Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Slovenski startup leta je Hero Labs

Strani: 1

FIN-379669 sporočil: 9.527
[#3083473] 03.06.26 11:14
Odgovori   +    0
Odlična zadeva.
alpha7B5sn sporočil: 1.608
[#3083474] 03.06.26 12:00
Odgovori   +    0
A te ovratnice živalim stalno sevajo okoli glave in telesa?
odvisnik sporočil: 4.584
[#3083481] 03.06.26 12:49 · odgovor na: alpha7B5sn (#3083474)
Odgovori   +    0
[alpha7B5sn]
A te ovratnice živalim stalno sevajo okoli glave in telesa?
Da.

Spomnim se profesorja na faksu, ki je pred skoraj 30 leti , ko se je zacel vpeljevat racunalnik v zivinorejo, da ta glave ne more nikoli zamenjat.

To danes se vedno drzi.

Pomagajo pa te zadeve vsekakor. Sploh v nekih vecjih rejah, ce ni dovolj ljudi.
alpha7B5sn sporočil: 1.608
[#3083485] 03.06.26 12:59 · odgovor na: odvisnik (#3083481)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: alpha7B5sn 03.06.2026 13:01
Iskreno upam, da ne, in da (aplikativne, najbrž prek WiFi) poizvedbe tečejo kvečjemu občasno, na mobilno omrežje pa se povezuje zgolj ob SMS obvestilu.
odvisnik sporočil: 4.584
[#3083502] 03.06.26 20:24 · odgovor na: alpha7B5sn (#3083485)
Odgovori   +    2
[alpha7B5sn]
Iskreno upam, da ne, in da (aplikativne, najbrž prek WiFi) poizvedbe tečejo kvečjemu občasno, na mobilno omrežje pa se povezuje zgolj ob SMS obvestilu.
To verjetno da..drugace bi bila verjetno problem baterija.
Niti nima smisla.
Podatki je dovolj da se prenesejo parkrat dnevno.
Ceprav ce zelis spremljat gibanje zivali bi morali bit podatki pogostejsi.

Kaj pa npr pametne ure, ki jih imajo ljudje ?
stutek sporočil: 751
[#3083509] 04.06.26 05:39 · odgovor na: odvisnik (#3083502)
Odgovori   +    4
[odvisnik]
> [alpha7B5sn]
> ...
,,,
Kaj pa npr pametne ure, ki jih imajo ljudje ?
Za vse, ki jih skrbi sevanje. Najprej se morate skrbeti za najmočnejše vire, ki sevajo ves čas: GSM oddajnike, radijske oddajnike, visoko napetostna omrežja ipd.

Ko skrbite za pametne ure ali BT slušalke, je podobno kot skrbeti za sladkor v kavi med prelaganjem azbestnih izdelkov.
odvisnik sporočil: 4.584
[#3083512] 04.06.26 06:43 · odgovor na: stutek (#3083509)
Odgovori   +    1
[stutek]
> [odvisnik]
> > [alpha7B5sn]
> > ...
>,,,
> Kaj pa npr pametne ure, ki jih imajo ljudje ?

Za vse, ki jih skrbi sevanje. Najprej se morate skrbeti za najmočnejše vire, ki sevajo ves čas: GSM oddajnike, radijske oddajnike, visoko napetostna omrežja ipd.

Ko skrbite za pametne ure ali BT slušalke, je podobno kot skrbeti za sladkor v kavi med prelaganjem azbestnih izdelkov.

Se ne spoznam.
Baje pa da sevanje pada s kvadratom razdalje od vira.
Se pravi da je 100 m oddaljenosti enako 10000 krat manjsemu viru, ce je ta npr na telesu.
alpha7B5sn sporočil: 1.608
[#3083527] 04.06.26 11:04 · odgovor na: odvisnik (#3083502)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: alpha7B5sn 04.06.2026 11:23
[odvisnik]
> [alpha7B5sn]
> Iskreno upam, da ne, in da (aplikativne, najbrž prek WiFi) poizvedbe tečejo kvečjemu občasno, na mobilno omrežje pa se povezuje zgolj ob SMS obvestilu.

To verjetno da..drugace bi bila verjetno problem baterija.
Niti nima smisla.
Podatki je dovolj da se prenesejo parkrat dnevno.
Ceprav ce zelis spremljat gibanje zivali bi morali bit podatki pogostejsi.

Kaj pa npr pametne ure, ki jih imajo ljudje?
Ja, naj bi lokalno kar dobro sevale, kolikor sem že doslej ujel opozoril na to tematiko, te in podobne nosljive napravice tako ... Ne ravno pozitiven učinek na mitohondrije in še kaj. (Problem je, ker ljudje skoraj vso današnjo tehnologijo sprejemajo čisto brez kritičnega premisleka. Še večji problem je v tem, da si večina takšnega premisleka iz mnogih razlogov niti ne more privoščiti. Zgodba je zelo podobna nedavnemu primeru COVID genskih terapij.) Sam npr. "pametne" ure ne nosim in je nimam. Če bi jo imel, bi lahko tudi pomeril prisotnost in jakost polj okoli nje (merilnik za to namreč imam).

P.S.: Če bi kdo želel spremljati bolj strokovno dogajanje na tem področju, naj se po želji naroči npr. na novičnik naslednje institucije (BERENIS Newsletter):

www.bafu.admin.ch/en...sletter-en

Čeprav imam sam vsaj občasno občutek, da so pri svojih zapisih, izsledkih, ugotovitvah, predstavljenih rezultatih, utemeljitvah in mnenjih malce preveč zadržani (še vedno je treba tudi in zlasti tu upoštevati moč in vpliv Big Tech, toerj denarja ...).
alpha7B5sn sporočil: 1.608
[#3083528] 04.06.26 11:06 · odgovor na: stutek (#3083509)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: alpha7B5sn 04.06.2026 11:08
[stutek]
> [odvisnik]
> > [alpha7B5sn]
> > ...
>,,,
> Kaj pa npr pametne ure, ki jih imajo ljudje ?

Za vse, ki jih skrbi sevanje. Najprej se morate skrbeti za najmočnejše vire, ki sevajo ves čas: GSM oddajnike, radijske oddajnike, visoko napetostna omrežja ipd.

Ko skrbite za pametne ure ali BT slušalke, je podobno kot skrbeti za sladkor v kavi med prelaganjem azbestnih izdelkov.
Da, to je nekaj najbolj očitnih. V osnovi se z bližino se problematika povečuje. Pri mobilni telefoniji so načeloma največji problem uporabniški terminali.

Strani: 1


vm-kiva