Izbrani forum: Glavni forum
Izbrana tema: članek Slovenski startup leta je Hero Labs
Strani: 1
sporočil: 4.584
[alpha7B5sn]Da.
A te ovratnice živalim stalno sevajo okoli glave in telesa?
Spomnim se profesorja na faksu, ki je pred skoraj 30 leti , ko se je zacel vpeljevat racunalnik v zivinorejo, da ta glave ne more nikoli zamenjat.
To danes se vedno drzi.
Pomagajo pa te zadeve vsekakor. Sploh v nekih vecjih rejah, ce ni dovolj ljudi.
sporočil: 1.608
Zadnja sprememba: alpha7B5sn 03.06.2026 13:01
Iskreno upam, da ne, in da (aplikativne, najbrž prek WiFi)
poizvedbe tečejo kvečjemu občasno, na mobilno omrežje pa se
povezuje zgolj ob SMS obvestilu.
sporočil: 4.584
[alpha7B5sn]To verjetno da..drugace bi bila verjetno problem baterija.
Iskreno upam, da ne, in da (aplikativne, najbrž prek WiFi) poizvedbe tečejo kvečjemu občasno, na mobilno omrežje pa se povezuje zgolj ob SMS obvestilu.
Niti nima smisla.
Podatki je dovolj da se prenesejo parkrat dnevno.
Ceprav ce zelis spremljat gibanje zivali bi morali bit podatki pogostejsi.
Kaj pa npr pametne ure, ki jih imajo ljudje ?
sporočil: 751
[odvisnik]Za vse, ki jih skrbi sevanje. Najprej se morate skrbeti za najmočnejše vire, ki sevajo ves čas: GSM oddajnike, radijske oddajnike, visoko napetostna omrežja ipd.
> [alpha7B5sn]
> ...
,,,
Kaj pa npr pametne ure, ki jih imajo ljudje ?
Ko skrbite za pametne ure ali BT slušalke, je podobno kot skrbeti za sladkor v kavi med prelaganjem azbestnih izdelkov.
sporočil: 4.584
[stutek]
> [odvisnik]
> > [alpha7B5sn]
> > ...
>,,,
> Kaj pa npr pametne ure, ki jih imajo ljudje ?
Za vse, ki jih skrbi sevanje. Najprej se morate skrbeti za najmočnejše vire, ki sevajo ves čas: GSM oddajnike, radijske oddajnike, visoko napetostna omrežja ipd.
Ko skrbite za pametne ure ali BT slušalke, je podobno kot skrbeti za sladkor v kavi med prelaganjem azbestnih izdelkov.
Se ne spoznam.
Baje pa da sevanje pada s kvadratom razdalje od vira.
Se pravi da je 100 m oddaljenosti enako 10000 krat manjsemu viru, ce je ta npr na telesu.
sporočil: 1.608
Zadnja sprememba: alpha7B5sn 04.06.2026 11:23
[odvisnik]Ja, naj bi lokalno kar dobro sevale, kolikor sem že doslej ujel opozoril na to tematiko, te in podobne nosljive napravice tako ... Ne ravno pozitiven učinek na mitohondrije in še kaj. (Problem je, ker ljudje skoraj vso današnjo tehnologijo sprejemajo čisto brez kritičnega premisleka. Še večji problem je v tem, da si večina takšnega premisleka iz mnogih razlogov niti ne more privoščiti. Zgodba je zelo podobna nedavnemu primeru COVID genskih terapij.) Sam npr. "pametne" ure ne nosim in je nimam. Če bi jo imel, bi lahko tudi pomeril prisotnost in jakost polj okoli nje (merilnik za to namreč imam).
> [alpha7B5sn]
> Iskreno upam, da ne, in da (aplikativne, najbrž prek WiFi) poizvedbe tečejo kvečjemu občasno, na mobilno omrežje pa se povezuje zgolj ob SMS obvestilu.
To verjetno da..drugace bi bila verjetno problem baterija.
Niti nima smisla.
Podatki je dovolj da se prenesejo parkrat dnevno.
Ceprav ce zelis spremljat gibanje zivali bi morali bit podatki pogostejsi.
Kaj pa npr pametne ure, ki jih imajo ljudje?
P.S.: Če bi kdo želel spremljati bolj strokovno dogajanje na tem področju, naj se po želji naroči npr. na novičnik naslednje institucije (BERENIS Newsletter):
www.bafu.admin.ch/en...sletter-en
Čeprav imam sam vsaj občasno občutek, da so pri svojih zapisih, izsledkih, ugotovitvah, predstavljenih rezultatih, utemeljitvah in mnenjih malce preveč zadržani (še vedno je treba tudi in zlasti tu upoštevati moč in vpliv Big Tech, toerj denarja ...).
sporočil: 1.608
Zadnja sprememba: alpha7B5sn 04.06.2026 11:08
[stutek]Da, to je nekaj najbolj očitnih. V osnovi se z bližino se problematika povečuje. Pri mobilni telefoniji so načeloma največji problem uporabniški terminali.
> [odvisnik]
> > [alpha7B5sn]
> > ...
>,,,
> Kaj pa npr pametne ure, ki jih imajo ljudje ?
Za vse, ki jih skrbi sevanje. Najprej se morate skrbeti za najmočnejše vire, ki sevajo ves čas: GSM oddajnike, radijske oddajnike, visoko napetostna omrežja ipd.
Ko skrbite za pametne ure ali BT slušalke, je podobno kot skrbeti za sladkor v kavi med prelaganjem azbestnih izdelkov.
Strani: 1
