Zasebnost

Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Država, zahtevam kozarec vode

Strani: 1

AlojzFerluga sporočil: 64
[#3044108] 08.07.24 14:58
Odgovori   +    20
Se strinjam z piscem, drugače pa je tukaj veliko zdrave pameti.
Če v lokalu ni gužve in lepo prosiš, boš verjetno marsikje dobil vodo,
če se oni dušijo v delu in bi nekdo samo pil vodo in celo nič drugega naročil, tega jim re ni treba.

Želja po regulaciji in brezplačnosti na vsakem koraku jasno kaže kako močan davek je pustil socializem na mentaliteto ljudi.
Podobno kot nekateri bentijo nad cenami na hrvaški obali. Nihče nikogar ne sli tja.
MojemnenjeXXL sporočil: 360
[#3044110] 08.07.24 15:22
Odgovori   +    37
Voda je zastonj v umivalniku toaletnih prostorov. Tudi veliko pip je po vsakem mestu. Če se pa gosposko vsedeš v lokal in naročiš kozarec vode, da te postreže natakar, za mizo, v kozarcu, ki je v lasti lokala, ga PA PLAČAJ! Npr. 1 € za 2 dcl vode. Čisto sprejemljivo. Je treba le natakarja plačat, kozarec pomit, inventar/mizo, stole plačat, itd. Če je pa kar tako zelo human, da bi pa vse zastonj, naj investira v gostinski lokal in streže goste zastonj, kolikor ga je volja.
Zhe sporočil: 49
[#3044111] 08.07.24 15:26 · odgovor na: AlojzFerluga (#3044108)
Odgovori   +    8
Mene bolj moti, da dobim v restavraciji vodo iz plastenke, malo manj, če je iz steklenice ... če je voda dobra iz pipe jo ponavadi pričakujem iz pipe. Nej mi zaračunajo postrežbo, to ni problem. Moti me embalaža in ogljični odtis tistega kozarca vode, ki ga je nekdo zapakiral v plastiko in pripeljal s kombijem do lokala, kjer sicer teče dobra voda iz pipe.

Kar se pa tiče poziva ZPS -- jaz bi bil bolj za to, da se zagotovi na urbanih območjih, v javnem prostoru, pitnike ki naj bodo 'vedno na peš razdalji' (poleg javno dostopnih WCjev na turističnih območjih, ki bi jih tudi zagotavljal brezplačno -- pa ne toliko zaradi dostopnosti, ampak predvsem zaradi čistoče ... ampak to je že druga debata). Konec koncev je pravica do pitne vode zapisana v ustavi -- nej se to uresniči v praksi, neodvisno od 'zasebnih ponudnikov vode'.
suhigo sporočil: 21
[#3044112] 08.07.24 15:41
Odgovori   +    24
V soboto sva se s sinom med vrnitvijo s hribovskega izleta ustavila v Kamniku na kavi. Ob naročilu je sin rekel, da pa res ne bi ničesar, ker je zgolj lačen. Natakar je odvrnil, da bi mu zagotovo prijal kozarec vode in mu ga lepo serviranega prinesel - z ledom in ekoslamico.
Mislim, da ne gre zgolj za prijaznost, ampak za poklicni slog.
bica123 sporočil: 173
[#3044113] 08.07.24 15:46
Odgovori   +    11
Voda je zapisana v ustavi, vendar tudi doma je ne dobimo kar tako, nič zastonj. Vsako kapljico vode (plus še vse ostalo) moram plačati. Če računi niso plačani, a mi zastonj priteče iz pipe?? Mislim, da bodo gostinci že sami znali uravnati to, komu in kdaj dati kaj zastonj, konec koncev pri frizerki dobim celo kavico zastonj, pa ji tega ne nalaga zakon. Nisem gostinec, a vendar naj se ne vtikujejo v poslovanje zasebnih ponudnikov. Če že - tako kot je že predhodni komentator napisal - naj zahtevajo brezplačno vodo za vse na javnih površinah.
crt sporočil: 27.699
[#3044114] 08.07.24 15:47
Odgovori   +    18
Zadnja sprememba: crt 08.07.2024 15:56
brezplacna voda ze obstaja in je na voljo v wcjih. tako gre morebitni sentiment "joj ampak voda je vendar osnovna dobrina" v maloro in ostane dejstvo, da gre za zeljo "hocem, da mi nekdo brezplacno streze". to ni nikakrsen boj za pravice, temvec prisilno nalaganje obveznosti drugim. vzorec wannabe nasilneza na solskem dvoriscu, ki ravno nima lastnih kapacitet to biti, pa klice na pomoc pri dominaciji drugih mati drzavo.

predlagani naslednji koraki:

- drzava naj uredi, da lahko vsak 5 letnik/ica dobi ponija (ajd to bi se slo, kobilarna lipica je drzavna, kajneda :P )

- drzava naj poskrbi, da ima vsakdo dostop do seksa, pri cemer se to, da seksas samo z ljudmi, ki so ti privlacni, steje kot diskriminacija in je kaznivo

in se glasbena spremljava - www.youtube.com/watc...Ci9GJAdLFI (hvala laibach, zal ni nic nucalo)
oracle7 sporočil: 21
[#3044115] 08.07.24 15:54
Odgovori   +    22
Da takšen predlog pride s strani ZPS, samo kaže na to, da se ta organizacija ne zavzema za potrošnika, ampak postaja sama sebi namen. Da nekako opravičijo zaposlenost, si potem zmišljujejo takšne bizarne projekte. Pač poceni populizem, ki pa resno zmanjšuje kredibilnost te ustanove.
FIN-205757 sporočil: 46
[#3044118] 08.07.24 16:19 · odgovor na: AlojzFerluga (#3044108)
Odgovori   +    9
Točno tako. Socializem je težka in žal tudi nalezljiva družbena bolezen. Cela Evropa je že močno okužena. Obvezno je treba podalšati delovni čas in znižati plače. Tako se bodo ljudje borili za preživetje, namesto razmišljali o neumnostih.
slovenecnb1 sporočil: 5.942
[#3044119] 08.07.24 16:21 · odgovor na: oracle7 (#3044115)
Odgovori   +    5
[oracle7]
Da takšen predlog pride s strani ZPS, samo kaže na to, da se ta organizacija ne zavzema za potrošnika, ampak postaja sama sebi namen. Da nekako opravičijo zaposlenost, si potem zmišljujejo takšne bizarne projekte. Pač poceni populizem, ki 6pa resno zmanjšuje kredibilnost te ustanove.
Ne sam ta še nič koliko njih...
odvisnik sporočil: 1.165
[#3044132] 08.07.24 21:43 · odgovor na: crt (#3044114)
Odgovori   +    1
Imaš takih butastih zakonov tudi drugje verjetno dovolj.
Mogoče bi morali dati zps ideje s čim se naj raje ukvarjajo.
Ravno včeraj mi je kolega dejal, kako bo njegov sosed kmet zaprl svoj mini kamnolom, ker je do neke kolicine ista koncesnina, od oka 10km3 peska on pa mogoče skoplje desetino tega in se mu enostavno ne splača več.
Biopak sporočil: 5
[#3044139] 09.07.24 07:59
Odgovori   +    1
Dragi moji to je možno samo v brezdelju kjer
denar ni vrednostno sredstvo . Ali sploh katera država razmišlja na tak način.
Fran Milčinski Butalci neskončno.
FIN-467473 sporočil: 2.180
[#3044171] 10.07.24 03:28
Odgovori   +    1
Še za psa vedno v vseh lokalih dobim brezplačno vodo.

Strani: 1