kijevskega režima, tudi
razmerje napadov z droni in raketami je podobno. Le ukrajinski
zadetki so precej masovno publicirani. Kar se tiče t.i. zahodne
izjemnosti pa me takšnbe trditve spominjajo na Nemčijo v 30 letih
prejšnjega stoletja.
Finance bi raje intervjuvale koga drugega, ne pa nekoga, ki ima interes govoriti propagando zato, ker prodaja orožje.
Finance bi raje intervjuvale koga drugega, ne pa nekoga, ki ima interes govoriti propagando zato, ker prodaja orožje.
sporočil: 107
Od kje lahko komentator navaja zanesljive podatke o razmerju žrtev
na eni ali drugi strani?
Vsekakor jih je preveč.
Večini je pa vsaj jasno, kdo je agresor in kdo se brani.
Vsekakor jih je preveč.
Večini je pa vsaj jasno, kdo je agresor in kdo se brani.
sporočil: 1.434
kdor misli, da mu je jasno, je hitro zadovoljen sam s svojo
pametjo. kdo je agresor in kdo se brani je odvisno od konteksta.
2022 je bila zgolj eskalacija. gre za konflikt, ki je bil izdatno
podpihovan z vseh strani in gre za ogromno pralnico denarja. v tem
clanku se je res zbral cvetober vseh moznih debilan na kupu, s
katerimi ocitno uspesno perejo mozgane, sicer tega ne bi poceli.
mislim, da ne vsebuje odstavka, ki ne bi vkljuceval ovcereje. ne
vem pa, zakaj finance to poobjavljajo.
Strani: 1
