Izbrani forum: Glavni forum
Izbrana tema: članek Počitniško delo plačano neto prek 20 evrov na uro
Strani: 1
sporočil: 6.620
Itak.
Če hočejo kapitalisti in industrijalci imeti delovno silo, bo pač treba seči globoko v mošnjiček.
Če hočejo kapitalisti in industrijalci imeti delovno silo, bo pač treba seči globoko v mošnjiček.
sporočil: 4.571
[0707Mikro]40 let nazaj je ze bilo tako.
Najbolje da gremo vsi v javne sluzbe, pa dokler traja, traja..
To ni ravno nekaj novega za nas.
Res pa so sedaj ze vsi iz prejsnjega sistema v penzijah ;)
sporočil: 912
[odvisnik]Kje pa si bil pred 40. leti. Javnega sektorja je bilo takrat vsaj pet krat manj, kot danes.
> [0707Mikro]
> Najbolje da gremo vsi v javne sluzbe, pa dokler traja, traja..
40 let nazaj je ze bilo tako.
To ni ravno nekaj novega za nas.
Res pa so sedaj ze vsi iz prejsnjega sistema v penzijah ;)
sporočil: 6
Ta je letos 8,98 bruto oziroma 7,73 evra neto.
Probajte vsaj realne podatke objaviti, da ne bo izpadlo, da delodajalci izkoriščamo študente in dijake za poceni delo, saj je bruto nekaj čez 15€.
Probajte vsaj realne podatke objaviti, da ne bo izpadlo, da delodajalci izkoriščamo študente in dijake za poceni delo, saj je bruto nekaj čez 15€.
sporočil: 4.571
[mer333]Nisi rabil javnega sektorja, ce je bil podoben kader zaposlen v reziji po firmah.
> [odvisnik]
> > [0707Mikro]
> > Najbolje da gremo vsi v javne sluzbe, pa dokler traja, traja..
>
> 40 let nazaj je ze bilo tako.
> To ni ravno nekaj novega za nas.
> Res pa so sedaj ze vsi iz prejsnjega sistema v penzijah ;)
Kje pa si bil pred 40. leti. Javnega sektorja je bilo takrat vsaj pet krat manj, kot danes.
Kolega je sredi 90tih zacel delat v enem takih ostankov, ki je desetletje kasneje dokoncno propadel, razmerje med proizvodnjo in rezijo je bilo skoraj 1 na 1.
S tem da to ni bil high tech ;).
sporočil: 2.224
Počitniško delo plačano neto prek 20 evrov na uroUau, to pa je še več, kot sem jaz služil v 80-ih!
sporočil: 184
[gorjanc7]Pri minimalni urni postavki - 8,98 bruto oziroma 7,73 evra neto - znaša strošek delodajalca (koncesijski dajatvi in vsi prispevki) z DDV 12,6 evra.
Ta je letos 8,98 bruto oziroma 7,73 evra neto.
Probajte vsaj realne podatke objaviti, da ne bo izpadlo, da delodajalci izkoriščamo študente in dijake za poceni delo, saj je bruto nekaj čez 15€.
Kako ste izračunali nekaj čez 15 evrov?
Informativni izračun na eŠS: www.studentski-servi...n-stroskov
Strani: 1
